Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (3 125)

plakát

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024) 

Ani jsem netušil, jak mi tento svět chyběl a ačkoliv se nepochopitelně s filmem nenese takový hype, jak by po premiéře mnohdy oceňovaného nejlepšího akčního filmu desátých let - Mad Maxe, rozhodně mělo. George Miller mě i na ještě starší kolena opět dostal a vlastně úplně jinak. Servíruje naprosto prvotřídní vysokooktanovou akční jízdu, která i kvůli možná až moc přefouklé dvou a půl hodinové stopáži umí i zvolnit, ale když pak dojde na tu nejdelší v předposledním aktu, vyloženě mi spadla čelist. Vizuálně patrně přibylo VFX efektů nad těmi praktickými, ale sakryš, takhle skvěle vypadající snímek tu letos byl jen díky Duně a kdo ví, kdy na nějaký podobný dojde znovu. Anya Taylor Joy opět totálně kraluje a mrzačí svýma obříma kuladlama a člověk jen zamrzí, že se jedná o prequel a člověk rámcově tuší jak to dopadne a co se ještě musí stát. Hemsworth si se svojí ženou natáčení v Austrálii patrně dost užil, jen dost zamrzí další velký kasovní propadák nejen v jeho kariéře. Bolí to setsakra moc. Ale sám jsem se ujistil, že natáhnout na Furiosu lidi do kina opravdu není žádný med a nejde o masovku. Jak já bych se ale rád do tohoto světa vrátil. Pětikvalt je to spíše slabší v kontextu více let, ale pořád jsem si to setsakra v kině užil a to se stává čím dál tím méně často.

plakát

Železní bratři (2023) 

Skvěle obsazený kousek o mém velmi neoblíbeném sportu, který mě zpočátku velmi zajímal, ale postupem času mě bohužel začal celkem nudit a neudržel mou plnou pozornost. Rozhodně je fajn, že jsem se dozvěděl něco nového (ač těch dějových změn je tu dle všeho nadbytek) a opakovaně jsem zíral, kam své muskulatury dokázali dovést v první řadě Zac Efron a Jeremy Allen White, zejména první jmenovaný už to dost přehnal a trošku to vypadalo, jak kdyby nosil umělé tělo ve stylu Billa a Teda. Další v pořadí, Holt McCallany je můj velmi oblíbený herec a vždycky jej rád vidím, tahle silná a nesympatická postava mu sedla dokonale ačkoliv mám samozřejmě raději, když je za klaďáka. Režiséra Seana Durkina samozřejmě budu sledovat i nadále a snad se mi jeho další film trefí do vkusu více.

plakát

Vrah naoko (2023) 

Jeden z mých nejvyhlíženějších filmů roku konečně Netflix uvedl a i přes nadšené ohlasy jsem byl velmi mile překvapen Linklaterovou lehkou režií a znovu šokován zdejším hodnocením (dnes po konstantním poklesu 65% - naproti tomu Imdb 7,1). Paradoxně si myslím, že filmu více sedí český název, protože z toho anglického mnoho lidí může být zklamáno z absence akční stránky, kdy se čeká něco na způsob loňského Fincherova kousku Killer, taktéž výborném filmu z úplně jiného důvodu. Ba ne, snímek stojí na výtečném výkonu čím dál lepšího Glena Powella, jemuž skvěle sekunduje sexy Adria Arjona a po prvotním zmatení vše dosedne na správné koleje a rád jsem se nechával vést všemožnými kličkami nijak extra originálního příběhu, ale o to více vyprávěného a zrealizovaného. Navíc v době, kdy se z (hollywoodské) kinematografie postupně vytrácí erotické scény, tu najdeme jednu z nejlepších tohoto roku. Silných 8/10 a doufám, že půjde výše, tohle je ostuda.

Poslední hodnocení (4 428)

Mezi živly (2023)

18.06.2024

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024)

17.06.2024

Matka v trapu (2024)

15.06.2024

Železní bratři (2023)

12.06.2024

Mizerové: Na život a na smrt (2024)

08.06.2024

Vrah naoko (2023)

07.06.2024

Star Wars: Akolytka - Ztracená / Nalezená (2024) (epizoda) (E01)

05.06.2024

Občanská válka (2024)

03.06.2024

Podraz (1973)

02.06.2024

Reklama

Poslední deníček (51)

Můj žebříček nejlepších filmů roku 2023

Další rok je za námi a já opět přináším žebříček toho nejlepšího, co mi loni sedlo, co jsem tak koukal, dost se liší od všemožných žebříčků, které jsem už měl možnost pročíst. Letos už to skutečně vypadalo na plnohodnotný rok jako před covidem ( i když méně lidí v kinech už zůstane), ale druhou polovinu roku poznamenala stávka scénáristů a herců, kvůli které bude nejspíše ten další rok až dva o řád slabší. Letos to minimálně odnesla Duna 2, která se mi jistojistě zapíše do deníčku příští rok. Opět mi dejte vědět své topky, jsem zvědav.

ZDE JE TEDY TEN ŽEBŘÍČEK TOHO NEJLEPŠÍHO, CO JSEM LETOS VIDĚL

1. Mission Impossible 7 - Odplata
2. Nech svět světem
3. Vocasy na tripu
4. Air: Zrození legendy
5. Fair Play
6. John Wick 4
7. Tetris
8. Oppenheimer 
9. Strážci Galaxie: Volume 3
10. Peníze těch tupců 

 

 

Nevešlo se : The Covenant, Indiana Jones a nástroj osudu, Creed III, Spider-Man: Napříč paralelními světy, Napoleon
Nejlepší komedie : Vocasy na tripu, Nic ve zlým
Oblíbený film mimo topku : Rychle a zběsile 10, Plane
Nejlepší český film : Buď chlap!
Nejlepší animák : Spider-Man: Napříč paralelními světy
Guilty Pleasure : Ghosted, Meg 2: Příkop
Nejlepší hororový zážitek : letos mě vše zklamalo
Překvapení roku : Nech svět světem
Nejlepší trailer : Duna 2
Zklamání roku : Zabijáci rozkvetlého měsíce, Vyproštění 2, Banshees of Inisherin (již jsem dával loni), Expend4bles, Babylon, The Marvels
Co mi vůbec nesedlo : On se bojí
Hnůj : Heart of Stone
Neviděl jsem : Godzilla Minus One , Wonka, Ještěr, Aftersun, Still: Životní příběh Michaela J. Foxe, Tři mušketýři, Aquaman 2

Můj žebříček nejlepších filmů roku 2023