Zóna smrti: Čas odplaty (2015)

Kto má rád bojové umenie nesmie si tento film nechať ujsť. Kolena lakte ala Tony Jaa a Jacky Wu je radosť pozerať. Má to aj vcelku dobrý dej. Určite sa nebudete nudiť. Mne pri obchode s ľudskými orgánmi to pripomenulo film Ajjeossi.

Louis Cyr (2013)

Myslím si, že asi ani lepšie sa to natočiť nedalo. Realisticky vykreslený príbeh. Veľmi pekný film o ľudských hodnotách a neuveriteľnom silákovi. Skvelý Bertrand.

Masaryk (2016)

Roden opäť ukázal, že patrí medzi európsku hereckú špičku. Vynikajúco natočené, klobúk dole.

47 metrů (2017)

Prvá polovica filmu nuda. Druhá oveľa lepšia, veľmi napínavá. Niečo medzi 3 a 4. Trošku som čakal väčší time od Modina. Strašne málo ho je vidieť. Tá temnota v 47m hlbke bola ale pekne desivá. Podobný žáner ako Melčiny, ale nie lepší. Každopádne sa pozretie to stojí.

T2 Trainspotting (2017)

V kine som si to vychutnal. Begbie jednoznačne naj postava filmu. Opäť skvelý soundtrack. Zabitý škotsky akcent. Welcome to Edinbra again.

Spojenci (2016)

Tento film má všetko. Romantiku, napätie skvelé herecké výkony, dobrý scénar, režiu proste všetko. Niet čo vytknúť. Zemeckis je pán. Akurát škoda, že taký smutný záver.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Tomaš Kruis je stále vo forme. Je to scenárovo priemerne a vopred čitateľné, ale súboje Tomáša so záporakmi som si fakt užíval.

Komando (1985)

Jeden z filmov mojho detstva, teraz s odstupom času keď si to pozriem chce sa mi smiať nad tou maškarádou, ale to je proste Arnie a nostalgia a spomienky na detstvo proste nevyprchajú.

Poslední král (2016)

Po dlhej veľmi dlhej dobe som sa konečne dočkal kvalitného historického filmu. Krásna neúprosná nórska príroda dodáva tomuto filmu jedinečnosť aj vďaka výbornej kamere. Film má výborný spád. Lyžiarske akčné scény dodávajú snímke adrenalín. O klasické severské bitky so sekerami takisto nie je núdza. Oftebro a Hivju hlavní hrdinovia ako sa patrí.