Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Akční
  • Krátkometrážní

Velká ryba (2003)

----"It was that night I discovered that most things you consider evil or wicked are simply lonely, and lacking in the social niceties."----Lehce podivné, barevné, kouzelné, a zábavné, zároveň ale plné schovaných (nebo méně schovaných) mouder a fajn herců.

plakát

The Alchemist's Letter (2015)

Jak se dá jinak říct, že je něco roztomilé bez toho aby to znělo tak klišé? :) I když možná i to "klišé" není u tohohle dílka tak mimo....hezká animace a příjemná atmosféra.

Chvění (2014)

Citlivé jemné drama s dobrými dialogy. Velmi realisticky vykreslené, což je až k podivu, když člověk uváží všechny ty okolnosti, které neříkám, že jsou nemožné aby se odehrály, ale jen silně nepravděpodobné, že se všechno tohle zrovna sejde....Ale možná se pletu...Film určitě není dějový a v mnoha případech takové filmy končí tragicky prázdně, plytce, prvoúčelně, ale tady to pro mě z nějakého důvodu celkem fungovalo. Možná za to můžou sympatičtí herci a jejich dobré výkony, povedená kamera, prostředí plné pastelových barev, které dodává správně melancholickou atmosféru, nebo vhodně zvolená kratší stopáž. Neříkám, že nebyly momenty, kdy jsem si říkala, jestli se třeba nezačne dít něco další a jestli je náplní celého snímku vážně jenom ten jeden motiv...Celkově jsem byla mile potěšená, vidět se to dalo a zážitek to byl poměrně příjemný. Znovu si to asi nepustím. Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami. ----"Through plenty of crying, I've learnt to be content that I won't always be happy, secure in my loneliness, hopeful that I will be able to cope. Every year on Christmas Day I get very lonely. An incredible feeling of solitude. On this day, everything has stood still, even the trees have stopped rustling, but I'm still moving, I want to move, but I have nothing to move to, and nowhere to go. The scars beneath my skin suddenly surface and I get scared. Scared of being alone. But tomorrow is another day."----

plakát

Moje borůvkové noci (2007)

Ehhm. Vyloženě špatné to není, jen prostě nechápu jak se do téhle nudy mohlo zamotat tolik dobrých herců. Bez nich by bylo složité to vůbec dokoukat i takhle jsem měla několikrát silné nutkání to vzdát. Měla jsem poměrně vysoká očekávání, to byla asi chyba. Přitom ty motivy co se tam objevují jsou celkem zajímavé, jen to prostě nefunguje dohromady, podivně se to vleče, místy to nedává smysl. nedává smysl proč ve filmu je to co tam je tak poskládané jak to je poskládané...Možná mi prostě ta podivná kombinace uměleckého a romantického road movie nesedla, možná jsem nepochopila o čem to vlastně bylo, kromě toho, že člověk pozoruje jeden rok života dvou lidí..... Takhle to pro mě byl jen průměrný, film s nadprůměrnými herci a fajn hudbou.

Věčně mladá (2015)

Pokud jste viděli trailer nebo četli popisek tak máte poměrně jasnou představu co ve filmu bude, A přesně to tam taky bude...Hodně jsem se těšila a můj názor na film se vyvíjel jako na houpačce. Na začátku jsem byla zvědavá a když se člověk překlenul přes to co muselo být řečeno, čekala jsem že se začne dít cosi, co teda nebylo v traileru...Ale ono ne a ne. Potom se vše lehce dává do pohybu a začala jsem se bavit, ale postupně to šťávu zase ztrácí, takže teď po shlédnutí tu sedím trochu v rozpacích a nevím co si myslet. Na jednu stranu, to co od filmu čekáte, to dostanete, nečekejte ale ani o fous víc. Co bych s radostí vynechala byly pasáže vypravěče a to přesto, že se mi obvykle ve filmech líbí, tady to prostě nefungovalo a působilo to moc lacině a umělohmotně. Blake nebyla špatná, ale pro mě to zachraňoval jednoznačně Michiel Huisman. Není to špatný film, ale ani žádná skvělá záležitost. Italian Proverb: Years, lovers, glasses of wine. These are things that should never be counted.

Molly Maxwellová (2013)

Otřepaný námět s prostým dějem v řekněme originálním "alternativně snobském" obalu. Děj je předvídatelný, ale přiznávám se že konec mě mile překvapil (víc spoilerovat nebudu). Celé prostředí a společnost, která se ve filmu objevuje vytváří zajímavou jemnou atmosféru a celkem hezky se na to kouká, takže bych film ve výsledku hodnotila jako průměrný. Hudba je fajn a neokoukaní herci, kteří nejsou z té "klasické typové sorty" nebo jak to nazvat (:D) tomu taky pomáhají. Film doporučuji na odreagování, když se vám nechce o ničem přemýšlet a nemáte chuť na nic hlubokomyslného, ale zase nechcete koukat, nebo prostě nemáte nervy na řekněme mainstreamovou slaďárnu. Kdyby nebylo té atmosféry neváhala bych a dala prostě dvě hvězdičky (a to kdo ví jestli) ale takhle se nemůžu rozhodnout jestli bych tam neměla dát i tu třetí protože to byl v celku příjemný zážitek, nicméně opakovat ho nehodlám.

Kód Enigmy (2014)

----"Sometimes it's the very people who no one imagines anything of who do the things no one can imagine."---- ----"Do you know why people like violence? It is because it feels good. Humans find violence deeply satisfying. But remove the satisfaction, and the act becomes... hollow."----

plakát

Divočina v každém z nás (2014)

Skvělá kamera a hudba. Už dlouho jsem neviděla film, který by se mi tolik líbil svým zpracováním. Film má možná lehce tajemnou atmosféru, ale zároveň působí poklidně a prostě. Tomu pomáhá i prostředí a všechny drobné "malebné" detaily, kterých si kamera všímá. Děj je taky fajn, dalo by se říct, že některé prvky a momenty jsou vzhledem k okolnostem trochu nepravděpodobné, ale celkový význam je poměrně jasný, takže je asi hloupé se v tom nípat, když to nějak evidentně nebije do očí. Určitě by se dalo na vše koukat jen z hlediska té "hlavní zápletky-motivu", ale podle mě se toho dá v tomhle snímku najít mnohem víc, když na to má člověk správnou náladu. Další skvělou věcí je vhodně zvolená stopáž. Myslím, že je to jeden z aspektů filmů, které nejsou často úplně vychytané...ale tady se to rozhodně povedlo. Někdy je prostě méně více...Váhám jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček.

plakát

Vzpomínky na lásku (2004)

Když zmizí paměť zmizí i duše. Podle mě povedený film, ale zase ne tolik povedený, abych ho musela vidět znovu. trochu silnější tři hvězdičky.

Serena (2014)

Knihu jsem nečetla. Co se týče filmu, tak povedený podle mě není. Je to nemastné neslané nezáživné a nezajímavé. Nevím nakolik je to samotným příběhem a nakolik nepovedeným scénářem. Z hlavních postav mi nebyl sympatický nikdo, mohl to být i záměr ale pochybuju o tom. Postavy byly charakterizovány jen několika málo znaky a působilo to naivně lacině a nereálně. Nechápu že se Cooper a Lawrence upsali k tomuhle veledílu, oba je mám za dobré herce ale tady to stejně nefungovalo. Chtěla jsem dát původně dvě hvězdičky, nevím pořádně za co by byla ta druhá a po tom klišé nudném a silně umělohmotném závěru (a vůbec celé druhé polovině) SPOILER ve stylu hurá sláva to je náš kladný hrdina mě vážně přešla chuť.