Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Pokračovanie Smrtonosnej pasce, ktoré prinieslo veľa akčných scén a tak isto ako je to zvykom aj humor. Naháňačka aut na začiatku mi pripomenula dosť Kobru 11, v ktorej sú tieto scény celkom bežné. Časť, ktorá je pred úplným finále filmu, ukázala pointu a bola vynikajúca, ale úplný záver ma presvedčil že tento film je, len priemer.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Po prvom pozretí sa mi Hobbit nezdal až taký dokonalý, mal som ztoho zmiešané pocity, ale teraz keď som si to pozrel druhýkrát cítil som dokonalosť po všetkých stránkach = hudba, Novozélandské čarovné prostredie, výborné herecké výkony, tak isto aj scenár a réžia.

Za rozbřesku (2006) (seriál)

Detektív Brett Hopper je krivo obvinený z vraždy sudcu Alberta Garzu, a tu sa to začína nepride druhý ďeň ale prežíva stále ten istý znovu a znovu dookola až kým nepríde tomu všetkému na koreň a všetko sa skončí objasnením vraždy. Je to jedinečné dielo, ktoré má veľký potenciál veľmi ma mrzí že nezožalo väčší úspech ako iné možno aj biednejšie seriály lebo na toto sa oplatí pozerať. Videl som ho už 3-krát a stále ma neomrzel a môžem ho pozerať znovu a znovu dokola.

Don Bosco (2004) (TV film)

Zaujímavo spracovaný životopis veľkého svätca, ktorý spravil veľa pre katolícku cirkev... Už sa stalo tradíciou, že taliansky tvorcovia vedia dobre a s nadhladom spracovať životopisné témy. Vynikajúca hudba.

Vesmírní kovbojové (2000)

Dobré, vtipné no stále je cítiť americký nádych... Ale napriek tomu celkom dobrý scenár a zaujímavá téma.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Velmi rád mám Pána Prsteňov, a toto je asi jediný serial ktorý má podobnú tému. Páči sa mi obsadenie Craig Horner je pán bojovník, ide mu to s mečom. Tak isto aj Bridget Regan zvláda svoju úlohu a ovláda boj s díkamy a spovedanie je tiež zaujímavé, a nakoniec s trojice Bruce Spence ako Zed čarodejník, ovláda mnohé kúzla (tlaková vlna sa mi páčila najviac). Všetko je to zasadené do prekrásnej novo-zelandskej prírody a svoju prácu odviedol aj joseph LoDuca, ktorý zložil pre mňa vynikajúcu hudbu. Škoda len že sa v sérii nepokračuje :(

Cestovatel (2007) (seriál)

Ďalší zo serialov, ktorý sa hrá s časom. Pútavý príbeh, prekvapilo ma ako tvorcovia prepojili dve z hlavných postáv Dana a Liviu. Posledné asi 3 diely stáli za to (najlepšie keď sa zo syna stala dcéra) a potom menil budúcnosť priamo v akcii a to bol ešte postrelený. Kiež by bolo takýchto seriálov viac...

Arrow (2012) (seriál)

Arrow nám ponúka ďalšieho hrdinu z prostredia komixovej tvorby. Pre mňa priniesol niečo nové v podobe flashbackov, nikdy predtým som to ešte v tejto podobe a množstve nevidel. Počas obdobia ako spoznávame Olivera, zisťujeme, že jeho predošlý život nebol vôbec ľahký. Scenáristi a režiséri veľmi dobre vyobrazujú psychológiu postáv, seriál stále pokračuje a preto som zvedavý, ako to bude ďalej.

Paralelní světy (2012)

Obdivujem tvorcov čo dokázali vymyslieť. Dva rozlišné svety, z ktorých jeden prosperuje a druhý je v úpadku. Dve planéty s opačnou gravitáciou. Príbeh o láske, ktorá si hľadá cestu a nakoniec si ju nájde a spôsobuje revolúciu...

Mise (1986)

Naozaj silný film ako píšu aj ostatní. Som do slova šťastný, že som sa dostal k tomuto filmu. Vynikajúce obsadenie a hudba tá ma očarila už pred pozretím, keď že Ennio Morricone patrí medzi mojich obľúbencov. Na koniec neviem čím to bolo, lebo ja nezvyknem slziť pri filmoch ale tu som sa neudržal, tak poplakal som si.