Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (2 894)

plakát

John Wick: Kapitola 4 (2023) 

Musím stvrdit, že už dlouho se mi nestalo, aby takřka tříhodinový film pocitově utekl za nějaké dvě hodinky (půl hodinové reklamy v kině nevyjímaje). John Wick 4 je opět, co se týče kamery a jejího vizuálu perfektní dílo, na které se krásně kouká i mimo 4 akční pasáže. Ovšem jakmile dojde na ty, je to laskomina, která přináší to nejlepší z choreografie studia 87eleven a uvádí diváka do tranzu. Jistě, už zde je malinko cítit únava materiálu, a to i v samotném filmu, kdy na mě nejvíce zapůsobila první obrovská akční pasáž a ty další už jsem "jenom" počítal headshoty. Jedná se stále o svět, ve kterém neexistuje policie, nejsilnější krytí představuje neprůstřelné sako a Keanu nepoužívá double-tap, ale minimálně triple. Tentokráte mě hodně bavila i mytologie (krom stále dle mého zbytečného bezďáka Laurence Fishburne) a chtěl jsem víc. Chtěl jsem vidět celou radu a to jak ji John celou vybije, však se taky čtyřka měla točit s pětkou zároveň a teď vůbec pochybuji, jestli pětka bude. Každopádně z nováčků mě nejvíce potěšil Donnie Yen, který i takřka v šedesáti v roli Daredevila neskutečně válí a z rychlosti neztratil ani pidisekundu a navíc tu k němu máme i Kingpina v podání Scotta Adkinse, který mě tu vyloženě ne*ral a bavil, což je u mě velký úspěch. A Bill Skarsgård se tu fakt pěkně oblíká, jen jsem čekal, jestli se naučil taky nějaké triky. Nováčků je tu ještě více a všichni tu mají své pevné místo a v tomto ohledu velká spokojenost. Snad tedy ta pětka bude, i když už bez Lance Reddicka..:|(

plakát

Mládí v hajzlu (2009) 

Jedna z těch coming of age komedií, která ve své době zapadla, protože jich prostě bylo hodně, o to víc jsem ji docenil, když se už tolik netočí, případně v mnohem horší podobě s novou generací herců, kdy se hodně dává prostor lidem, kteří svůj film neutáhnou. Neřikám, že byl Michael Cera ve své době nějakou super hvězdou, ovšem byl výrazný a v kombinaci s božskou Portiou Doubleday (věrohodnosti postavy jsem místy nevěřil, ale je to zkrátka o pubertální naivitě) utvořili silnou dvojku, kterou mohu doporučit i dnes. Název filmu vždycky hodně rezonovat, ale z nějakého důvodu mě film vždycky míjel. Ps : vždycky když vidím Raye Liottu mimo mafiánské role, tak přemýšlím jestli to vážně byl tak hrozný herec.

plakát

Milenec lady Chatterleyové (2022) 

Na první pohled klasické tuctové historické drama, navíc od Netflixu, což je už odrazovák sám o sobě. Ovšem překvapilo mě, i když jsem to předem věděl, jak moc otevřený velmi otevřeným erotickým scénám a kolik jich vlastně ve filmu je. Na druhou stranu u mě možná paradoxně Emma Corrin klesla, po tom co jsem si ji zamiloval ve čtvrté řady Koruny, čimž přispěly i její, mně ne příliš sympatické výroky, a měla by rozhodně více jíst. Jinak průměr.

Poslední hodnocení (4 162)

Noční agent - Volání (2023) (epizoda) (E01)

27.03.2023

John Wick: Kapitola 4 (2023)

26.03.2023

Mládí v hajzlu (2009)

26.03.2023

Creed III (2023)

22.03.2023

Trhák pana Bowfingera (1999)

21.03.2023

Milenec lady Chatterleyové (2022)

17.03.2023

The Last of Us - Season 1 (2023) (série) (S01)

14.03.2023

Titans - Série 3 (2021) (série) (S03)

14.03.2023

Oscar 2023 (2023) (pořad)

13.03.2023

Reklama

Poslední deníček (50)

Můj žebříček nejlepších filmů roku 2022

Konečně tu máme ten plnotučný rok od Covidu, ovšem i tak je návštěvnost furt nižší a počet premiér znatelně klesl v desítkách procent, Nezbývá než doufat, že letošek bude ještě silnější, jelikož za ten loňský nemůžu říct, že by mě něco úplně odrovnalo (skoro se to povedlo Batmanovi). Tak se pusťte do čtení, dožeňte resty, klidně mi i napište, co se třeba nejvíc líbilo vám.

ZDE JE TEDY TEN ŽEBŘÍČEK TOHO NEJLEPŠÍHO, CO JSEM LETOS VIDĚL

1. the Batman
2. Hustle
3. Barbarian
4. Bullet train
5. The Gray Man
6. Top Gun : Maverick
7. Vyšehrad
8. Elvis
9. Black Panther : Wakanda Forever
10. Northman

 

 

Nevešlo se : Avatar - Way of the water, Fabelmans, Glass onion - Knives out mystery, Prey, Nope
Nejlepší komedie : Marry me
Oblíbený film mimo topku : Dog, Day Shift, Ambulance
Nejlepší český film : Vyšehrad - Fylm
Nejlepší animák : Hotel Transylvania 4
Guilty Pleasure : The 355
Nejlepší hororový zážitek : The Barbarian
Překvapení roku : Bullet train

Nejlepší trailer : Avatar - Way of the water
Zklamání roku : Trojúhelník smutku, Jan Žižka, Doctor Strange in the multiverse of madness, Banshees of Inisherin, Fantastic Beast 3, Jurassic World 3, Everything Everywhere All at Once
Hnůj : Enola Holmes 2, Senior Year, Me time
Neviděl jsem : Amsterdam, Babylon, Woman king, Thirteen Lives

Můj žebříček nejlepších filmů roku 2022

Ovládací panel
150. nej uživatel Česko
142 bodů