• Reality-TV

My Little Pony: Equestria Girls (2013)

Celkom príjemný filmový zážitok. Jasné, akoby to z oka vypadlo Monster High a Hasbro zasa potrebovalo z niečoho vytrieskať peniaze, no celkový výsledok stál za to. Z plusov spomeniem veľa seriálových postáv (Derpy, yay!), paralely s klasickým FiM, brony jokes a chytľavé skladby. Z mínusov uponáhľaný dej, ktorý sa dal ešte viac rozpracovať, nápravu záporáčky v zlomku sekundy a jej nie veľmi vydarenú démonickú verziu.

Tanec kostlivců (1929)

Celkom sympatický kraťas, kostlivci tancujúci Charleston a nádych atmosféry starých filmových časov. Nuff said.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Mám dosť :D Rozprávkovo-muzikálová gotická animácia, sympatické hlavné postavy a momenty, pri ktorých som sa od smiechu ledva stíhal nadýchnuť. Dokonca aj český dabing sa podaril. Nuž, nastal čas rozpozerať si Burtonovu tvorbu, toto bol slušný začiatok.

Slovensko hľadá SuperStar (2004) (pořad)

Prvá séria bola niečo neopozerané, kopa nových tvárí. Mnohí poznali mená finalistov odpredu - odzadu. Pekná atmosféra a úroveň. Ostatné ročníky Superstar už boli iba fraška a prachsprostá komercia.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Spočiatku ma GoT veľmi nebavilo, zdalo sa mi zdĺhavé. No ak sa do toho človek vžije... Kombinácia fantasy, politiky, intríg a porna, v ktorej si hádam každý nájde svojho obľúbenca a môže dúfať, že vydrží nažive aspoň 3-4 časti. Solídne herecké obsadenie, krásne prostredie a dobré kostýmy. Oproti GoT je taký Harry Potter rozprávočka pre deti. Musím však strhnúť jednu hviezdu z hodnotenia kvôli scenáristom, ktorí si robia so seriálom, čo sa im zachce, bez ohľadu na knihy. Valar morghulis.

The Big Lebowski 2 (2011) odpad!

Tak toto nie. Big Lebowski je klasika, ktorú si vždy rád pozriem znova, no ak Amíci zasa chceli čerpať zo slávy prvej časti, ako to pri filmoch majú vo zvyku, toto im nevyšlo.

Mrtví a neklidní (2013)

Spočiatku som si myslel, či to zasa nebude tuctová zlátanina typu Tvájlájt. Oproti nemu som sa však na tejto zmesi romantiky, zombies, apokalypsy a sympatickej absurdity celkom pobavil. Nevtieravé, trocha zvláštne, no na upršané popoludnie ako stvorené.

B*A*T*M*A*N (2011) (amatérský film) odpad!

Neviem, na čom autori fičali, no chcem aspoň pol kila. Zvuky ako z pomocnej školy, animácia katastrofálna (a spomalená)... na hodnotenie tejto "veci" proste nenachádzam slov. Autorom odporúčam absolvovať psychiatrické vyšetrenie, vysadiť drogy a ak tento "amatérsky film" bol súčasťou nejakej ich školskej práce a ešte ich nevyhodili, nech pre dobro ostatných odídu sami.. Facepalm nestačí.

Coach Carter (2005)

Buďme úprimní, filmov o tom, ako hlavný hrdina urobí zo skupinky beznádejných prípadov skupinu charakterných ošľahaných nezlomných bojovníkov sme mali viacero. Coach Carter je však svižný a energický, s peknými hereckými výkonmi a morálnym poučením. Dokonca aj český dabing sa vydaril, obvykle z princípu sledujem filmy v origináli s titulkami, no toto vyšlo.

Americký Drak: Jake Long (2005) (seriál)

Celkom príjemný oddychový animák. Pobaví, poteší. Kvalitatívne štandard, no rád som si ho pozrel.