Zlodějka knih (2013)

Velmi silný film a zážitek.. Než jsem film zapnula nenapadlo mě, že o 2 hodiny později budu okouzlena a zasažena podobně jako po zhlédnutí Chlapce v pruhovaném pyžamu. Toto téma a děti na mě prostě hluboce působí..

Klub poslední naděje (2013)

Nechápala jsem, že Leonardo nedosáhl ani za svou skvělou roli ve Vlkovi na Oscara, ale po zhlédnutí Dallas Buyers Club chápu. Obě hlavní role byli dokonale ztvárněny. Navíc mám pocit, že Jared by měl odteď už vždy hrát ženské role, protože mu moc svědčí a navíc mu to v nich vážně sluší! I film jako celek mě kupodivu bavil a nenudil a to i přesto, že já tenhle žánr nevyhledávám.

Spisovatelé (2012)

Netvrdím, že je to nějaká pecka, kterou si pustím znovu a nikdy nezapomenu na děj a pocit z něho. Je to film, na který musí mít člověk náladu. A to já jsem měla. Všechny ty podoby lásky na mě dokonale zapůsobily.

Vejška (2014)

Asi o trochu lepší než gympl, ale stejně, nic moc. Dlouho jsem hledala nějakou zápletku, napětí, děj, až najednou... byl konec. Na české poměry to patří do těch lehce nadprůměrných filmů. Vtipy ne moc vtipné, hudba vhodná, herci myslím dobří (jen Josefíková mi chvílemi vadila). Vzhledem k tomu, že se na té samé "Vejšce" pohybuji i já, mám však pocit, že to bylo dost nerealistické a přeháněné.

Lásky čas (2013)

Tento film se mě zvláštně dotkl a to i přesto, že v poslední době není takové téma nijak originální. Nesouhlasím s názory, že by to byla jen pouhá kopie The Time Traveler's Wife a dalších, tenhle snímek přinesl mnoho nového. Rachel McAdams byla skvělá, nechápu, jak může ve svých 36 letech vypadat tak mladě. Domhnall Gleeson mi byl sice zpočátku nesympatický, ale po chvilce jsem si zvykla. Český název Lásky čas opět není tak vystihující jako originální..

Vlk z Wall Street (2013)

Celé 4* za úžasného Leonarda...neskutečný výkon a to od začátku až do konce, za tohle by si prostě Oscara zasloužil! Nelze ale opomenout ani výkony, které předvedly mnozí ostatní (Jonah Hill, Kyle Chandler, Margot Robbie, Cristin Milioti, ...) Jinak od děje sem možná čekala trochu víc, ale co - ono to přeci v těchto kruzích tak chodí. Tříhodinnová stopáž byla až až, ale nudit jsem se stejně ani nezačala.

Hledá se prezident (2013)

Byla jsem znechucena podruhé.. Ne nad kvalitou filmu, ale samozřejmě nad výsledkem voleb, pocit znechucení ještě umocňovala možnost nahlédnout do zákulisí celé volby. V dokumentu je vidět to, co bylo o této "reality show" veřejnosti skryto. I přes skoro dvouhodinovou délku jsem se osobně ani chvíli nenudila, naopak - vysvětlilo se mnoho s volbami spojených skutečností.

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Poslední dobou se s filmy typu The Perks of Being Wallflower roztrhl pytel. The Spectacular Now však za prvním jmenovaným tak trochu pokulhává. Herci mi od začátku nebyli nijak sympatičtí. Přirozenost děje i hluboké (avšak obyčejné) myšlenky to však zachránily. Dalo by se říci, že snímek sedl k mé dnešní náladě, vcelku jsem tedy spokojená. It’s fine to just live in the now. But the best part of the now is there‘s another one tomorrow.

Alois Nebel (2011)

Na české poměry technicky velmi vydařený film, škoda jen, že děj nebyl nijak originální a oslnivý.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Jednička mě zaujala, ale s tímhle se to srovnat nedá. Výborný dobrodružný film, kterému nechybí vůbec nic. Kouzlu Hunger Games jsem podlehla natolik, že jsem se rozhodla, že si přečtu i knižní sérii. Jednu hvězdičku si určitě zaslouží soundtrack, který se opravdu povedl!