Stealth2

Stealth2

K M

okres Ostrava
Obyčajný človak

1 bod

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Invaze barbarů (2003)

  Perfektně natočené účtování se životem. Zpověď člověka frustrovaného okolním světem, kterému přestává rozumět a potřebuje zjistit, který z jeho životních postojů, kterými prošel, byl ten správný. Mě tenhle film vzal hodně.

 • poster

  Dobří holubi se vracejí (1988)

  Myslím si že jde o jeden z nejlepších českých filmů vůbec. Jednak herecký ansábl je přímo exelentní, téma je jasné...boj s legální drogou je u mnoha lidí, kteří ji propadnou dost beznadějný. M.Macháček je v tomto filmu pro mě jednička. Prostředí léčebny je maximálně přesvědčivé. Věřím že by tenhle film mohl být klidně zařazen do protialkoholních léčeben jako pomůcka při odvykání ze závislosti na chlastu.

 • poster

  Big Lebowski (1998)

  J.Bridges je jasný, vše se kolem něho točí a všechno se kolem něj posírá. Ovšem Walter Sobčak v podání J.Goodmana je postava všech postav. Tohle je kultovka se vším všudy, co víc psát.

 • poster

  Vetřelec (1979)

  Když vzpomenu na svoje první shlédnutí tohoto skvostu..mrazí mě stejně. Letní kino a ticho jak v hrobě. Šel jsem tenkrát 3x za sebou a nemohl se vynadívat. Mistrovské dílo.

 • poster

  Něžný barbar (1989)

  Kurva fix, když jsem viděl tenhle film poprvé upadla mi čelist. O Boudníkovi jsem věděl prd. Když jsem viděl později jednu jeho grafiku v originále, upadla mi čelist podruhé. Pouštím si tenhle film každý rok aspoň jednou.

 • poster

  Nesmiřitelní (1992)

  Syrový, temný a drsný western. Bez příkras, bez patosu a klišé. Postavy v tomto filmu v podání hereckých hvězd nejvyššího kalibru jsou tak přesvědčivé, až to bere dech. Brutalita a cynismus doby je zarážející. Asi bych tam v té době nechtěl bydlet.

 • poster

  Million Dollar Baby (2004)

  Ať si říká kdo chce co chce, tenhle film jako celek funguje bezchybně. Komorně natočený velký životní příběh. Hillary Swanková jako by se narodila pro tento film. Konec je děsivý a naprosto přesvědčivý. Bravůrní režijní práce pana Eastwooda !!

 • poster

  Sedm (1995)

  No tak D.Fincher mě odrovnal už Vetřelcem 3. Ovšem tenhle film je jasným mezníkem v jeho tvorbě a filmu s náměty seriových vrahů jakbysmet. Vynikající herecké výkony, depresivní zapršený šedý svět nejmenované čtvrti velkoměsta a samozřejmě skvělá hudba. Už jen samotné titulky avizují děsivou podívanou. Koukám na filmy s originálním zvukem a s titulky, ale je tady na místě pozvednout vynikající český dabing. V tomhle filmu všechno hraje, všechno zapadá přesně tam kam má...prostě tady nemůže nikdo nic režisérovi vytknout. Tohle je pro mě 100% film se vším všudy !!!

 • poster

  Tom Horn (1980)

  Jeden z nejlepších westernů vůbec, Queen hraje T.Horna velmi přesvědčivě. Zastánce starých a dobrých časů na "divokém" západě se nemůže smířit s nastupující podnikatelskou elitou. jedinou spřízněnou duší se ukáže místní učitelka. Po zinscenované, údajné Hornově chladnokrevné vraždě mladého kluka se dostane do vězení kde se cítí stejně jako Geronimo, kterého Horn pomáhal dostat do vězení....tahle důležitá etapa Horrnova života je ve filmu několikrát připomenuta a jednou naprosto skvěle...doporučuju přečíst knihu "Odvedu vás do Sierra Madre" kde je Horn zmiňován. Skvělý film !!!

 • poster

  Matrix (1999)

  ťuky ťuk, následuj bílého králíka.....he, tohle mě napoprvé fakt dostalo. Skvělá atmosféra, temně hustá a velmi přitažlivá hudba. Exteriéry s dešťem děsivě beznadějné a depresivní. No samotný přechod do reality z Matrixu přes telefon je parádní....taky dejavů a taky přestřelka a taky zpomalené záběry a taky.....je to skvost !!!