Něžný barbar (1989)

Na mě trošku příliš. V tomto díle Hrabal trochu moc přehnal tu svou (jinak pitoreskní) pošukanost. Nejlépe z těch tří přátel hrál Polívka, ovšem ta jeho rozervanost mi byla osobně poněkud odporná.

Pevnost Boyard (2016) (pořad) odpad!

Snesu poměrně dost. Docela bych se mohl dívat na obtloustlou Leichtovou, nevýrazného Dolanského, všudesevsírajícího Koháka, vyhaslého Kotka a dokonce i arogantního Prachaře. Za žádných okolností ale nesnesu trapného Libora Boučka, resp. pohled na jeho buličí ksicht a zoufalou snahu stát se oblíbeným a slavným. Takže nevermore. No a primácká recyklace čtvrt století staré a vyšeptalé francouzské show, to hovoří samo za sebe, je to špatný nápad. Produkce na Primě musí mít fakt koule.

Stážisti (2013) odpad!

Nedokoukáno z důvodu snahy o uchování posledních zbytků mého duševního zdraví. Vypnul jsem to u prvího motivačního projevu. Můj komentář tedy obsahuje dojmy pouze z první třetiny filmu. Koncept komedie, v němž se dva páprdové nacpou na stáž mezi nerdy v Googlu, to by ještě šlo. Co ovšem nejde, je zoufalé herectví obou hlavních protagonistů. Owen Wilson mi byl tak nějak jedno, ale Vince Vaughn a jeho nekonečný infantilní blábolení, to přeci není komediální herectví. To vůbec není herectví. A to si ten kokot sám psal scénář! Po pár minutách filmu jsem dostal hroznou chuť dát tomu člověku přes držku. Naprosto příhodně se ve filmu mihne i Will Ferrell, o kterým si vesměs myslím to samé. O hereckých kvalitách těch kreténů z Googlu se nemá cenu ani zmiňovat.

Americká reportérka (2016)

Film je celkem o hovně, tudíž mi nezbývá než ohodnotit herecké výkony. Ač se vše točí kolem ústřední postavy Kim, vůbec mě nedojímala, Tina Fey je jako herečka nezajímavá a plytká. Margot Robbie je na druhou stranu pozoruhodná držtička, nedomykavost hlasivek je velmi sexy, nicméně ta její předrsnělost mi byla odporná. Martin Freeman hrál opět vycmrndlýho hobita (či Dr. Watsona, to je jedno, hraje furt stejně). Můj oblíbenec B. B. Thornton nedostal žádný prostor a Alfreda Molinu v roli oplzlýho afghánskýho ministra jsem nepoznal. Takže žádná sláva, 3 * jsou až moc.

Bohové Egypta (2016)

Koukal jsem na to s nebývalým odporem a neustále jsem přemýšlel nad tím, komu je tahle předigitalizovaná sračka určena. V posledních letech jsem viděl víc takových amerických spektáklů, prznících různá historická starověká témata, ale tahle hrůza na téma egyptské mytologie je takový hardcore, že si nedokážu představit, že na to vůbec někdo jde do kina (včetně blbých amerických dětí).

Deadpool (2016)

Trošku příliš humoru za každou cenu.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Nedokoukal jsem. Nešlo to, protože ta přehrávaná dementnost 70. let je tak příšerná, že se na to koukat nedá. Třeba role Davida Koechnera a Steva Carella jsou daleko za hranicí parodie a jsou prostě už jen rozšklebené a hloupé. Možná je to ale tím, že je to film určený hlavně pro nenáročného diváka. Typická scéna: Ron se baví s kolegyní, pak kamera zabere celou jeho postavu a je vidět, že mu stojí péro. Ha ha.

Zápisky o skandálu (2006)

Řekl bych to asi tak, že celkem chápu, co měl scénárista na mysli, herecké výkony pěkné a myšlenka filmu také. Přesto mi to tak nějak nesedělo a cítil jsem, že zápletka je lámána přes koleno. Předně mi přišlo, že z Cate Blanchett se až příliš snadno stala pedofilka a až příliš lehce podlehla pokušení ošmrdlat se s dítětem. Dítě mi pak přišlo až příliš suverénní a drzé a nevykazovalo žádnou nejistotu. Spíš na mě působilo jako patnáctiletý psychopatický stalker. Judi Dench zase byla až trochu příliš sobecká bába a bezohledný manipulant, která klidně několika lidem zničila život proto, že její kámoška nepřišla na pohřeb kočky. Jako největší trouba mi ale přišel ten naivně zamilovanej učitelek, kterýmu to bába vše naprášila, protože to už bylo moc, jak se choval otroubeně, vzdychal a kupoval si kvůli Shebě nějaký drahý hadry, aby si ho všimla. Všechno to bylo takový trochu neuvěřitelný a bizarní. Nejlíp z toho nakonec vyšel Bill Nighy, který jako vždy hrál božsky a scéna, ve který se nasral, je pro mě vrcholem filmu.

Kobry a užovky (2015)

Ten neskutečný povyk, co se strhl kolem Kober a užovek, si vysvětluji všeobecně známým faktem, že v Čechách se točí namísto filmů sračky jak na běžícím pásu a když už někdo natočí průměrné drama, padají z toho všichni nadšením na prdel. Přitom film z fllmařského hlediska místy pokulhává - viz třeba scéna, kdy je Kobra na střeše diskotéky a dole se vedou na chodníku tak nepřirozený dialogy, že jsem to snad v životě neslyšel. Výjevy z života lůzy byly poměrně otřesné, v realitě jsem dlouho nic takovýho neviděl. Kryštofa Hádka jako herce nemám rád, působí na mě v každé roli jako ofouknutý debílek. V téhle roli se zjevně hodně snažil, ale možná až trochu přehrával. Příběh celkem průměrný, nic zvláštního. Pro mě nejlíp hrála Věra Kubánková v roli úžasný babičky.

Jasmíniny slzy (2013)

Dlouho jsem váhal, kterému snímku věnovat svůj tisící komentář, až mě zčistajasna a nečekaně zasáhly Jasmíniny slzy. Je ovšem třeba podotknout, že se nacházím ve stádiu, kdy jsem objevil naprosto fenomenální herectví Cate Blanchett a její role hltám opravdu dychtivě. Na jejím bezesporném hereckém talentu je postaven i snímek Jasmíniny slzy a řekl bych, že Woody Allen naprosto trefně vystihl problematiku zlatokopek, které čekají na prince a vědí o sobě, že si zaslouží být opečovávány. Sám jsem takových slepiček poznal pár osobně a vidím, že to funguje všude stejně. Síle Blanchettina herectví spočívá přirozeně ve skvělé dramatické příležitosti, kterou jí uchystala dějová křivka, jež ji přivedla ke scénám, v nichž se dá skvěle zahrát hlubina zoufalství pozlacené paničky, náhle vyhozené z mramorového paláce na mráz. V této situaci je Jasmine příhodně konfrontována s lůzou, která pro ni není dost dobrá - včetně rodiny své sestry - a také s nápadníky (obzvlášť vtipné scény). Cate Blanchett, která navíc přesvědčivě dokáže zahrát všelijaké záchvaty a hysterické úlety, podle mého názoru za takovou roli nemohla nedostat Oskara za hlavní ženskou roli, protože kombinace geniálního scénáře a geniálního herectví je neporazitelná.