Hory mají oči 2 (2007)

Pár slušný a velmi originálních nápadů - zachování rodu mutantů :) - není dostatek ingrediencí k sestavení filmu jakožto funkčního celku. Opět jsme slyšeli plno slibů, ale jen zlomek z nich se opravdu vyplnil. Nečekala jsem vůbec nic, první díl držel nad vodou jen Aja, kterýžto ví jak si udržet divákovu pozornost, zato Weisz se zatím ukazoval jako druhořadý břídil. Sequel nám nabízí jak rozličné brutální scény, tak i mnohem více nechutností, které mají jednu chybu - nejsou nechutné. Abych snaživým autorům jen nekřivdila, několik odporných záběrů tam opravdu je, ale lidičky, vy to znáte, zakrývat oči si v dnešní době nebudete, vždyť odporné scény nabízela i Pobřežní hlídka nebo Kriminálka Las Vegas, pochybuji, že byste na to co vám HHE2 přinesou nebyli připraveni. Z čeho jsem měla radost byla absence scén kopírovaných z prvního dílu, dobrá hnidopich by něco našel... Aby se tvůrci vyvarovali přílišného nařčení z kopírování odsunuli velkou část děje přímo do podzemních dolů, kde se také dočkáme zajímavého porodu a dalších několika ďábelských vražd. Z předchozího dílu se vrací Michael Bailey Smith, jehož kostým se sice změnil, ale přeci jen je podoba Hadese s Plutem více než zjevná. K srovnání s původními HHE (resp. Ajovým remakem) také vybízí vizuální stránka, Weisz si sice také libuje v různých filtrech, ale obrazová stránka snímku se změnila opravdu hodně, zejména abychom si mohli vychutnat naturální nechutnosti, ve kterých se režisér přímo úchylně vyžívá. HHE2 si celkově zasluhují slabší hodnocení - okolo 40%, ale trošku přidám za příjemnou délku, která se dnes již tak často nevidí a díky ní snímek uteče - přestože se několikrát tuze vleče - poměrně rychle.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Po druhém zhlédnutím jsem schopna tento film okomentovat. Takže: 1. Je lepší než geniální Shaun of Dead, kterému se ovšem v mnoha věcech podobá - věděli jsem to. 2. Bill Nighy byl jediný herec, který mi ve své roli neseděl, a ta uniforma mu rozhodně nesluší. Několik vtípků mi napoprvé uniklo, ale na druhý zhlédnutí jsem se bavila jak nikdy. Velmi ráda bych tenhle film viděla ve větším kině, promítačka to nenahradí a to se prosím jedná jen o komedii.

Roming (2007)

Na české poměry opravdu velmi vydařený snímek.

Ghost Rider (2007)

1. Nicoal Cage neumí hrát. 2. Mark Steven Johnson neumí režírovat. 3. Efekty jsou hrozné. 4. Scénář je příšerný. 5. Film je nudný. Za co tedy dávat jednu hvězičku? Kdo to chce zjistit, nechť jde do kina. Funguje tato reklama?

Šarlotina pavučinka (2006)

Škoda, že se toho nakonec opravdu nechopil Tim Burton, ale i tak je Charlotte's Web překvapivě dobrým filmem s povedenou hudnou páně Dannyho Elfmana.

Casino Royale (2006)

Daniel Craig je nejlepší Bond. Výtečně hraje a skvěle vypadá, dokonce je snadné uvěžit, že se umí prát. Eva Green je nejlepší bondgirl a Mads Mikkelsen nejlepší záporák. Bohužel jsem tu však viděla moc romantiky, chtělo by to sundat růžové brýle... Hodně se mi líbily hlášky, které ocení zejména znalci předchozích dílů.

Saw 3 (2006)

Výrazný pokles kvality! Zatímco první díl byl sice pouhý konstrukt, ale pomocí nevědomosti diváka a slušné invence tvůrců se na něj dalo dívat, ba dokonce překvapil, druhý již oba tyto klady postrádal. Jenže dokázal přijít s něčím jiným a přeci jen se díky vysokému tempu a očekávané pointě udržel v průměru. Saw 3 je ale už sračka, bez pardonu! Hloupý a stokrát viděný příběh, hrozné (tentokrát opravdu) herecké výkony a šíleně klipovitá režie.

Nahnilý ovoce (2003) odpad!

Kdo je Eli Roth? Chlápek co si omylem pujčil kameru a pokusil se natočit animák. Už nikdy víc. Na pět minut je to dost nudné...