• Western

Long Ride Home, The (2003) odpad!

Scenár miestami postráda logiku alebo nám dlhuje vysvetlenia. Jack Fowler zastrelí v sebaobrane opitého muža. Prečo ho teda prenasledujú? Jack Cole ho chce vyzvať na súboj. Prečo to neurobí už v stodole? Veď ho tam videl. Napriek tomu ho "hľadá" ďalej...

Jak vycvičit draka (2010)

Výborná 3D animácia, zaujímavý a poučný dej, do ktorého je divák rýchlo vtiahnutý! (Videl som to v 3D kine so slovenským dabingom, ktorý tiež chválim.)

Smrtonosná zbraň 2 (1989) odpad!

Keď sa medzi špagetami začne jedna hýbať, nevyhodíte celý tanier?! Celý film kazí milostná scéna hlavného hrdinu s jeho novou kamarátkou.

Black Swarm (2007) (TV film) odpad!

Film má minimálne 2 neuveriteľne veľké logické prešľapy, uveďme aspoň jeden. Ozbrojené ženy sú od seba na pár krokov. Ako je možné, že tá, čo prvá strieľa, netrafí?!

Obchod s bílým masem (2005) (TV film)

Film naliehavo a presvedčivo upozorňuje na novodobé otroctvo v súčasnosti. Dievčatá (Aj deti!) sú prilákané (napríklad pod zámienkou modelingu, či novej známosti s nastrčeným mužom) alebo jednoducho unesené niekde do zahraničia. Potom ich nútia pre porno-priemysel vykonávať a znášať aj tie najnechutnejšie perverznosti. Útekom by ohrozili nielen svoj život, ale aj život svojej rodiny. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 18 rokov.

Ali Baba a čtyřicet loupežníků (2007) (TV film)

Niektoré scény sú fantastické, napríklad: let na lietajúcom koberci, príchod 40 zbojníkov k jaskyni. A tak je veľká škoda, že aj s ostatnými časťami filmu to tak nie je.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999) odpad!

Miestami film dával nádej, že by mohlo ísť o zosmiešnenie nesprávneho počínania ľudí, keď z pohľadu mimozemšťanov muž a žena sa išli rozmnožovať, a pritom zabraňovali počatiu (Vydarené ilustračné zábery na bežcov na ihrisku, ktorí namiesto dobehnutia do cieľa, nezmyselne narážali do steny priamo na trati, respektíve boli pred dobehnutím do cieľa všetci surovo vystrieľaní. Bežci predstavovali spermie.). Žiaľ, film vcelku tak nevyznel. Vzťah muža a ženy predstavil tento "dokument pre mimozemšťanov" tak, akoby bolo normálne, že všetky páry už pred manželstvom spolu žijú, aj intímne, dokonca perverzne a berú sa až vtedy, keď čakajú dieťa. Posledným "klincom do rakvy" pre tento film bolo v jeho závere aj zosmiešnenie sviatosti manželstva a kňazstva!

Bernard (2004) (seriál)

Seriál má 52 epizód. Každá trvá asi 3 minúty. Zatiaľ som videl 26, ktoré firma Urania uviedla pod spoločným názvom "Bernard: Na rybách". Pochváliť treba výbornú grafiku, napríklad do detailov vykreslené prostredie (príroda, mesto), čo mnohé iné animované seriály, či filmy vedome alebo nevedome zanedbávajú. Zatiaľ hodnotím štyrmi hviezdičkami a za najlepšie epizódy považujem: "Bankovka", "Korčuliar", "Korčuľovanie".

Team America: Světovej policajt (2004) odpad!

Škoda, že celý film je podfarbený iróniou, a tak si robí posmech nielen zo zla, ale aj z dobra. Do toho všetkého je ešte pridaná neslýchaná perverznosť a vulgárnosť! Veľká škoda, že tak vydarené bábkové prevedenie filmu nebolo využité pre nejaký hodnotný obsah.

Roming (2007) odpad!

Niekoľko vynikajúcich tragikomických epizód (Labuda a Polívka bez batožiny, Polívkov skok) nezachráni film, ktorý je preplnený hrubými vulgarizmami a je ťažké určiť, čo zmysluplné chce vlastne táto zmes všeličoho povedať.