• Krátkometrážní

The Man Who Walked Between the Towers (2005)

Příjemný krátký příběh, který zaujme tím, že se skutečně stal ... líbilo se mi Philippovo odhodlání nevzdávat se a jít si za svým.

Star Trek: Nová generace - Střetnutí na Farpointu (1987) (epizoda)

(4,5*) Po shlédnutí výborné Původní série jsem si říkal, že bych se konečně mohl posunout k Nové generaci, ale nějak se mi pořád nechtělo a dlouho jsem to odkládal ... což se ukázalo jako chyba. První setkání s novou posádkou dopadlo pro mě až překvapivě dobře - Picard a Riker působí jako sympaťáci, Deanna má jako poloviční Betazoid zajímavou schopnost empatie (a krom toho se na ni moc dobře kouká), Worf zase zaujme svým klingonským původem, protože v TOSce byly vztahy mezi Federací a Klingony poněkud horší ... a pak je tu samozřejmě Dat, kterého jsem si zamiloval hned (pro androidy mám tak trochu slabost ...) Q mi hodně připomínal Trelana z TOSky, ale jako "záporák" se mi líbil - i když, být postava v seriálu, tak bych ho s chutí odstřelila (což by tedy samozřejmě tak jednoduše nešlo, ale asi víte, jak to myslím). Na chviličku se tu objeví i můj oblíbený McCoy a ač je to vážně jen chvíle, hláškuje co může a zároveň si říkám jaká je škoda, že tam nezůstal alespoň na pár dílů, protože s Datem by tvořil stejně úžasnou dvojici jako kdysi se Spockem ... Co mě zarazilo je fakt, že jsou na Enterprise celé rodiny s dětmi - fajn, ono to je relativně logické, když jde o x-letou misi, ale i tak ... už v původním seriálu se každou chvíli dostávali do smrtelného nebezpečí ... naštěstí to tu aspoň trochu vyrovnává fakt, že se loď dokáže rozdělit na bojovou a obytnou část. Celkově je ale můj dojem velmi kladný (přičemž jsem ještě byl ujištěn, že je to s přibývajícími díly a lepší a lepší) a myslím, že si mě TNG získá ...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

(4,5*) S knihou moc porovnávat nemohu, protože jsem ji četl už před nějakou dobou a tudíž jsem mnohdy ani netušil co se ve filmu v následujícím momentě stane - což nebylo zas tak na škodu, protože mi to pak chvílemi přišlo vážně napínavé XD S hodnocením, jestli filmu ublížilo rozdělení na dvě části si počkám až zhlédnu druhý díl, ale prozatím to nijak negativně nevidím. Filmu tak sice schází zakončení ve kterém by se něco rozřešilo a možná trochu působí jako předehra pro "velké finále", ale takhle se aspoň mohli tvůrci podrobněji věnovat událostem z první poloviny knihy a osobně si moc neumím představit, že to, co jsem viděl by se mělo zkrátit cca na polovinu tak, aby se do filmu vešel i konec. Tenhle snímek mi přijde o něco méně akční než ty předchozí a také o něco málo depresivnější - ale právě tahle depresivní stránka se povedla - hledání viteálů, hádka mezi nejlepšími přáteli, poznání, že tenhle boj nebude vůbec jednoduchý ... za mě spokojenost a těším se na druhou část.

T-music (2004) (pořad) odpad!

Asi jako u Esa ... nenáviděl jsem to osekávání videoklipů, tady snad byly osekané ještě více než v tom Esu, takže z nich člověk téměř nic neměl, což bylo v době, kdy stálé připojení k internetu nebylo takovou samozřejmostí jako je dnes, vážně k vzteku ... naštěstí, v dnešní době si člověk prostě klikne na Youtube a pustí si co chce ^^

Eso (1994) (pořad) odpad!

No, vlastně ani nehodnotím přímo moderátory, už je to x-let, co jsem to naposledy viděl, ale vždycky mě nehorázně vytáčelo to zkracovaní klipů, protože ještě pamatuji doby, kdy internet, jaký má dnes skoro každý byl spíš sci-fi a člověk si nemohl jen tak kliknout na Youtube a podívat se, jak ten klip vlastně vypadá ... Vždycky mě neskutečně štvalo, že když už tam nějaký zajímavý videoklip byl, tak jsem neměl šanci ho nikde vidět celý, protože by tvůrce pořadu asi zabilo, kdyby se snažili udělat hudební pořad pořádně ... ještěže už jsou tyhle časy nenávratně pryč ...

Osudový dotek (2004)

O tomhle filmu jsem se dověděl náhodou a jsem za to hrozně rád, protože pro mě byl velmi příjemným překvapením. Vlastně ani nemám co vytknout - film vtáhne do děje už na začátku, kdy vzbudí zvědavost, má zajímavý a poutavý děj a celkem mě překvapil i Ashton Kutcher, o kterém jsem předtím neměl nějaké extra mínění, protože jsem ho viděl snad jen v přiblblé komedii "Hele vole, kde mám káru". Zkrátka spokojenost a můžu jen doporučit, zvláště těm, co mají rádi filmy s cestováním v čase, neb tady si ho člověk užije až až ^^

Futurama (1999) (seriál)

Nevím, nevím ... mám z toho tak nějak rozporuplné pocity. Viděl jsem jeden díl, občas se zasmál, vyloženě mě to nenudilo, ale ani úplně nenadchlo ... Jako velký fanoušek původní série Star Treku jsem se časem dověděl o existenci speciálního ST dílu (tuším 4x12), tak jsem si řekl, že to zkusím, ale výsledek opět stejný - občas mě to pobavilo, ale celkově mi to přišlo občas příliš přehnané či příliš absurdní ... nejspíš hodnotím zbytečně brzo, ale na druhou stranu, když to nezachránila ani ST tématika, tak tohle asi nebude úplně můj šálek čaje. Možná tomu v budoucnu ještě šanci dám, ale zatím to vidím tak půl na půl, takže prozatím 3*. Jinak, Philip ze sebe sice dělal hrozného fanouška ST, ale pak je klidně schopen prohlásit "79 dílů seriálu, z toho asi 30 dobrých" nebo "Walter Koenig se po Star Treku začal věnovat herectví" a když se s tím modrým oblakem (dalším fandou ST) hádali o tom, jaké číslo má epizoda Ballance of terror, tak neměli pravdu ani jeden ;-)

Někdo to rád blond (2004) odpad!

No, kdysi dávno jsem to snad viděl i celé, ale včera to kámoš pustil na pařbě, proklikávajíc ty údajně "nejvtipnější" scény a já měl chuť proskočit zavřeným oknem. Bylo to mnohem horší než jsem si to pamatoval a takovou přehlídku trapnosti jsem neviděl už hodně dlouho ... možná jsem divnej já, protože zatímco jsem jen nechápavě kroutil hlavou nad tím, jak takovou blbost může někdo vymyslet, tak se ostatní smáli, ale za tím, že si to ten odpad! zaslouží si stojím ^^

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

No ... podle zdejších komentářů jsem čekal mnohem větší katastrofu - ale ta se naštěstí nekonala. Zápletka tohoho fimu sice není bůhvíjak ohromující a asi by se spíš hodila do padesátiminutového dílu seriálu (čímž netvrdím, že je špatná), efekty nejsou nic moc a o odhalení bratra jedné z hlavních postav radši ani nemluvím ... jenže tu vidím i spoustu kladů. Samozřejmostí jsou skvělé postavy, osobně mě celkem potěšilo, že stejně jako předchozí film tento také sází na humorné scény, z nichž jsem si některé musel pustit víckrát, jak se mi líbily (Kirk lezoucí na skálu a vynervovaný McCoy, Sulu a Chekov ztraceni kdesi v divočině apod.). Hlavní trio u táboráku je rovněž nezapomenutelné (a ano, taky jsem si pak musel zkusit opékat Marshmallow). Vyloženě hluchá místa či nudu jsem nezaznamenal a potěší i hudba Jerryho Goldsmithse, takže za mě zkrátka opět palec nahoru. Ty zlaté maliny si dle mého film nezaslouží a to, co jsem někde zahlédl - že na cenu za nejhorší herecký výkon ve vedlejší roli byl nominován DeForest Kelley (můj oblíbený McCoy!) mi přijde jako hodně špatný vtip.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Po záchraně Spocka se posádka vrací na Zemi, kde je má čekat vojenský soud - jenže na Zemi začne útočit záhadná cizí sonda, což znamená jediné - Kirk a spol. budou mít opět hodně práce :) Zápletka se záchranou velryb je sice těžce WTF, ale zrovna u ST jsem si na určitou dávku střelenosti zvykl (viz třeba epizoda Spock's Brain) a výlet do minulosti nám zajistí spoustu vtipných situací, takže tu máme srandičky typu Spock navazující komunikaci s velrybami, Scotty snažící se ovládat počítač hlasem, zachraňování Chekova před lékařskou vědou 20. století ("Dejte pryč ten svůj řeznický nůž a dovolte mi zachránit toho pacienta!") a podobně. Komediálnější ladění se k ST hodí, takže opět spokojenost, i když jedna menší výtka by se tu našla - SPOILER - nedověděli jsme se nic o záměrech té sondy :)