Batman a fantom (1993)

No prečo ma toto modrú farbu a také nízke percentá, to asi nikdy nepochopím. Jedná sa o vynikajúci animovaný film s perfektnou Gothamskou noir atmosférou, tragickým a naozaj smutným tónom a neskutočne brilantným Jokerom s hlasom pána Marka Hamilla. Taký sofistikovaný animovaný film sa hľadá veľmi ťažko. Síce sa mu dajú trochu vytknúť tie presuny z reality do spomienok ... ale dá sa to kľudne "vydržať", a film nestráca nič na svojom čare. A neslobodno nespomenúť úžasnú hudbu, na ktorú sa dosť často zabúda.. myslím, že môže kľudne konkurovať Batman zvučkám od Elfmana, Zimmera a Goldenthala. Vrelo tento animovaný skvost odporúčam!!

Insomnie (2002)

Naozaj veľmi dobrý film, a jedna z tých 5 hviezdičiek patrí len Robinovi Williamsovi :-)

Henry: Portrét masového vraha (1986)

Týždeň v živote seriového vraha. Drsný, chladný a surový film, v ktorom nečakajte nejakú katarziu alebo štastné momentky. Henry a jeho komplic Otis zabíja, chodí do práce, zabíja, pije pivo a zabíja. Naozaj vynikajúci a reálny chiller, kde ma najviac mrazili scény napr. kde Henry je zaparkovaný pri supermarkete a vyhľadáva si obete. Mrazilo ma to, lebo to je reálne, žiadne vymyslené príšery, takéto veci sa deju určite aj v tejto minúte. Filmu vytknem akurút miestami fakt "cheesy" soundtrack, ale dá sa cez to preniesť. Kľúčova scéna kde sa nádherne zobrazí Henryho chladnokrvnosť a sociopatia: keď mu Otisova sestra vyzná v aute lásku, on úplne bez emócií a najmenšieho znaku úprimnosti alebo hociakého citu odrekne ".. I guess I love you too". Brilancia!

Obvyklí podezřelí (1995)

Plot twisty ako údery do ksichtu. Nečakané zvraty. Komplikovaný príbeh, v ktorom sa na poslednú chvíľu ukáže že nič nie je také ako sa zdá. Fear Keyser Soze!

Submarino (2010)

Jednoducho sa tomu dá povedat "naozaj silný film". Dojímavý príbeh dvoch bratov, každý traumatizovaný z istej udalosti z ich detstva, a každý žijúci z dňa na deň, topiaci sa vo svojich návykových látkach. Dlho som nevidel film takýto pochmúrny, depresívny a naozaj veľmi smutný. Severania proste smútku rozumeju.

Ztracení chlapci (1987)

Rozkošná kultovka so skvelou hudbou a legendárnym, mladým hereckým zastúpením. Na lenivé nedeľné popoludnie úplny ideál.

Zóna zájmu (2023)

Juxtapozícia rodinnej idylky v peknom rodinnom dome s hrôzou Osvienčimu dejúcou sa doslova hneď za plotom, ktorú divák sníma takmer len cez zvuk (konštantné udieranie smrtiacej mašinérie, krik, plač..) alebo občasný vizuál poväčšinou len v pozadí je naozaj vynikajúca, neopozeraná, nápaditá, pôsobivá a hrôzostrašná. Glazer je veľmi unikátny režisér. Dve hviezdy vyslovene len za zvukovú stopu a hudbu, ktorá vo filme príde raritne ale neuveriteľne úderné. Ak má človek v sebe štipku empatie a konceptu dobra a zla, tak po zhliadnutí bude potrebovať poriadne vydýchnúť.

Pravdivé lži (1994)

Povinnosť pozerať v pôvodnom českom dabingu. Hviezdička špeciálne pre nehorázne slizkého Billa Paxtona a jeho "jo, ta kouří jako elektráren, a má prdelku jako desetiletý kluk!" :D

Vymítač ďábla III (1990)

Uz len za TU scenu to ma 3*. Lepsi jump scare sa zatial este nenatocil.