Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi
  • Dobrodružný

Oblíbené filmy (10)

500 dní se Summer

500 dní se Summer (2009)

Podle mě nejlepší film o lásce a o životě takovém jaký je:) Bezesporu není jako žádný z ostatních romantických přeslazenýh filmů. V roli Summer jsem si Zooey "zamilovala" a Joseph mě velice překvapil, až budu příště hledat film na zhlédnutí, jistě uvítám stejné herecké obsazení jako v 500 dní se Summer, pochybuji však, že bude dosahovat stejných kvalit, jen těžko si dokážu představit dokonalejší film.

Lola běží o život

Lola běží o život (1998)

Německé filmy většinou nebývají můj šálek kávy. Výjimka však potvrzuje pravidlo. A v mém případě jsou to filmy Toma Tykwera a Lola rennt obzvlášť. Paradoxně se jedná dokonce o jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Viděla jsem ho nejméně 5x a pokaždé mě ty tři osudové příběhy bavily stejně jako poprvé. Vždy napjatě pozoruji každý krok červenovlasé Loly a přes všechny ty nezdary se těším na ten třetí zasloužený šťastný konec a závidím, protože bych sama občas v životě potřebovala více pokusů. :))

Forrest Gump

Forrest Gump (1994)

"Možná jsem hloupej, ale vím, co je láska!" Ten film prostě NEMÁ chybu.

Ruby Sparks

Ruby Sparks (2012)

Dlouhou dobu jsem film sháněla a těšila se na něj. Měla jsem obrovská očekávání a přesto jsem nečekala tolik, moje očekávání byla překonána. Tenhle typ filmů prostě miluju, připomnělo mi to trochu můj jeden z nejoblíbenějších snímků 500 dní se Summer. Romantika, ale ne přehnaná, humoru akorát. Prostě vše jako šité na míru divákovi jako jsem já. Oba hlavní hrdiny jsem doteď nezaregistrovala, ale to byl chyba, v Ruby Sparks jsem poznala dva skvělé herce. Hlavně tedy Zoe Kazan (která mi připomíná Zooey Deschanel) jsem si zamilovala ihned díky její bláznivosti a energii. Ta pointa byla opravdu jen třešničkou na dortu. Hned po prvním zhlédnutí putuje Ruby do mých TOP10! :))

Pěna dní

Pěna dní (2013)

Úžasný, bláznivý, pohádkový.. Přesně takový svět jsem si po přečtení knihy Borise Viana Pěna dní představovala a když se přesně takový objevil na plátně, byla jsem nadšená. Nedokážu si představit lepší obsazení hlavních rolí, oni dva se mi tam prostě dokonale hodili. Francouzská hudba a atmosféra mě úplně pohltila. Na druhou stranu chápu tak rozporuplné hodnocení zde na CSFD, sama si nedokážu představit, jak bych film vnímala bez předchozího přečtení knihy.

Výměna

Výměna (2008)

Opět jsem náhodně v pátek večer zapnula televizi a čekala nějakou oddechovku, u které se nebudu muset moc soustředit a budu moci dělat ještě něco dalšího. Místo toho mě k televizi připoutal kvalitní napínavý snímek Clinta Eastwooda, jenž mě vtáhl už během prvních minut a já se mu rozhodla věnovat plnou pozornost. A tu si udržel až do závěrečné pointy, kdy nejen hlavní hrdince, ale i divákovi zbyde naděje... Od tohoto úchvatného zážitku už nebudu čekat, až se další z Eastwoodových filmů náhodně objeví na obrazovce, ale budu je sama aktivně vyhledávat a užívat si je v původním znění a hlavně bez reklam. Nakonec by stejně jako většina komentářů i ten můj rád vyzdvihl Angelinin výkon,který neměl jedinou chybu.

La cara oculta

La cara oculta (2011)

Tak tohle byl jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Zdá se, že Baiz bude po Almodóvarovi dalším ze španělských režisérů, kteří mi dokázali, že filmy z těchto končin mají svoje kouzlo a zážitek z nich nevyprchá během závěrečných titulků. Já jsem nadšena a ohromena.Zatím marně hledám volné místo ve svých oblíbených filmech - "srdcovkách", přesto že by si to právě tento snímek opravdu zasloužil, třeba časem...

Leon

Leon (1994)

Úžasný film, nechápu, jak jsem si ho mohla celou dobu nechávat ujít a proč jsem ho pořád odkládala s tím, že se mi určitě líbit nebude. Ale mýlila jsem se, už po prvním shlédnutí se mi dostal hluboko pod kůži a to hlavně ty dialogy mezi vrahem Leonem a křehkou dvanáctiletou dívkou Mathildou. Natalie Portman je skvělá herečka, ale tento její první herecký výkon je podle mě paradoxně mnohem lepší než ty ostatní, ve kterých jsem ji zatím viděla. Hodně překvapivý konec mě prostě dostal stejně tak jako celý film...

Reklama

Reklama