Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (2 615)

plakát

Tajemná řeka (2003) 

Starosvětský výborně obsazený krimi thriller, který přesně sedí k Eastwoodovu stylu. Dříve se tyto kousky točily častěji, i proto, že jich je dnes nedostatek pořád tak výborně fungují a ačkoliv je Tajemná řeka spíše pomalejší co se týče tempa, svým rozuzlením nakonec člověka odmění.

plakát

Rychle a zběsile 9 (2021) 

Je duben 2020 a do světových kin se řítí houf řvoucích motorů a zneuctěných převodovek. Střih, jak všichni víme, to se nestalo. A hlavně kvůli tomu dlooouhému čekání v podstatě na libovolný blockbuster jsem se hodně těšil. A za část mého zklamání může též Universal, který do trailerů naskládal i to, co mělo zůstat překvapením. Ale samozřejmě to je ten menší problém. Fast 9 pokračuje v trendu zejména posledních pokračování této megavýdělečné série, vymýšlí, replikuje a paroduje další a další způsoby překračování fyzikálních zákonů, aby v další scéně perfektně vysvětlilo, jak moc je to realistické. Tento film je obřím slepencem mnoha dějových linek snad všech dílů, přímo na míru ušitá zejména komerčnímu zachránci této zběsilé série, Justinu Linovi, a ve výsledku mi to přišlo ještě delší, než to ve skutečnosti bylo. V podstatě každý díl se mi něčím líbil, ale devítka mi přišla do jisté míry ubíjející a ačkoliv nemůžu říct, že jsem se nudil, ničím mě to extra nenadchlo, vtipy z 90% mířily naprosto do prázdna a mírou absurdity už to zkrátka asi u mě dosáhlo únosné míry. John Cena je rozhodně cenným přírůstkem ságy, ale paradoxně mi přijde, že opět zůstal ve stínu svého staršího bratra (a propos, flashbacky mě vůbec nechytly a jen zbytečně užíraly čas, i když příběhově byly nutné). A spoustu lidí už patrně zapomnělo, ale mně tu zkrátka ten Paul Walker chyběl (nejen kvůli tomu, že se tu o něm konstantě mluví). A spolu s ním také the Rock, který se snad ještě někdy objeví. Pokud tohle má být začátek poslední trilogie této mega vytrvalé ságy, tvůrci se budou ještě muset setsakra posnažit, aby se znova neopakovali a dát si přece jen záležet na nějaké hutné akci třeba v menším měřítku. V tomhle případě platí, že méně je někdy více. A mé rozčarování jen dokládá to, že po delší době nemám chuť jej vidět podruhé znova v kině.

plakát

Cruella (2021) 

O Cruelle se hovořilo jako o filmu silně inspirovaném například Jokerem nebo také Ďábel nosí Pradu. Nevím, jestli na tohle někdo skočil, jelikož disneyovky jsou z podstaty naprosto neškodnou záležitostí pro celou rodinu a většinou i sterilní záležitostí. Než se vrhnu k převažujícím pozitivům, ten film je vpravdě úplně nechtěný a zbytečný a jakožto velkého fanouška dětské klasiky 101 Dalmatinů (té hrané verze s Jeffem Danielsem, kterou jsem viděl nesčetněkrát) mě úplně nepotěšilo vyložené popírání skutečností původního předobrazu. Jakmile se však film po, pro mě trpké třeba půlhodině, pořádně rozjel, vlastně mě některé změny charakteru hlavní postavy, tak jak si jí pamatuji, příliš neznervózňovaly a užíval jsem si společnost naprosto dokonalé Emmy Stone, která stále přesvědčivě uhraje o deset let mladší postavy než je ona sama a je bezpochyby středobodem tohoto nečekaného hitu. Vlastně jediné, co mě na snímku sem tam iritovalo, tak byli odporně digitální a strašně zlí Dalmatíni, kteří se sic studiu zřejmě citelně zapsali do rozpočtu filmu, nikdo dnes už však asi nebude riskovat natáčení s mnohdy neposlušnými živými zvířaty. Což je za mě škoda, jelikož film z roku 1996 na tom skvěle fungoval a případný remake by byl plně CGI. Což mi připomíná, že jsem vlastně hrozně rád, že se do onoho remaku nepustili a raději u Disneyho sáhli po originu jedné z nejvýznamnějších záporaček z jeho starých pohádek. Ač tedy skutečně vychtěný snímek, díky vynikajícímu scénáři a výborné režii Craiga Gillespieho jsem si film užil tak moc, jak jsem vůbec nemohl ani doufat. Móda mi nic neříkala když jsem vyrůstal a stejně tak ani nyní, zde o to však v první řadě vůbec nejde, takže se toho nebojte.

Poslední hodnocení (3 824)

Rychle a zběsile 9 (2021)

16.06.2021

Cruella (2021)

14.06.2021

Nekonečný (2021)

14.06.2021

Neporazitelný - It's About Time (2021) (epizoda) (S01E01)

12.06.2021

Tiché místo: Část II (2020)

11.06.2021

Loki - Glorious Purpose (2021) (epizoda) (E01)

10.06.2021

Noční rande (2010)

09.06.2021

Na vlásku (2010)

08.06.2021

Dexter - Série 3 (2008) (série) (S03)

08.06.2021

Reklama

Poslední deníček (49)

Thor : Ragnarok - neskutečnej nářez!

Sice to zase vypadá jak z papundeklu a vizuálně se mi to příliš nelíbí, ale bude to hrozná pecka.

Reklama

Reklama