• Krátkometrážní

Spectre (2015)

Většinu negativit, co si o filmu přečtete, je pravdivých. To absolutně ale nic neřeší, protože Craig je ten suverénně nejlepší Bond a Spectre je klasika ze všech nejklasičtějších. Ten film má všechno, co od agenta 007 čeká tolik fanoušků, včetně různých logických nejasností, ale má taky luxusní auta, vybuchující hodinky, krásné ženy, martini (protřepat, nemíchat), pomstychtivého záporáka, drsnou horu svalů, tajnou organizaci, přepálený rozpočet a bílou chlupatou kočku.

Ajťáci (2006) (seriál)

S01: 9/10.

V hlavě (2015)

Ano, dobře jsem se bavil. Ano, nápad něco takového natočit je geniální. Ano, je to jistota a tak letošní Oscaři nebyli nikdy jasnější. Ano, Pixar je zpět. Ale NE, samotný příběh není skvělý, je naprosto katastrofálně tuctový a potenciál celého filmu naprosto zabíjí.

Marťan (2015)

V dnešní době plné negativních zpráv, kdy se kamkoliv otočíte a pomalu aby si člověk bral prášky na depresi z té negativity, si jenom tak zajdete do kina a dostanete pořádně vtipnou, radostnou a pozitivní dávku přímo do žíly. U málokterého filmu jsem měl takový super pocit, jako teď u Marťana. Ridley Scott se s tím nemaže a hned od začátku to servíruje pěkně zostra. Žádné vykecávání, zdlouhavé úvody, či nesmyslné vedlejší příběhy, které by nakonec vedly do ztracena. Místo toho dostaneme one man show Matta Damona, luxusní casting i v malých rolích a hlavně oslavu vědy a lidstva jako takového. Jenom malá poznámka, kterou říkám u každého vesmírného sci-fi - největší chyba naší/současné generace je, že jsme v podstatě rezignovali na dobývání vesmíru a přestali jsme si dávat velké cíle. Smutné je, že na takovém Měsíci lidé nebyli už více než 40 let a jediné zprávy o misi na Mars jsou ty, že se plán cesty opět posouvá. Naštěstí tu máme kinematografii a s ní filmy, jako je Marťan. Tady není o čem diskutovat, jasných 5*.

Osudový dotek (2004)

Opravdu nevím, jak se k tomuto filmu postavit. Na jednu stranu je natočen skvěle a celkový koncept i atmosféra filmu mě vážně uchvátila. Dokonce i Ashton Kutcher mi tady byl sympatický, přičemž jinak je to pro mě osobně jeden z nejméně oblíbených herců v Hollywoodu. Na druhou stranu jsem posledních 20 minut už vážně nedával. Možná to bude tím, že nemusím krev, tématiku psychických nemocí nebo já nevím proč, každopádně mi bylo z atmosféry filmu až fyzicky špatně a musel jsem ho párkrát stopnout, protože mě z něj trochu i bolela hlava, až tak moc se mnou film zamával. Takže skvělý film, na poprvé velmi atmosférický, ale jaké pocity a emoce u něj budu mít při druhém zhlédnutí vám nepovím, protože teď na delší dobu Osudový dotek vidět nechci.

Muž na laně (2015)

Po projekci ve mně zavládly opravdu velmi rozporuplné pocity. Těch pozitivních, ale i vyloženě negativních věcí je tam více než dost. Hlavní plus je samozřejmě Gordon-Levitt, který je mi sympatický nejenom jako herec mnoha skvělých rolí, ale i jako samotný člověk a tato role se pro něj opravdu hodí. Jako pocta WTC je to taky skvělé. Plus druhá část filmu a především pak asi posledních 25 minut je vážně luxusních. Dokonce i sympatická česká stopa se tu objeví. Nicméně pak je tu několik věcí, které mi moc nesedly. Už samotné prostředí cirkusů a vše okolo něj je mi velmi nesympatické, z toho pro mě osobně dýchá prostředí umělosti a lacinosti, a tak na mne působil i film samotný. Nějak taky nechápu, co si Zemeckis sliboval zhruba od první hodiny filmu, často zbytečné natahování, šeď a nuda. Škoda, velký kontrast s druhou částí. Dále mi chyběl pocit jakéhokoliv strachu nebo napětí a ani jsem hlavnímu hrdinovi nějak moc nefandil, protože prostě víte, že to dá. Ale závěrem, co mě dokonale iritovalo byla podstatná část soundtracku, který byl jak vystřižený z detektivních seriálů (těch špatných) časů sedmdesátých a naprosto dokonale mi kazil zážitek jinak z pohodového filmu. 3,5*

Show Leoše Mareše (2015) (pořad)

Celkem naivně jsem si myslel, že to bude opravdu první česká late night talk show zhruba typu Conan/Fallon/Ferguson - všichni tři totiž mají svůj styl a každému sedí něco jiného a podle ukázek měla být show Mareše nějakou směsicí toho všeho. Bohužel vznikla sice směs, ale naprosto nepřehledného guláše. Mareš možná má na to, aby dokázal ten pořad utáhnout, ale nutně by potřeboval pomoc svého týmu, především scénáristů. Nicméně ti jsou naprosto mizerní a koncept celé talk show je fakt nevtipný až trapný. Hezucký měl nejspíše dělat to, co dělá Andy u Conana, tzn. občas doplňovat Mareše při rozhovoru nebo vytasit vždy nějakou uzemňující hlášku a nebojím se, že by si časem nesedli, když jsou spolu tolik let v rádiu, ale místo toho dělá z talk show něco jako Whose Line Is It Anyway? (respektive Partičku) a tím to celé totálně ničí a je tam prakticky zbytečný. Opravdu, při těch "hrách" jsem trpěl jak za diváky, tak za účinkující, prostě takhle ne! Moje 2* jsou naprosto přepálené a dávám tomu šanci jenom proto, že taková talk show tady v Česku chyběla (a když hodí ten čas alespoň na jedenáctou hodinu, tak má šanci na přežití) a proto, že se dali čekat v prvním týdnu porodní bolesti, ale jestli ten koncept pořadu zůstane stejný, tak nejenom že hodnocení padá do odpadu, ale skončí v odpadu i pořad jako takový, což by byla škoda.

Ladíme 2 (2015)

Stejné jako první díl, takže pozitiva a negativa jsem už zmínil v komentáři u jedničky. Jediná příjemná změna ale je, že už se film obešel bez různých zvracení a jiných fekálních věcí, takže opatrný palec nahoru.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Už první díl Návratu Temného rytíře byl dobrý, ale druhá část je úplně někde jinde. Tolik skvělých scén, vybroušených dialogů a situací, o kterých jsem ani nesnil, to se opravdu jen tak nevidí. Druhý díl je nejenom mnohem temnější, drsnější a brutálnější, ale hlavně je emocionálně neskutečně našlapaný a celá stopáž je intenzivní a zběsilá tak moc, že jeden skvělý souboj střídá druhý. Celá část s Jokerem je něco naprosto neuvěřitelného a jeho souboj s Batmanem mě přesvědčil, že si celý komiks prostě musím přečíst. A závěrečný souboj se Supermanem? Bomba! Už se těším, jak ho Znyder převede na velké plátno. It's finally here, isn't it? The moment we've both dreamed about.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Výborný první díl, který skvěle ukazuje takový běžný důchod superhrdiny. Musím uznat, že mi film celkem dost upravil názor na komiksy, protože toto opravdu není pro malé děti. Upřímně, nic tak temného, drsného a brutálního se v komiksu jen tak nevidí, ale je fakt, že film je přesně takový, jaký je Batman ve skutečnosti. I když jsou dvě hlavní dějové linky propojené, kvalitou jsou někde jinde. Two-Face a vše okolo něj je super a závěr jeho souboje s Batmanem je brilantní. Druhá dějová linka už je slabší, protože vůdce mutantů je slabý a nedůležitý záporák, ale celkově celý první díl je vážně dobrý.