• Pohádka

Noční dravci (1981)

no jo, no...sice béčko ale jakmile se tam objeví Rutger, tak je pro mě vymalováno a sedím před bednou jako přikovaná :-D nemůžu si pomoct, Rutger je moje srdeční záležitost a psychopatického vrahouna, kterému by vlezla do postele snad každá ženská, si opět střihnul skvěle :-D

Noční let (2005)

Líbí se mi, jaké psycho se rozehrálo na prostoru dvou sedaček v letadle...hlavní padouch je jeden z "nejpadouchovatějších" co jsem měla tu čest v thrillerech spatřit, gradace je skvělá, trošku mi to kazí závěrečná honička ústřední dvojce po domě....deštník, golfovka, bejsbolka, hrdinka opět běží nahoru, místo aby vypadla z domu :-D Ale co, nebudu kritická. Film je to velmi napínavý, zajímavá zápletka, oba hlavní hrdinové koukatelní a uvěřitelní. Hezký thriller na dobrou noc.

Obchodník s hrůzou (1993)

ježišmarjá, to je ale blbost....... Nezbytné věci je nádherná kniha, zasloužila by si nejměně seriál.,, ale tohle? brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

PanMáma (2013) (seriál) odpad!

to je strašný....já s hodnocením počkala, vydržela jsem ale jen dvě epizody...to je tak, ale tak TRAPNÉ A ZOUFALÉ!!!! Navíc např. Vanda Hybnerová, moje velmi oblíbená herečka, copak kývla na to, že bude hrát v takové sra..ce? Nebo dostala pár dílů na papíře s tím, jaká to bude ohromná legrace? A Steindler - no, konečně Víťa Jakoubek poznal, že je vlastně transka...takhle bych to viděla. Ostuda, naprostá ostuda tv vysílání - vtipy, co nemají ani hlavu a patu, neustálé narážky na sex - v podání Steindlera namaskovaného za ženskou je to pěkně odporné..děj o ničem, dialogy o ničem, jen rádoby "situační humor" par excellence. Já myslela, že odpad nováckého vysílání je Helena, ale teď se Heleně hluboce omlouvám, panmáma je něco PŘÍŠERNÉHO. fuj.

Partie krásného dragouna (1970)

"ty jeden uvozhřenej libeňskej policajte!!!" aneb fackovaná páně Menšíka a Abrháma, dovedená do naprosté dokonalosti. Jaj, jak si asi museli všichni zúčastnění užívat natáčení tohoto svižného dílka...Parta kolem rady Vacátka je trochu upozaděna skvělým výkonem Vladimíra Menšíka a Josefa Abrháma....nezapomenutelné scénky...i když to máte zkouknuté po sté a víte, jak to končí a kdo je vrah, tak vám nedá si to nevychutnat znova a nesmát se Květě Fialové masírující si prsa a nyjící na komisaře Zdychynce: "To se nám udělalo...horko...uvolněte si kravatu, tak, ano....jsem zběhlá v masážích, můj manžel byl z Dalmácie, Dalmatinec...azurové moře, modré nebe, och....."nebo:: "Poslechněte, není ta vaše další snoubenka také v jiném stavu? A Rudy Macháček: "Tedy, pokud je mi známo, tak tedy rozhodně, rozhodně...ano...", či dokonale blbá Kamilka v podání Helgy Čočkové, na níž tatíček trhá svatební šaty a maminka Stella Zázvorková řve: "Musí si jí vzít dřív, než to na holce bude vidět....Mami? Von vomdlel..."Nebo hláška samotného rady Vacátka: "Poslechnou, pane Brůžek, ten Zdychynec, no ten policajt, to je velkej popleta...a hlavně vochlasta..." Miluju tohle svěží dílko. Na všech hercích je vidět, s jakou chutí hráli.

Pekelná kuchyně (2005) (pořad)

mě příjde, že všichni ti Ramsayho kuchtíci pracují pod strašným tlakem. Oni se fakt snaží, ve všech řadách hells kitchen, ale on na ně jen řve,asi musí být kuchař pánbůh, aby zvládl takhle strašný tlak..pořád na ně jen řve, že musí komunikkovat...ale ona ta komunikace fakt nejde, když si chce člověk obhájit svůj úsek např. masa....Ramsayho mám ráda, ale přiznám se, že je strašně náročnej..a divím se, že ten jeho výmaz mozku ti lidé vydrží.

Pianista (2002)

mám tenhle film ráda. "Ráda"? řeknete si? a já odpovím - Ano, mám ten fillm ráda. Polanski dovedl vybrat herce, udělat příběh...Přišroubovat na něj drama a dokázat dramatičnost. Upřímně řečeno - Wladek Spillman je mi nějak jedno, co se s ním stane...Prostě proplouvá ghettem, dějinami, není pro mě zajímavý. Mnohem zajímavější je ten německý důstojník, co ho nechá žít a ještě mu nosí jídlo - zlomek lidskosti? Asi ano. Celý ten závěr jsem si myslela, že ho v tom zajateckém táboře najde a zachrání ho taky...A nejsilnější scéna z celého filmu? Jak vyhodí člověka, který je na vozíčku, z balkonu...on tam jen tak sedí, oni na něj řvou, aby se postavil, vyvezou ho na balkon, on ví, že ho shodí dolů a pořád má položené ruce na břiše - vůbec se nebrání..Jak by taky mohl. Dodnes mě ta scéna straší v hlavě...

Pod horou (1982) (seriál)

jojo, vzpomínám....musela jsem spát s rozsvícenou lampičkou a furt slyšela volání toho dědka -Rááááchel, Theóóóó...brrr, fakt na to si pamatuju hodně plasticky, táta viděl jeden díl semnou a pak mě na to nechtěl nechat koukat, vím, že jsem se potají dívala u spolužačky, bála jsem se jít sama domůů, tak mě doprovodila, jenže se zase bála zpátky, tak jsem šla s ní pak zase až si pro mě přišli načuřený rodiče. Jojo, horror mého dětství (ještě s takovou tou šílenou pohádkou o čarodějnici - Kdopak tu bdííí, kdo to nespíí!!! - Ten nejmenší ještě nespí....fakt si nevzpomenu na název, ale byla to taky masírka)

Podivné dědictví (1972)

řekněte mi jednu věc...jak mohl někdo nechat Podivné dědictví předabovat a vydat ho na dvd....já si bohužel nevšimla, že dabing je jiný, koupila jsem dvd (dosud jsme ho měli jen na videokazetě) a najednou -fuj!!!! Novým dabingem se vše, ale naprosto vše ničí. Veškeré hlášky z filmu, veškerá atmosféra, všechny scény. Raději zůstávám u stokrát ohrané videokazety s filmem mého mládí- dabing Brabec, Maciuchová, FIšer, Haničinec, Moravec...proč to někdo takhle šíleně zmršil? Jínak Podivné dědictví zbožňuji. Hlášky sem psát asi nemá cenu, každý je zná...pro mne film mého mládí, top ten, pět hvězd. Scéna jak Tom cválá na ukradeném bílém koni, to je nádhera. Terence Hill a jeho dokonalé modré oči :D

Prokletí domu Hajnů (1988)

Jsem opatrná s hodnocením. Kolísá mezi 3/4,, nakonec 4 - Neviditelný je moje nejoblíbenější, už značně potrhaná a očtená kniha. Jaroslav Havlíček dovedl mistrovsky popsat pozvolné a zhoubně se projevující šílenství v celé rodině Hajnů. V ústřední roli v knize není strýček Cyril, takto neviditelný blázen, ale Soňa, u které je její běsnění popsáno par excellence od prvních - malých a bezvýznamných projevů až po plné propuknutí šílenství v zatížené rodině. Proto jsem byla hodně opatrná na hodnocení tohoto filmu. Vančíková jako Soňa mi s malou výhradou příjde velmi dobrá a své knižní předloze se podobající. I Soňa páně Havlíčka byla malá, drobná, černovlasá, s pážecím účesem....Kdo se ještě trefil do knižní předlohy je teta Karolína. Valerie Kaplanová naprosto famozní. Dále to obsazení trošku pokulhává. Otec Hajn je vylíčen v knize jako malý shrbený muž s plnovousem a ježatými vlasy.... Brzobohatý je naopak vysoký, krásný a ušlechtilý. Katy je roztomila mladá dívka, jak jí jmenuje Havlíček "satyří úsměv, roztomilá čupřina nad čelem, bohatá ňadra.."...no, bohatá ňadra, to je to jediné, co Evelýna Stenmarová má. Jinak šlo o dívku mnohem mladší než byla tato herečka, působila spíše jako obstarožní kojná. A kámen úrazu je Čepek jako Neviditelný strýc Cyril. V knize je popsán jako plešatý tlouštík malé postavy, obrostlý vousem....(v jedné inscenaci ho hrál Rudolf Hrušínský a ten přesně tomuto typu odpovídal) - Jako radši si myslím, že Čepek, ač démonický, by měl hrát spíše sobeckého a cynického Ing. Švajcara. Horváth by tam vůbec neměl být, je až moc dobrosrdečný a vůbec ne plný záště a zloby a velikáštví. Na místě Švajcara bych viděla Čepka, na místě Neviditelného Hrušínského, na místě starého Hajna např. Sklenčku či Suchařípu a byl by to neskutečně skvělý film......škoda přeškoda toho česko - slovenského obsazení. Ale jinak ok....