• Krátkometrážní

Laggies (2014)

Motiv je originální, já jsem teda nic podobného ještě neviděla. Herci jsou fajn a příběh je lehce úsměvný, hřejivý, myslím, že dokáže oslovit poměrně široké publikum, na které se ale často zapomíná. Označení jako indie film mi přijde zcestné "romantická komedie" mi přijde výstižnější i když zase těch komediálních prvků tam tolik nečekejte. Je to průměr. Nenudila jsem se, ale nadšená jsem taky nebyla.

Láska (2012)

Čekala jsem hodně, možná právě proto mě to zklamalo. Netvrdím, že tenhle velmi otevřený, nepřikrášlovaný ani jinak neupravovaný pohled na stáří není zajímavý. Je to poměrně síla a v některých momentech mi nebylo psychicky (ale ani fyzicky) úplně nejlépe z toho jak reálné to bylo. Je to připomenutí nevyhnutelného děsivě a syrově. Film rozhodně předhazuje hodně podnětů k zamyšlení, jak těch mrazících, tak těch "hřejivých". Celkově to na mě bylo ale moc pomalu plynoucí a osobně bych uvítala kratší stopáž. Není to film pro každého a chce to mít na dívání tu správnou filozoficky melancholickou náladu. Ještě palec nahoru za herce a za statickou kameru, díky které to na mě působilo, jako "pozorování" toho co se děje. Nic víc, nic míň, prostě uvidíte co se takhle může dít uvnitř jednoho bytu.....což se mi hodně líbilo až tedy na tu rozvleklost.

Láska a zběsilost (2009)

Je to bolestné, citlivé s velmi povedenou kamerou (třeba scéna, když jde Daniel po městě a jsou zabíraní ostatní lidi-jejich reakce- a Danielova reakce- ale to byl jen TOP, celou dobu byla kamera moc povedená). Přestože je to citlivé a emocionální, tak by to stejně chtělo podle mě trochu zvednout tempo dění a trochu ubrat na předvídatelnosti. Co si budeme povídat, od začátku vlastně "víte" jak to dopadne a jak děj pokračuje, tak je vše čím dál tím více kostrbaté celkově, čím dál tím více"vyhrocené". Možná by pomohlo netlačit tolik na pilu v závěru Cyron Bjørn Melville mi ale sedl, i jeho výkon.

Láska je láska (2012)

Příběh je naprosto infantilní. Kamera na české poměry-celkem dobrá a v první půlce jsem se párkrát zasmála. Druhá půlka ale i tu trošku pozitivismu zazdila. Celkově nic moc tedy a nemám v plánu na to někdy koukat znovu. Jedna silnější hvězdička- za Simonu Stašovou a Elišku Balzerovou.

Láska mezi kapkami deště (2013)

Skvělá animace a kouzelný krátkometrážní film. Škoda jen, že ten příběh nebyl trochu víc nápaditý.

Láska on-line (2005)

Nenechte se odradit názvem, nebo popisem. Tenhle film mě hodně překvapil. První polovinu jsem byla hodně nadšená, ale potom se to začalo zvrtávat a konec teda nic moc. Druhá půlka je zbytečně natahovaná a pak jakoby bylo potřeba vše rychle ukončit...bum klišé konec, který mi prakticky zkazil celý filma a jeho atmosféru. Takže nakonec za mě odřené 3 hvězdičky i když jsem nejdřív uvažovala o 4.

Last Night (2010)

No, čekala jsem od toho víc, už jenom kvůli obsazení..a herecké výkony byly nakonec asi to jediné co bylo opravdu dobré. Zápletka byla taková nedotažená a jednoduchá..možná až přehnaně vyhecovaná aby zaujala, prakticky se tam vlastně nic nedělo ani neřešilo- kromě oněch vztahů...." Vím, že bys nic takového neudělal. Znám Tě." - no a tahle věta je už vrcholem klišé.. ještě když ji slyšíte tak 10x za večer .Ale asi hlavně kvůli hercům a taky hudbě dávám **.

Late Bloomer (2004)

Netuším jak původní povídka, ale tohle nějak neklaplo. Nápad to byl dobrý- ale ono lehce přehnané pojetí dává za vznik zdánlivě ironickému filmu-dohnanému do extrému až to hezké není. No, mě to jednoduše nesedlo- ale hudba se jim povedla.

Latter Days (2003)

Kdyby tam jenom nebyly ty rádoby vtipné scény... a ty scény (jak už tady padlo), které vypadají přímo jako z telenovely...Mohl by to být hodně dobrý film, ale celý příběh je protkaný tak trapnými místy, že ho to ruší a vytváří z něj komedii, což se mi sem vůbec nehodí.

Laurence Anyways (2012)

Perfektní kamera. Místy ruční místy naprosto nehybná. Jen těch pozlátek (občas doslova) okolo bylo už na můj vkus už moc. Tak moc že to působilo kýčovitě. Nic proti zpomaleným záběrům, extravagantním detailům, nebo trošku „over the top“ dramatické hudbě (která byla mimochodem sama o sobě velmi povedená). Jenže když se to dá dohromady všechno a spád děje je hodně pozvolný, tak to na mě působilo prostě jako pěst na oko místy. (Byla ale i místa, kde to fungovalo, takže to nechci házet vše do jednoho pytle.) Jako celek, když se na to člověk dívá zpátky, to všechno velmi dobře funguje a vzniká hodně komplexní obraz/představa/dílo. Samotné sledování už pro mě tak fungující nebylo i když nemůžu říct, že by to byl špatný film to rozhodně ne. Je to moc dlouhé. Nemůžu říct, že by tomu chyběl děj, protože to nechybí, je ale roztáhlý až hanba a obalený tolika filmovými efekty a vychytávkami, že se místy mění jen ve svůj mlhavý náznak. Tematicky mi to nesedlo tak jako některé jiné Dolanovi filmy a upřímně hlavní postavy mi přišly trochu mimo, mimo realitu, hloupé a naivní (čím víc se děj blížil ke konci tím víc mě to iritovalo) neříkám že to bylo nereálné, jen mi to vzhledem k ději hodně vadilo. S hodnocením jsem kdesi mezi dvěma a třemi hvězdičkami.