Vědma - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Totální bezmocnost scenáristická, herecká, režisérská...

Helena Vondráčková - Lásko má, já stůňu (1974) (hudební videoklip)

Jenže skladba Lásko má já stůňu není úplně původní. Karel Svoboda si „vypůjčil“ ústřední melodií a vydal ji za svou. Opsal ji totiž z anonymní loutnové skladby Paduana Hispanica (čas 0:50), která byla napsána někdy na začátku 17. století.

Le Grand Restaurant II (2011) (TV film)

Jedná se o pokračování Le Grand restaurant . Le Grand Restaurant je televizní zábavný pořad složený ze skečů, které vyprávějí příběhy ze života zákazníků vytříbené restaurace a také příhody majitele podniku, kterého hraje Pierre Palmade. Sledujeme příběhy 16 postav nebo skupin postav, z nichž každá se vyvíjí ve třech scénkách nebo skečích. Tyto scény jsou prokládány jednáním majitele a personálu restaurace a písněmi černošského amerického pianisty, vždy v souladu s tématem předchozí scény. Humorné situace se zabývají různými společenskými tématy, jako je mimomanželská láska, dědictví, sexualita, peníze a osamělost.

Stavba nejluxusnější výletní lodě na světě (2016) (TV film)

Stavba nejluxusnější výletní lodě na světě viděl-alternativní 45 min... Zaznělo že loď dosahuje rychlosti 22 uzlů, jedná se 40 kilometrů za hodinu. Uzel  je jednotka rychlosti používaná v mořeplavbě, letectví a meteorologii. Uzel je definován jako jedna námořní míle (1 852 m) za hodinu. K měření rychlosti v uzlech sloužilo zařízení zvané log. Jednalo se o otáčivou cívku s navinutou šňůrou, která se z ní mohla volně odvíjet. Šňůra logu byla opatřena plováky a ve vzdálenostech 47 stop a 3 palce na ní byly navázány uzly.

Avatar: The Way of Water (2022)

Avatar je pojem v hinduismu a doslova znamená „sestup“. Znamená hmotný vzhled nebo inkarnaci mocného božstva, bohyně nebo ducha na Zemi. Jiný výklad hovoří o tom že se jedná o bytost která sestoupila na zem z lásky k lidem, aby jim byla pomocná ukončit inkarnační řetězec.

Nevídáno, neslýcháno (1958)

První český dabing film obdržel až v roce 2011, Louis de Funès (Blaireau) byl proto nadabován imitátorem Václavem Faltusem, a nikoliv Františkem Filipovským.