el_chorro

Česko

2 body

1 2 následující >>
    • 21.3.2018  14:49
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Vizualne je to dokonala stylovka mezi ET a Xfiles, kdy hnusna vlada obetuje cokoliv aby predstihla v technologii SSSR a jen parta kluku hrajicich Magic muze zvratit konec sveta... Nicmene diky tomuto klise je dej pomerne prazdny. Jednou vetou: format jasne vitezi nad obsahem

• 30.12.2018  17:43
    The Circle (2017)

Ach jo... tak dobrý námět, herci a snad i začátek filmu... ...a tak hrozně to tvůrci po*erou. Až mám chuť je vytrestat ještě jednou hvězdou dolů :-) ...ale ne: 1*za super námět k zamyšlení, 1* Tom a 1* Emma... celkově dobrý! ALE!!!

• 10.11.2015  11:18

"a protože nám říkali, že to nejde, tak jsme se rozhodli, že přejedeme trabantem Afriku" a já říkám "...bezva, ale proč se u toho naparujete jako byste tím někoho zachránili..." Tohle mohl být zajímavý dokument, kdyby hlavní představitel nepůsobil jako mistr světa a v momentech, kdy mu teče do bot, přestal natáčet, aby nevypadal v očích všech jako úplný idiot. Ne nadarmo se mu jeho tým poněkud rozpadá pod rukama. Dvě* za nápad a za pár zajímavých scén. Jinak nic víc nic míň. Zklamání!

• 21.3.2018  14:55

Pro me film roku... Super dej, dialogy, herci a hlavne originalni myslenka. McDonagh nezklamal!

• 30.12.2018  17:39

Zajímavá podívaná. Rozhodně nečekejte laciné a otřelé dialogy, předvídatelné scény a americké vyústění. Všechno je velmi naturální a uvěřitelné. Dokonce i herci hrají parádně. Pátou hvězdu nedávám jen pro urychlený konec, který si tvůrci mohli vzhledem k stopáži v pohodě odpustit. Ale jinak doporučuji!

• 14.3.2014  16:25

Je to film o hovadu a přece vás nechává klidným. Je to film o sexu a drogách ale stejně si sem tam zívnete. Je to film, který má tři hodiny a klidně by mohl mít 90min. POZITIVA: Leo je dobrý, což ostatně od dob Titanicu prokázal daleko zásadněji v Chyť mě, když to dokážeš, Skryté identitě, Krvavém diamantu, Prokletém ostrově, Počátku či Djangovi. Jonah Hill je míň trapný než kdy jindy na rozdíl od Matthew McConaughey, který je na můj vkus příliš afektovaný. A TEĎ TO NEGATIVA: Děj by se dal shrnout do jedné věty, což u filmů nemám rád- obzvláště s touto metráží a když všichni ví, jak to dopadne. HLAVNĚ ale film není komedií, protože jsem se pousmál třikrát, není životopisný, protože je občas divně přitažený za vlasy, není drama, protože nudí a ano- je to kriminálník, po kterém jde FBI, takže krimi snad. Závěrem proto uděluji jednu hvězdu za Lea, druhou za tři vtipné momenty (první prodej penny stock, FBI na jachtě, jizda v lambu) a třetí jako milost panu režisérovi za jeho dosavadní geniální tvorbu. Smutné...

• 10.11.2015  11:07

No jak tohle někdo může srovnávat s The Curious Case of Benjamin Button, to nechápu. Podle mě laciná kýčovitá podívaná, které místy ani nedává smysl. A ten konec s vysvětlujícím komentářem pro tupce je úplně nejlepší. U něj už jsem opravdu nevydržel a vybuchl smíchy. Škoda jen, že to bylo myšleno vážně...

• 10.11.2015  11:20
    Whiplash (2014)

Obrovské překvapení! Tento film má opravdu neskutečný spád a i když je trochu přitažený za uši, příběh mě naprosto dostal. Charaktery hlavních představitelů jsou opravdu originální a film se tak naprosto vymyká zaběhnuté hudební šabloně: neobjevený talent-zápletka-rozuzlení-happy end s dojemným dovětkem.

• 10.11.2015  11:24

Ve srovnání s uvadajícími Avengers jdou X-Men každým dílem nahoru! Příběh nezklamal a i ta podstatně větší nadsázka spojená s humorem oproti prvním dílům filmu jednoznačně přispěla! Žánrově zasloužených 5*

• 30.12.2018  17:56

Tahle řachanda ve stylu Zdeňka Troška byla pro mě opravdu utrpením. Zabijáci z maloměsta jsou opravdu od filmařů z maloměsta.

• 30.12.2018  17:49
    Zloději (2018)

Tohle je hrozně dobrý a člověk film ocení až po zpětném zamyšlení. Bohužel k tomu nelze napsat nic, aniž by člověk vyslal ještě větší spoiler než v popisku filmu. Prostě na to jděte a pak se chyťte za nos... ...tak jako my všichni! :-)

• 10.11.2015  11:22
    Zmizelá (2014)

I přes můj odpor k Benu Affleckovi jako herci musím uznat, že přes původní předsudky je to opravdu dobrý a originální film! Fincher se po dlouhé době opět ukázal!

• 27.3.2014  09:10
    Zmizení (2013)

Že v dnešní době natočí někdo dobrou detektivku, jsem ani nedoufal! Super herecké výkony (hlavně Jake), originální scény, kdy čekáte americkou šablonu, ale nakonec skončíte s otevřenou pusou (poděkování, závěr, policejní honičky,...). Místy až poněkud hodně neamerické, což se samo o sobě v dnešní době musí hodnotit. Byť mám pár výhrad, uděluji 5*

• 8.11.2015  12:48
    Zulu (2013)

Obrovské zklamání. Béčko, které občas nedává ani smysl... A k tomu otřesný Orlando Bloom, kterého jsem do této doby docela bral. Dvě hvězdy jen za snahu, ale spíše 1,5*

• 31.12.2018  23:50
    matka! (2017)

No rozhodně to není film pro každého, ale když nad tím s odstupem přemýšlím, tak je to vlastně super zpracování jedné velké myšlenky. Jen mě trochu mrzí, že jsem si ji musel najít a nepřišel jsem na to sám, když to bylo tak jasné. :-D Rozhodně ale popiska filmu je velmi zavádějící stejně jako trailer. Každý to musí holt omrknout sám a udělat si vlastní názor. Jinak samozřejmě o hereckých výkonech či o řemeslném zpracování netřeba hovořit. To je deset z deseti.

• 20.3.2018  18:28
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Black Mirror snad ani nejde brát jako jeden seriál, ale spíš jako minifilmy se společným tématem degenrující civilizace. Každý díl má parádní myšlenku a u některých člověka až zamrazí, že k naplnění myšlenky nejsme dnes až tak daleko.

• 7.7.2015  18:55

Špinavý prachy aneb kterak Forrest Gump začal gangsterem býti. Vcelku originální příběh s vynikajícím Tomem Hardym v hlavní roli. Nevím, zdali to nebylo onou festivalovou aurou MFF KV, ale ke konci publikum burácelo nadšením. Příběh není dokonalý, leč za mě jisté 4*!

1 2 následující >>