Za školu (2008) (pořad)

Průměrná televizní soutěž pro středoškoláky uváděná jakýmsi trapným klukem. To byl můj názor po shlédnutí jednoho dílu. Avšak měla jsem tu možnost zažít si natáčení na vlastní kůži, poznala jsem sympatický štáb a ještě více sympatického moderátora, toho "trapného kluka," z kterého se vyklubal mistr republiky v beatboxu se svérázným smyslem pro humor. Opět se potvrdilo pravidlo, že je lepší nedat na první dojem, protože od té doby se na soutěž dívám s nadhledem a docela si jí užívám :)

Zelená míle (1999)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem v posledních letech viděla. Tom Hanks je opět v roli hlavního bachaře vynikající, velmi dobrý výkon předvedl i Michael Clarke Duncan alias odsouzenec John Coffey. Atmosféru dokresluje šílený Bill ztvárněný skvělým Samem Rockwellem a Harry Dean Stanton jakožto starý Tydýt dokáže vnést do napjaté atmosféry věznice trochu odreagování a humoru. Film je prakticky stejně dobrý jako knižní předloha od Stephena Kinga, nedovolí vám se nudit a ke konci nějaká ta slza ukápne, ať chcete, nebo ne.

Kašlu na lásku (2003)

Konečně netradiční romantická komedie. Je vtipná, svižná a přehnaně vážným romantickým slaďákům se očividně vysmívá. Atmosféru skvěle dokresluje opět okouzlující Ewan McGregor a ani herecký výkon Renée Zellweger nezaostává. Bohužel konec filmu zbortí všechno, o co se film do té doby snažil a nechá diváka nevěřícně zírat a přemýšlet, jestli to jako opravdu bylo myšleno vážně. Lepší 3 hvězdičky, bez konce bych dala bez váhání 5.