OA (2016) (seriál)

Brit znam, mam jeji scenare rad, vedel jsem tak, co cekat. Ale jednoduse, tentokrat to bylo slabsi. Ac odpurce 80% moderni kinematografie - kde se s dejem pospicha, hlavne at je to sama akce, na ukor pribehu - ta todle se táhlo vážně až moc. Tešil jsem se, jak mi to vynahradí silný závěr, jak je u Brit zvykem, ale ani to se u mě v tomdle případě nakonalo. K tomu drobnosti typu, že mi nesedl výběr většiny herců, mnohdy nezajímavý výlety do vykreslení jejich postav, ...jednoduše - klasická Brit, ale tentokrát se to povedlo o poznání méně.

American Crime Story (2016) (seriál)

Super. Jsem rád za podobná ztvárnění historických událostí obzvláště z USA, kde si člověk uvědomí a pochopí, že v té sladké americe to není tak růžové, jak nám bylo doposud podsouváno. Naopak. Amerika má tolik vážných vnitřních problémů, ze kterých se ani dnes neumí vyléčit. A místo toho, aby se o to snažila, tak se spíš soustředí na vyvolávání konfliktů jinde po světě. První série bezvadná.

V mysli vraha (2015)

Zklamání. Hodně slabě zpracovaný. Kamera děsná.

Pravdivé lži (1994)

Driv 4 hvezdy, po shlednuti v dnesni dobe, kdy se toci takove akcni slataniny, urcite hvezd 5. Chtelo by to treti tango, Boris a Doris team a True Lies 2 !! :-)

Spring (2014)

Moc prijemnej, nenarocnej film, ktery naladi trochu melancholickou, zasnenou romantickou naladu. Bezi stale stejnym tempem a na konci si prejete prozit to taky. Kouzlo bych rek, ze taky spociva v tom, ze se tam kazdej tak trochu najde.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Prava tvar ameriky - zaverecna scena: "Charlie, skoly v Pakistanu jsou nam u prdele." A díky tomu vznikl Taliban a radikalni odnos islamu.

Creed (2015)

Na rovinu - tak dobrej film jsem nečekal. A jako Stallonuv fanda nemůžu jinak, než za 5 hvězd. Glob za roli zcela po pravu. Jordan mazec. Lip asi vybrat nemohli. Mezi jima dvěma to fungovalo. Rozsekala mě jedna věc, kterou jsem ořval. Kdo viděl, ví jaká.) Překvapení, nadšení. Fakt dobrý.

Terminator Genisys (2015)

Zas az takovej pruser to nebyl .) Se starejma Termousema to samozrejme nema, co se tyce stylu natoceni, nic moc spolecnyho. Je to natoceny, tak jak se dneska akcni filmy tocej - honem honem spechame, porad musi byt nejaka akce a vizualne to musi hezky vapadat. To me nic nerika. Je to na ukor atmosfery, hereckych vykonu, nejakych pekne vypiplenych scen, ktere jsou za par let legendarni. A jak zaznelo mnohokrat - Arnold to nezachrani. I kdyz je tu k videni ve trech vekovych ztvarnenich. Libil se mi aspon napad, ze v dalsim dile bude z tekutyho kovu. Mezi dnesni mladezi, ktera je presycena komiksovymi bombardaky uz proste asi stary T-800 neobstoji.

Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států (2012) (seriál)

Divim se, ze se mu nestala smrtelna nehoda. Todle zfilmovat o sve vlasti chce kuraz. Obsah pro me nijak prekvapujici. Rika presne to, co si o jejich politice myslim roky. Je super, ze je to v takto kvalitnich dokumentech od znameho rezisera a ne v nejakych pochybnych televiznich poradech o kterych se hned rekne, ze to jsou konspiracni teorie. Je jasny, ze ti, co cumi na Prostreno, nemuzou vedet o cem je v techto dokumentech rec. Pritom by todle měl vidět každej, aby pochopil. Vlastně vše, co se na Zemi děje. Jaký zlo nás ovládá a že chceš-li vědět proč - jdi po cestě peněz. Je to bohužel opačná cesta než ta, která vede k míru.