Chladnokrevný (2012)

Šokující zobrazení násilí, které ale (bohužel) už dnes nikoho nešokuje. Krvavý boj policajtky o život proti bandě lupičů, bez logiky, bez napětí a beze smyslu.

Město (2010)

Klišé na klišé. Příběh o polepšeném bankovním lupiči, kterému zřejmě na konci máte fandit nebo mu odpustit, vždyť co je pár mrtvých proti lásce a napravení ......... Všechno stokrát viděné.

Evidence (2013)

Found footage dříve či později narazí na své hranice, odkdy přestává být uvěřitelné, že někdo (účastník masakru) pořád natáčí na kameru, aby jí pak mohl někdo najít, ale v tomto filmu je to hodně brzy .... Film navíc sráží hloupý, rádoby moderní, rozuzlení.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Rádoby existenciální drama, ale ve své podstatě navoněná nuda. Colin Farrell se narodil pro jiné role (a taky už by aspoň jednou mohl změnit účes a úpravu fousů) a Noomi Rapace je vrcholně nesympatická osoba. Něco je asi špatně, když je divákovi ukradený, jak dopadne dvojice hlavních hrdinů .........

Zmizení (2013)

Hutný dvouapůlhodinový kus na pomezí detektivky a psychologického thrilleru, přičemž obě polohy naplňuje vrchovatě. Skvělý Jake Gyllenhaal v roli svědomitého a pečlivého detektiva, bez prvků supermanství, naopak s nervozním tikem v obličeji. Skvělý scénář, překvapivé zvraty, a to včetně konce, který je nečekaný, ale přesto logický. Už dlouho jsem si takhle neužil kino.

Jednou ranou (2013)

Já se u toho nudil. Špinavé depresivní prostředí a pošmourná atmosféra má něco do sebe, ale nebýt předlouhých záběrů na krajinu, má film po dějové stránce tak půl hodiny i s titulkama.

Světová válka Z (2013)

Brad Pitt v hlavní roli zombie hororu - pro jeho fanoušky asi docela překvápko. Film nekazí tím, že by se snažil o charakterní herectví mezi výstřiky krve, ale ani jej nepozvedá. Jeho účast je na druhou stranu asi tím jediným, co je tomto filmu zvláštní oproti tématicky podobným filmům. Jinak je to vcelku akční jízda, s povinnou nesmrtelností hlavního hrdiny, která tím pádem ale bere důvod se o něj v průběhu filmu bát.

Smrti napospas (2006)

Španělský film odehrávající se v rusku, jehož hlavní mužskou roli hraje čech karel roden - tak to je horor ! Český distribuční název Smrti napospas vznikl zřejmě tak, že tam muselo být slovo Smrt a k tomu přiřazené jedno další slovo, které se dosud v žádném názvu nevyskytlo. I tak se jedná o slušný atmosférický horor, který sráží abslutně nelogické jednání postav. Potěší netradiční a pro mně nečekaný závěr.

Malá vražda (2011)

Věru netradiční práce s duchem .... Jako by se to nemohlo rozhodnout, jestli je to detektivka nebo horror nebo mystika, a ve výsledku to není ani jedno.