• Reality-TV

Výbušná koťátka (2024) (seriál)

Boh ako totálny nezodpovedný flákač je poslaný na zem, aby odčinil čo pokašľal a dal dohromady slušne dysfunkčnú rodinu. Vtipná, mierne nekorektná a miestami zachádzajúci až do absurdna zachádzajúca jednohubka. Stopáž je dosť krátka, pri troche snahy dá človek všetky časti za jediný deň. Hru som nehral, takže nemôžem posúdiť, či má niečo spoločné so seriálom. Holt, jednorožec explodujúci do hromady dúhového slizu za zvukov Sandstorm sa len tak nevidí. Tom Ellis mi hlasom aj humorom silne pripomínal môjho obľúbeného Matta Barryho.

Stážista (2015)

Hathaway aj De Nira mám fakt rád a v tomto filme boli obaja super (De Niro asi v jednej z mála pozitívnych rolí). Gentleman zo starej školy a vystresovaná uponáhľaná šéfka, pre ktorú sa nakoniec stane otcovskou figúrou. Škoda presladenej scény s Jules a jej manželom - nesympatický herec v roli otravnej postavy, ktorú by som na mieste hlavnej hrdinky niekam poslal.

Dracula (1931)

Na dnešnú dobu skôr komédia, stále to však má atmosféru. Béla so svojim uhrančivým pohľadom a angličtinou s vtipným prízvukom je skrátka klasik.

Zapeklité dědictví (2024)

Poľská kinematografia ma po Klére, Slonovi a Feedbacku celkom zaujala. Tento film bol ale dosť veľkým sklamaním. Z filmu, ktorý mal potenciál sa stala nudná rádobydetektívka, v ktorej sa to najpodstatnejšie odohralo v posledných pár minútach. Ploché, nudné a ničím nezaujímavé postavy. Zasmial som sa možno dvakrát, inak nebolo na čom. Odporúčam pozerať v origináli s titulkami, dabing to dosť kazí.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Pri sledovaní seriálu sa mi miestami ani nechcelo veriť, že má dobrých 20 rokov. Nadčasový, správne cynický a čiernohumorný a s ústrednou témou, o ktorej sa aj dnes mnohí boja hovoriť.

Neberte nám princeznu (1981) (TV film)

Dve hviezdičky z nostalgie, za Žbirku v originálnom svetri pokúšajúceho sa o niečo ako skate a za tých pár známych skladieb. Inak herecké výkony žalostné, scenár mizerný a ukvílenú Mariku Gombitovú som nikdy nemal rád. Muzikály taktiež nemusím, už vôbec nie slovenské.

Ghost: Rite Here Rite Now (2024) (koncert)

Nie som skalný fanúšik tohoto wannabe satanistického pop metalu, takže za mňa iba 4*. Mám ale rád ich štýl humoru, občas si ich vypočujem a na koncerte počas Imperatour som sa presvedčil, že kucí vedia spraviť riadnu show. Tu sa to opäť potvrdilo. Film samotný je v podstate mini rodinná dráma na pozadí jedného nadupaného vypredaného koncertu (teda vlastne dvoch).

Manželé Stodolovi (2023)

Jeden z tých lepších počinov českej kinematografie, hoci sa údajne tak úplne nedržal faktov a herecké výkony boli miestami na úrovni ochotníckeho divadla. Submisívny chlapík a despotická manipulatívna xantipa, ktorú som neznášal od prvého momentu. Akurát som kvôli exteríérom mal problém zaradiť si film do konkrétneho časového obdobia - to, čo pôsobilo ako z osemdesiatok alebo deväťdesiatok, bolo v skutočnosti zo začiatku nultých rokov

Lord Chuang, Li Tzu Cheng (1980)

Ak si odmyslím trochu divne znejúci rádobydrsný anglický dabing a kvalitu obrazu á la "piesok v očiach", ide o celkom chytľavú kung fu klasiku bez nejakých hluchých miest, na dnešné pomery ale možno béčkovú. Holt tých pár desaťročí od natočenia je vidieť.

Krvavá lázeň v domě smrti (1984)

Film tak blbý, až je geniálny, s Vincentom Priceom vo vedľajšej (ale stále dôležitej) úlohe. Montypythonovský horor parodujúci mnohé klasiky. Miestami to ale nedávalo zmysel.