Expendables: Postradatelní (2010)

Tento film mi připomněl, proč mi vždycky akčáky z 80tek se Stallonem a jemu podobným přišly stupidní. Za to jedna hvězda. Jestli tam někde měla být parodie, já jí teda neviděl, všichni herci se brali smrtelně vážně, až se prostříleli tupým scénářem k tupému konci.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Návrat do Silent Hill - návrat, který nepotěšil - hudební ceny MTV na to myslím mají speciální kategorii, kterou by tento kus s přehledem vyhrál. Taky se dá ještě použít okřídlené - když dva dělají totéž, není to totéž. Zatímco jedničku řadím ke svým nejoblíbenějším kusů pro její temnou atmosféru a nutnou bezvýchodnost bez možnosti dobrého konce, dvojka se snaží o totéž, ale výsledkem je jen tlupa příšer potulujících se plátnem (některé jsou vydařené, strach vzbuzují málokdy, spíš lehké leknutí). K tomu naroubovaný motiv mladé lásky mezi hlavní hrdinkou a zástupcem temnoty - to už budou motivy ze Stmívání odteď ve všech filmech ?

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Velmi zdařilá sci-fi postavená na časové smyčce, která ve svém důsledku nemá žádné dobré řešení. Finální řešení je sice jednoduché a logické, ale rozhodně ne dobré ...... Zase po dlouhé době sci-fi, které mě pohltilo.

Total Recall (2012)

U tohoto remaku se vnucuje otázka - proč ? Dějová linka je v podstatě stejná, některé scény vysloveně opsané a veškeré změny proti originálu k horšímu. K tomu připočtěte logické lapsusy (např. proč obyvatelé Kolonie nezničí jedinou přístupovou cestu, když vědí, že se chystá invaze). Taky nechápu, proč se hlavní hrdina takřka v závěru musí prát na nože přímo s kancléřem. Ke kladům patří velmi vyscifované prostředí a zajímavé scény, v nichž hlavní hrdina neví, zda je opravdu prožívá nebo zda je to jen dílem jeho zdrogované mysli.

Jakubův žebřík (1990)

Úplně jsem nepobral konec, který mi nezapadl do vývoje filmu, ale možná o to líp - překvapení na závěr. Jinak velmi silný příběh o důsledcích podávání drog US vojákům ve Vietnamu. Film na pomezí thrilleru, horroru a psychologického dramatu. Český překlad názvu je ochuzen o biblický rozměr (správně Jákobův žebřík).

Bitevní loď (2012) odpad!

Tak stupidní, až to nasvědčuje tomu, že to bylo míněno jako parodie. Najdete tu všechny klišé žánru - hlavní hrdina má problémy se subordinací, ale když jde zemi o krk, tak jí zachrání. Samozřejmostí je genderová a rasová vyváženost posádky, k tomu přidejte účast válečných veteránů, kteří oživí dvacet let nefunkční letadlovou loď (o ní v názvu jde) a rozstřílejí zlý Íťany. Když se na scéně objeví válečný invalida bez nohou, který rovněž postřílí pár cizáků, zdá se, že hůř už být nemůže. Bohužel ale může ..... No nic, abych vás ušetřil tohoto zážitku, amerika je i tentokrát zachráněna !

Prometheus (2012)

Jestli tohle mělo probudit k životu Vetřelčí sérii, tak se to nepovedlo, spíš jí to definitivně zabilo. Nejsem bůhvíjaký fanoušek série, ale přijde mi, že tento film trochu neladí s těmi ostatními, resp. se s nimi logicky tluče. Vlastně je to taková ET vyvražďovačka s předlouhým prologem. Zajímavostí je účast slovenského herce, který se tak stal prvním slovenským kosmonautem !

Ve stínu (2012)

Tvůrci slíbili film noir a taky ho do kina dodali se vším všudy. Ponurá atmosféra a všudypřítomné zlo, nad kterým nejde zvítězit. Skvělé herecké výkony. Jedinou pihou na kráse je závěrečná sekvence se synkem hlavního hrdiny, ale chápu, že to je povinná ulívka pro oscarové klání. Jinak dokonalé !

Muži v černém 3 (2012)

Docela zbytečný třetí díl. Zápletka časových skoků je sice nová, ale na sci-fi film (byť komediální) si s ní pohráli teda sakra málo. Jinak vše jede ve starých kolejích a za dva týdny si už nevzpomenete, která scéna byla ve kterém díle. Pár vtipů, ale jako celek nuda.

Zevlovat a prudit (2009) odpad!

Komedie bez humoru. Když hlavní postava řekne "hovno", tak to samo o sobě není vtip. Když hlavní postava někoho ztluče, tak to taky samo o sobě není vtipný. Ani když hlavní postava nejprve řekne hovno a pak někoho ztluče, není to vtipný. Ani když tyhle situace následujou jedna po druhý po celý film, tak to vtipný není.