• Krátkometrážní

Umění zapadnout (2011)

To co je na tomhle filmu nejlepší, ale bohužel asi také to jediné co člověka zaujme je postava George. Dokonale promyšlená a do detailů popsaná osobnost a ještě celkem dobře zahraná (což bylo od Freddieho Highmora příjemné překvapení). Pak možná ještě hudba by stála za zmínku, ale to je asi tak všechno. Naprosto v rozporu s postavou George je postava Sally- tak jednoduchá stupidní a předvídatelná- jako na konec celý děj- i přes to jak skvěle se jevil na začátku. To co mě ale úplně znechutilo (...možná trochu silné slovo) byl konec, který ačkoli je hřejivý naprosto ničí začátek filmu a i jeho atmosféru. Za George - 3 trochu silnější hvězdičky. ----"I read a quote once when I was a kid "We live alone, We die alone. Everything else is just an illusion." it used to keep me up at night."----

Nenapravitelná (2006) (TV film)

Zajímavý námět a i příběh samotný (o to víc, že je inspirovaný skutečností). To co mi vadilo bylo, že se tvůrci zřejmě snažili "nacpat" do snímku so nejvíc a co nejvíc z něj vytěžit. To co vzniklo je zajímavé, ale někdy lehce chaotické a dalo by se říct i nepropracované. Hlavně potom takové ty "dojemné" scény, které mě absolutně nepřesvědčili o reálnosti příběhu a místy působily celkem jako fraška. Možná by to chtělo aby byl děj jen trošku jednodušší a všechno trochu méně pohádkové, přehrávané a idilické- pak by to možná konečně začalo působit trochu realisticky. Silné dvě hvězdičky.

Snídaňový klub (1985)

Zajímavý film o všední sobotě, která ovlivní všech těch pět rozdílných postav, které má divák během filmu možnost poznat. Rozhodně se jedná o nadprůměrný snímek s dobrým obsazením a celkem originálním pojetím a propracováním tolikrát omílaného tématu. Film má příjemnou atmosféru, ale to co mě mírně zklamalo byl konec. Chápu že účelem bylo seznámit se v jednom dni, ale nevadil by mi pohled do života postav a třeba i malé rozuzlení co bylo dál, protože jak jsem řekla konec mi tam neseděl. Ale celkově-trochu silnější tři hvězdičky.

Cutlass (2007)

"Whatever makes you happy, makes me happy too." Milý a pozitivní film, možná by se dalo říci i lehce pohádkový- protože upřímně- kolik současných rodičů si tohle řekne- navíc v situaci kdy jde o peníze?? Nicméně všem dětem i rodičům by prospělo se na tenhle film podívat a trochu se zamyslet. ( A nakonec snad jen to, že bych měla filmík doporučit mamince, ale to sem nepatří.)

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Krásná pohádka o velkém snu. Také by se dalo asi říci "to nejlepší z krtečka". A možná nakonec i "to nejlepší z pohádek" (minimálně těch animovaných).

Král z ostrova Bastøy (2010)

První čtvrtinu filmu jsem se upřímně nudila a říkala jsem si jak proboha vydržím tu další hodinu a půl. Ale jakmile se přetrpí ten začátek tak to začíná být temné hutné a drtivé- jako moje prvotní představa. Poslední čtvrtina je naprostým opakem začátku- Plná akce a dramatu. To co nepochybně stojí za povšimnutí jsou herecké výkony a dokonalá hudba (která je podle mě vůbec nejlepší složkou celého filmu. To co by se dalo vylepšit je kromě slabšího začátku- který je pro diváka (jestliže sleduje film poprvé) zbytečně rozvleklý a nic neříkající také předvídatelný děj a jednoduchost některých vedlejších postav. Takže hodnotím film 4 silnějšími hvězdičkami i když můj emocionální dojem hned po shlédnutí by byl na pět hvězdiček.----"Jednou jsem viděl velrybu, jak plavala se třemi harpunami v sobě.Trvalo to celý den, než zemřela. Našli jsme ji znovu a přistoupili k ní blíže,než kdykoliv před tím. Byla slabší kvůli harpuně, s kterou jsem jí střelil. Pokryta šrámy ze všech zápasů, které bojovala."----

Probuzení (2007)

Nádherný film i když ne jeho zpracováním, ale tím co říká a jaké má přímo ukázkově poučné rozuzlení. Tolik lásky - a teď nemyslím ten cit ohrávaný v každém filmu, ale to, co vás udrží při životě -(v tomhle případě doslova ) něco, kvůli čemu žijete a co vás obklopuje kamkoli jdete a cokoli děláte) a tolik obyčejně/neobyčejné lidskosti jsem dlouho neviděla - ať už mluvím o filmu, nebo o reálném životě.(Kde by tenhle příběh mimochodem působil až pohádkově a fantazijně). To co mi vážně vadilo byla Jessica Alba- v první řadě a ve druhé řadě celkem časté ohrané a trapné - "napínáky" děje a přílišná zdlouhavost + zpomalování některých scén. Za mě nakonec tři hvězdičky.

Mechanik (2004)

Dokonalý důkaz toho, že i z (naprvní pohled) jednoduchého děje - se dá udělat dech beroucí podívaná. Ta atmosféra - ponurost, zoufalost, bolest a strach - všechno v šedém oparu a podtržené hudbou, která se vám dalo by se říct zapíchává do mozku a nutí vás myslet na ty nejhorší možné scénáře, které by se mohly stát (a oni se v průběhu filmu místy i dějí.....). A pak je tam Bale - ten, který vypadá jako oživlá mrtvola, nebo člověk těsně před smrtí a hraje to tak, že vás mrazí. Co na tom sejde, že příběh není složitý, když je propracovaný do nejmenšího detailu a má dokonalou pointu? Nesejde. A i když třeba nejste příznivcem psychodramatických filmů- tak stojí za to vidět Balea a "vychutnat" si tu atmosféru. Dávám 4,5 hvězdičky a nejsem daleko od toho dát pět. Na závěr jen podotýkám, že mě nikdy nikdo nedostane do žádné továrny.----"Right now I wanna sleep. I just want to sleep"----

Pianistka (2001)

Hezky natočený film se zajímavou atmosférou. To co mi ale nesedlo byl děj u kterého jsem nenašla žádný jiný účel než ohromit onou "uměleckou" a sebevědomou myšlenkou.

Café de Flore (2011)

Přes ten podivný/pomalejší začátek se z toho nakonec vyklubalo drsné/smutné a přesto hřejivé drama. Musím se přiznat, že během první půlky jsem se trochu ztrácela a nemohla jsem najít pointu snímku, nebo snad jen náznak nějaké myšlenky, která to vše vysvětlí- ale druhá polovina mi to celkem vynahradila. Hodně silné tři hvězdičky- taky by se dalo říct, že 3,5. - ----Antoine:" If only it'd been a masterpiece. No. A pleasant little tune. Almost banal, but that makes you want to stop. Look around, seize the moment. That makes you see life the way it should always be. Beautiful. You know? Complete strangers, all smiled at me, like they understood my joy, at seeing life the way I see it, thanks to music." Psychologist: "They smiled because you smiled." Antoine: "Prick my bubble. I wasn't smiling. I mean, I was smiling, thinking about what I was feeling, experiencing, what music brings to my life."----