• Krátkometrážní

Stud (2011)

Tohle mě psychicky rozsekalo- myslím, že to je od té doby co jsem viděla Requiem za sen první (maximálně druhý) film, kde jsem zůstala na konci jen tupě hledět do titulků- neschopna se odtrhnout. Tenhle film se drží toho, že slova jsou častokrát naprosto zbytečná a o to víc vás to zasáhne, protože některé záběry řeknou víc, než tisíc slov. To celé doprovázené hudbou z které vám bude běhat mráz po zádech. A v neposlední řadě Michael Fassbender- vím, že už to tady bylo napsáno nesčetněkrát přede mnou, ale to co dokázal, bych označila jako jeden z nejlepších hereckých výkonů vůbec. "Try do something, Actions count not words."Přestože by se dal tenhle film chápat jednoduše- jako o sexuální závislosti, tak pro mě je především o strachu, strachu z toho projevit emoce, zavázat se, nebo udělat něco závažného- něco co se nebude moct vzít zpět. Dávám slabších 5 hvězdiček.

Submarino (2010)

Tmavé, syrové a depresivní. První půlka mi přišla možná až zbytečně pomalá a natahovaná stejně tak i několik dalších scén později ve filmu. Celkově by to podle mě chtělo trochu prostříhat a některé postranní děje a situace možná úplně vynechat. Čím víc se ale film blíží k závěru tím víc všechno graduje, tmavne a nabírá obrátky. Až to vrcholí bezkonkurenčním závěrem. Je pravda, že nebýt posledních 20-30 minut, tak by mě film (od kterého jsem čekala tu typickou severskou záležitost) celkem zklamal, ale ten závěr to zachraňuje. Myslím, že ta první část a vůbec i celý snímek zasáhne více lidi, kteří mají sami děti - a protože je nemám - nemohu tvrdit, že by mě tenhle film nějak emocionálně postihl. To co bylo fajn byla atmosféra, hudba a herci- ti byli pro mě milým překvapením. Co se týče hodnocení tak rozpačitě váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec dám tedy hodně silné tři s tím, že mám v úmyslu se k tomuhle filmu vrátit za pár let, pak budu možná hodnotit úplně jinak.

Sucker Punch (2011)

Naprosto geniální a originální myšlenka, jen to zpracování krapet pokulhává. Dějová linie se rozuzlí až na samém konci, takže se během samotného filmu (asi hodinu a půl) téměř nic neděje a člověk jen čeká, jestli to tak zůstane až do konce...Nicméně celá vizuální stránka filmu skvělá a hudba taky . Takže jediné co trochu pokulhává je samotný děj, který by ale mohl být opravdu dobrý, nebýt zbytečně dlouhých scén, kde se nic neděje, které na sebe navzájem navazují...Takže chvílemi to je nuda a chvílemi to jde...Ale nápad to byl fakt dobrý.

Superbad (2007)

Tak tohle je kravina a navíc nekonečně dlouhá, ale musím říct, že chvílema jsem se dobře bavila.

Superlhář (2007) odpad!

To sem si zas jednou vybrala veledílo...A rozhodně to není tím, že bych měla nějaké předsudky vůči teen filmům a mimochodem začátek nevypadal tak špatně. Ale pak se to zvrtlo do hrozivě nudné slátaniny čehosi, co má diváky přesvědčit o tom, že se mají dobře- ať se mají jakkoli. Hlavní hrdiny mi vážně lezl na nervy tolik, že jsem mu snad ten pro něj snad vytoužený konec nepřála. A vůbec 90% herců bylo (pardon za ten výraz) na odstřel. Možná to lehce podhodnocuji a možná by si to tu jedno slabou hvězdu zasloužilo, ale já jsem se celou dobu příšerně nudila, takže proto ten odpad.

Surfařka (2011)

Kdyby nebylo těch dialogů a textů celkově...nevím jestli to byl účel ale celý film působí navzdoru tomu, že je podle skutečné události hrozně uměle a nepřirozeně. Nebýt toho určitě bych dala 4 hvězdičky.

Svěrací kazajka (2005)

Zajímavý námět, skvělá kamera a hudba. Pan Brody a slečna Knightley- oba perfektní. A konec, který prostě stojí za to vidět. Co by chtělo lehce vychytat je podle mě scénář který je lehce chaotický a s drobnými zádrhely pokud se nad tím člověk logicky zamyslí...ale možná je kravina se nad tím vzhledem k žánru zamýšlet (že?). Nicméně poselství je jasné- to co uděláte dnes bude mít dopad na to co uděláte zítra, nebo na to kde budete za 10 let. Slabší čtyři hvězdičky. ----"The real events that have happened to me have been fucked up, not my mind!"----

Světlo mezi oceány (2016)

Melancholický, poklidně plynoucí film plný rozporuplných otázek, které by každý asi vyhodnotil trochu jinak. Kdo je tady ten špatný? Kdo udělal chybu? Kdo je oběť? Co by bylo správné a v jakou chvíli udělat ? A správné pro koho vlastně ? Všechno to působí naprosto reálně, přirozeně, příroda a prostředí vůbec, herci jsou skvělí a v neposlední řadě i příběh samotný. Nevím, jak lépe to říci, než že působí tak obyčejně lidsky jak jen to asi jde. Včetně postav, která si každá nese v sobě něco z minulosti,nebo prostě jen povahový rys, nebo nakonec cit- zkrátka něco čemu se člověk těžko sám ubrání. Tenhle příběh ukazuje jak to dopadne, když se střetnou věci, které si člověk v sobě nosí. Jak jsou nakonec potom obětmi všichni. ----“You only have to forgive once. To resent, you have to do it all day, every day. You have to keep remembering all the bad things.”----

Svět podle Lelanda (2003)

Většinou když vidím dobrý film napadají mě miliony věcí co k tomu napsat, většinou si právě říkám, že to je zbytečné a snažím se přijít na co nejjednodušší způsob, jak do komentáře napsat- to nejdůležitější o filmu,abych si to později mohla vybavit, nebo aby to pomohlo udělat si obrázek člověku co si komentář přečte. Ale po vidění tohohle filmu nemám co napsat, prostě mě nenapadá nic, jak by se dala jednoduše vystihnout ta atmosféra, nebo co to vlastně je s tím filmem, že se mi tolik líbil. Jen snad to, že Ryan Gosling se vážně předvedl a myslím, že by měl brát více podobných rolí a méně těch v romantických komediích i když netvrdím, že by mi v nich nějak vadil :) a teď snad jen několik citátů z filmu. ----"Člověk stráví kus života tím,že pláče a modlí se k Bohu, aby zrušil to, co už se jednou stalo. Jestli chcete něco vědět, Ďábel má pro mě větší smysl než Bůh. Přinejmenším chápu, proč se po něm všichni pídí. Jsme rádi, když je někdo komu můžeme přičíst všechno zlé."----"Žádné "proč", žádná zloba, lítost, modlitby ani slzy. Nic nemůže vrátit zpátky to, co se už stalo. Nemůžeš to smazat, ale to nemůže nikdo. A že jsi udělal něco špatného ještě neznamená, že máš vzdát život.- Vy víte, že toho lituju, Pearle?" - "Ano, vím to"."Nic to nezmění, ale lituju."---

Sviňák (2013)

Film plynoucí velmi rychle, dalo by se říci hekticky, ale přitom pořád v jakémsi oparu. První polovinou jsem byla nadšená, potom už to pro mě začalo být trochu obtížněji zpracovatelné. Podle mě je to dílo tak plné ironie, že by člověk jen stěží hledal ještě ironičtější, nebo to je film, který vyžaduje se hluboce zamyslet nad každou scénou. V druhém případě by to ale chtělo na závěr panáka něčeho ostřejšího. Záleží jen na divákovi, jak film pojme. Hudba, postavy, zápletky i celý příběh všechno dohromady je ironické, děsivé, kontroverzní téměř až absurdní, ale ještě to nepřekročilo nějakou nevyslovenou hranici za kterou už by to byla jen ironická fraška- tedy dle mého názoru. Nebýt skvělých hereckých výkonů, včetně vypilovaných přízvuků, nevím, jestli by byl film takhle povedený. S hodnocením váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.