Ostrov (2005)

Film z roku 2005 o roce 2019... Docela mimo realitu... Ale když se člověk nad to povznese, je to celkem svižný akční film.

Pozemšťané (2005)

Film ukazuje věci, které mne kdysi dávno donutily se zamyslet nad sebou samotným a nad svým neuvědomělým pokrytectvím. Kdy jsem na jednu stranu říkal, že mám rád zvířata, a na druhou stranu jsem se spolupodílel na těch věcech, které jsou ve filmu ukázané. I díky takovým filmům je dnes ze mě člověk stravující se (ke své velké spokojenosti a vyrovnanosti) vegansky.

Serenity (2005)

Pilotní díl seriálu, který by mne navíc nebavil. Na víc bych to nešacoval a v kině bych se proklínal za vyhozené peníze.

Temná legenda 3 (2005)

Nevtipný, nezajímavý a hloupý scénář. Hrozně naivní herecké výkony. Dost špatný střih. A režie tam snad ani nebyla... Myslím, že kdejaký filmový student by natočil něco podobného.

Tunel smrti (2005)

Když jsem viděl ukázky, celkem jsem se těšil. Takže zklamání bylo velké. Tvůrci si představuji, že horor se dělá jen "strašidelnými" zvuky, rychlými střihy a ošklivými záběry. Když ty zvuky a záběry poskládáte bez ladu a skladu, dostanete Tunel smrti.

Válka světů (2005)

H. G. Wells,Spielberg, Cruise, Robbins... Wow!!! Asi bych si sedl na zadek už jen z titulků. Bohužel jsem ale film viděl, takže zůstávám na nohou. Tak strašně jsem se těšil a dostal jsem zkratkovitě natočený film, bez nějaké pointy, vystavený na nelogickém základě, ale zato s klasicky spielbergovsky dobrou atmosférou a triky. I když mne osobně oslovují spíše náznaky á la Blízká setkání třetího druhu. H.G.Wells napsal Válku světů v roce 1898 (mimochodem byl jen o 38 let mladší než Verne), v době, kdy o takových technologiích nebylo ani potuchy a byl tudíž velice vizionářský, jenže dnes jsme už jinde. Pokud by byl film natočen jako retrospektiva, nic proti (Verneho díla se tak točí stále), ale film je evidentně natočen dnešníma očima a jako takový je jen těžko uvěřitelný. _______Pozor!!! Spoiler!!! _______"Před miliony let, ještě před prvním člověkem zahrabali mimozemšťané pod zem stroje, které po těch milionech let osadili na blesku posádkou". To ti vyspělejší mimozemšťani těch milion let spali na vavřínech a nevyvíjeli technologie, aby museli milion let staré veterány vyhrabávat ze země? A proč vůbec tady před prvým člověkem dávali nějaké stroje, a proč se tu prostě neusadili, či co vůbec chtěli? Že by kvůli lidské krvi? Nebo si tady 1.000.000 let pěstovali safari? No nevím, tak nějak je to pro mne celé postavené na vodě. Mimozemšťani se tady bez skafandrů prohánějí po zemi, nesmyslně likvidují vše živé i mrtvé, aby nakonec zhynuli na virovou nákazu. Divím se, že s takovou inteligencí k nám vůbec doletěli. Chtělo to mnohem více přizpůsobit dnešnímu poznání, takhle je to trošku fraška. ...a to mám sci-fi rád.

Čarovná země (2004)

Nádherný film s pravdivým poselstvím pro život, které dokáží ocenit až lidi, kteří už o životě něco vědí. Bohužel na tento film se asi převážně dívají děti, které nedokáží tyto myšlenky ocenit. Nemám fantasy rád, respektive, málokteré mě osloví, ale tohle mě fakt pohltilo. Ne triky, ne atmosférou, ale myšlenkou. Fajn kluk, krásná holka a sympatický děda udělali z filmu nadprůměr a výborný scénář pěkně orámovali.

Eurotrip (2004)

Já se bavil. Chuligáni v Londýně mně fakt dostali :-) Užijte si Bratislavu. Je fajn, že jste přijeli v létě. V zimě je to tady hrozně depresivní :-)

Hlava nehlava (2004) (TV film)

Pohled na sektářství v nejbrutálnější podobě. Pohrdání životem na základě zvrácené filozofie a ovládání lidí jedním psychopatickým maniakem...Vcelku dobře pojato a ztvárněno. Kladu si otázku, co asi vede lidi takového magora obdivovat? A nemyslím tím zdaleka jen lidi z Manson's Family...

Časové pásmo bylo změněno