Bleeder (1999)

Tak taký skurvene silný filmový zážitok som už nezažil dlho. Sedím, pozerám do blba a snažím sa nejako z toho spamätať, ale zdá sa že nadarmo. Toto mi bude vrtať v hlave ešte dlho..

Upír Nosferatu (1922)

Najmrazivejší horor, aký som kedy videl. Neverím, že niekedy naškrabem dostatok odvahy na to, aby som si to pozrel sám v noci a v tme ..

Mechanický pomeranč (1971)

Film, ktorý ma presvedčil, že pozeranie filmov nie je len chabý spôsob, ako zabiť nejakú tú hodinu času. Film, pre ktorý som si začal všímať a uvedomovať réžiu, herecké výkony, kameru, prostredie, hudbu, proste všetko. Film, pre ktorý som sa bezhranične zamiloval do filmu. Jednoducho ten najlepší film, aký som kedy videl.

Jurský park (1993)

Už len hudba mi uštedruje neskutočné zimomriavky. Jednoznačne najlepší blockbuster, ktorý si vždy rád pozriem znova a znova.

Mělký hrob (1994)

Film začína trošku pomalšie a snád i nudnejšie, ale to nič nemení na celkovom zážitku z tohto diela. Danny Boyle nám navaril skvelú zmes thrilleru a humoru, sprevádzanú brilantným, napínavým soundtrackom. Jednoducho skvelý film.

Casino (1995)

Neuveriteľne pútava mafiánska dráma z dielne majstra Scorseseho. Asi som v menšine, ale myslím si, že Casino vo veľkom predbieha Goodfellas (tým nechcem zhadzovať Goodfellas, je to tiež úžasný film). Neskutočný soundtrack, príbeh, postavy, scenár a samozrejme réžia Vás nenechajú za tie 3 hodiny vydychnuť. Obrovská poklona každému, kto sa na tomto umeleckom diele podieľal.

Na shledanou, chlapci (1987)

Nepamätám si, kedy som mal naposledy z filmu slzy na krajíčku. 104 minút budovania vzťahu medzi dvoma malými chlapcami až do nevyhnutného, veľmi tragického konca. Veľmi silný a veľmi krásny snímok, takmer neznámy a pritom patrí medzi najlepšie drámy, aké som kedy videl. Bravo!

Pád (2006)

Audiovizuálny triumf, z ktorého sa jednoducho nedá sklopiť zrak. Úžasná pastva pre oči a dušu .. nedá sa adekvátne vyjadriť, ako silno milujem tento film!

Rocky (1976)

Úprimne ľutujem tých, čo nedajú tomuto skvostu šancu, lebo si myslia že je to bezduchá hlúposť o boxerských rukaviciach. Iba málo filmov ukáže triumf človeka o ktorom si každý myslí že na to nemá ako Rocky. S postavami súcitite, a za Rockyho by ste dali už po prvej polovici filmu ruku do ohňa. Chcem vidieť človeka ktorý to pozeral, a nejasal ako najatý ked Rocky dal pvykrát Apolla dole v tom osudnom zápase. :-)