Vše o mé matce (1999)

Uz je tu vsetko povedane, ja len pridavam svoje prekvapenie nad tym, ako krehko posobila Penelope Cruz. A natiska sa mi otazka, ci je Almodovar naozaj taky "znalec zenskych dusi", ako sa o nom hovori. Preco? Pretoze zeny si (podla mna) samy nerozumeju,tak ako im moze rozumiet chlap.

Shaolin fotbal (2001)

Ono to je take trhle, ze miestami je to aj vtipne...iba miestami. Hlavne som sa smiala na, v niektorych scenach az do oci bijucom azijskom humore. Teda nie na tom, ze JE to vtipne, ale, ze to PRIDE vtipne sikmookym:))).

Chungking Express (1994)

Tak predsa len sa odhodlam ku komentu. Ako na mna tento film zaposobil? Asi tak, ze odvtedy asi 10x za den si pustim California dreamin´ a hlavou mi prebehne obraz Faye Wong, tancujucej v stanku (ta zenska je inak neskutocne krasna). All the leaves are brown And the sky is grey I've been for a walk On a winter's day I'd be safe and warm If I was in L.A. California dreaming On such a winter's day Stopped into a church I passed along the way Well, I got DOWN on my KNEES And I PRETEND to pray You know the preacher likes the cold He knows I'm gonna stay All the leaves are brown And the sky is grey I've been for a walk On a winter's day If I didn't tell her I could leave today

Hranice života (2005)

Cold, cold water surrounds me now And all I've got is your hand Lord, can you hear me now? Lord, can you hear me now? Lord, can you hear me now? Or am I lost? Love one's daughter Allow me that And I can't let go of your hand Lord, can you hear me now? Lord, can you hear me now? Lord, can you hear me now? Or am I lost? [chanting] Cold, cold water surrounds me now And all I've got is your hand Lord, can you hear me now? Lord, can you hear me now? Lord, can you hear me now? Or am I lost? DAMIAN RICE

Poslední polibek (2006)

Zach Braff je genius! Dobre, tak mozno az tak uplne nie... The Last kiss sa pacil este viac ako Gardent state. Film by sa na prvy pohlad dal oznacit ako tuctovy,ale kdeze!!!!!!! Hoci nelame vsetky, ale rozhodne aspon niektore podstatne (americke) cliche (nie je tu ziadna podla mrcha, ktora zlakala "nevinneho" muza do svojich osidiel). Film bol podanny s takou lahkostou, ze som si na nom nevsimla ziadnu chybu. Zach toci filmy o periodach, ktorymi sam prechadza, Garden state bol o teenageroch, Last kiss o 26-30 rocnych, pred vstupom do manzelstva a jeho najnovsi Fast track uz bude o "manzelskych problemoch." Dufam, ze si udrzi uroven az do filmu o posmrtnom zivote... PS: His eyes are amazing!!!!

Pailan (2001)

Pribeh muza, ktoremu uz nikto tak dlho nepovedal vludne slovo, ze ked sa mu ho dostalo aj od neznamej osoby, zmenilo ho to (alebo mu dovolilo prijat to, aky v skutocnosti je). Myslim si, ze v tomto pripade boli pridavne mena "romanticky" dokopy s "korejsky" pekne zavadzajuce. Aspon u mna. Prvych 40 minut som rozmyslala,ci naozaj pozeram ten spravny "romanticky" a "korejsky" film. Hoci ani tu sa neda popriet korejska natura, ocividna hlavne v pomalom tempe a dlhych, estetickych zaberoch, ktore neodvratne navodzovali pocit nostalgie az smutku. A nemozem obist snahu o posunutie spojenia "korejsky" a "romanticky" na inu uroven, takisto ako realisticke zobrazovanie, bez citoveho vyderania, hoci na mna film az tak nezaposobil.

Malá Miss Sunshine (2006)

Sunshine- trosku presvetli den, Miss- typicka americka nezavisla"rodinna" (tragi)komedia, ale predsa len je toho Little.

Čas (2006)

Myslim, ze som este nikdy nevychadzala tak zmatena z kina, nevediac, ci sa mi film, ktory som prave videla (ne)pacil. Lebo Cas uz nie je Kim, ktoreho poznam. Na druhej strane mi v poslednej dobe hrdinovia, ktori nepovedia pomaly ani jedno slovo, neskutocne liezli na nervy. Co mi vadilo pri Case? Mozno mi chybal hlbsi ponor do psychiky hlavnej hrdinky. Preco si zacala pripadat nudna, nezaujimava(telom i dusou)? Aka bola predtym? Vzdy taka hystericka? Pravdepodobne tieto detaily nie su pre film dolezite, ale kvoli nim mi pripadali postavy neuveritelne ploche a vykonstruovane.

Chuť melounů (2005)

Pre mna sa film sklada z 2 zakladnych prvkov: Z formy a obsahu. A u mna osobne vacsinou prevysuje obsah nad formou. V tomto filme bol obsah nulovy a pri tom sa dalo z nametu vytrieskat ovela viac. Bohuzial i forma sa mi absolutne nepacila (naozaj ma nebavi pozerat sa 10 minut na chodbu a pocuvat doznievajuce kroky, nech je to uz akokolvek "artove"). * je za skvele muzikalove cisla, ktorych bolo bohuzial primalo.