• Krátkometrážní

Nymfomanka, část I. (2013)

Působilo to na mě hodně prvoplánovitě. Bez pořádných emocí, nebo sdělení za účelem omráčit svou geniální šokující zpovědí. Věřím že pro někoho mohly být užité metafory vystižením životní podstaty, nebo snad ještě něčeho vážnějšího, ale mě přišly jako řádka jednoúčelného textu. Možná byl na mě tenhle snímek až "moc umělecký", to v žádném případě nevylučuji, protože na základě hodnocení ostataních zde, mi zjevně uteklo něco velmi podstatného.

"O" (2001)

Povedený snímek zachcující nesmrtelný příběh- nebo alespoň jednu stále a vždy pravdivou myšlenku. A to, že žárlivost je proklatě silná věc. To, že se vše odehrává na střední škole dodává příběhu ještě více té všudypřítomnosti a prostosti celého problému...Myslím tím, jakoby jste slyšeli "jsem žárlivost a přede mnou se neschováte". A to co se vážně hodně povedlo jsou herci- ti byli téměř všichni skvělí. ----"I always wanted to live like a hawk. I know you're not supposed to be jealous of anything, but..."----

Obchodník s deštěm (1956)

Obchodník s deštěm aneb souboj jak nebýt snílkem ani pesimistou (protože slovo realista bych pro tenhle případ úplně nepoužla).Naoko prostý a jednoduchý film. Pokud se nad tím člověk zamyslí a nenechá se "napálit" humorem a lehkostí může zjistit, že to tak "odlehčený" film úplně není. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a ještě chci připojit mé osobní zjištění a to že na té Aristotelově trojjednotě pravděpodobně něco vážně bude. ----" I am afraid to think I am beautiful when I know I am not."---- A víceméně souhlasím s tím co napsal joehot.

Obviněný (2005)

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY.Velmi podařený scénář s vychytaným načasováním. Šedivý filtr přes kameru, všechno je studené (jak vizuálně tak emocionálně) neútěšné, postupně ještě neútěšnější než by se třeba zdálo....Hudba, která cinká na nervy a teď to nemyslím vůbec špatně i když to tak asi vynělo. Některé momenty mi sice v kontextu celého filmu zpětně nedávaly smysl, ale celkově je to podle mě povedený film. Donutí vás zamyslet se nad tím jak moc člověka ovlivnuje masa, stereotypická přesvědčení, která jsou zakořeněná ve společnosti a člověk je přijímá automaticky, ani neví jak...

Oddělen (2011)

Tam , kde většina psychologicko-dramatických filmů vynechává slova a nechává pracovat obraz Detachment přidává slova. Slova, která jakkoli by se samostatně mohla zdát naprosto obyčejnými, tak v doprovodu oněch obrazů- mají neskutečný dopad. A když si k tomu přidáte Adriena Brody-ho, tak je na světě film, který vás donutí přemýšlet nad vším strachem, bolestí, beznadějí a zkažeností na světě.----" We all have problems, we all have things that we're dealing with some days we're better than others, some days we're not so great. Sometimes we have limited space for others."----"We all have problems, we all have things that we're dealing with. And we all take them home with us at night, take them to work with us in the morning."----

Odhalený přístav (2012)

Opravdové. Neobyčejně obyčejné, realistické, syrové, bez ozdob, ale na druhou stranu i bez zbytečných "uděláme to drsné a děsivé" aspektů. Tenhle film se mi vážně hodně líbil, nejsem daleko od toho dát 5 hvězdiček.

Odnikud někam (2010)

Film nic moc, ale jeho „poselství „ je super a Elle byla taky super.

Od písně k písni (2017)

Svým vlastním způsobem celkem poetický film se spoustou detailních záběrů s místy točenými ruční kamerou a s pěknými scenériemi. i přes to obsazení mi to ale nějak nesedlo. Nevím proč, možná mi unikla nějaká pointa sdělení, něco, o co vlastně ve filmu šlo, protože to jsem tam postrádala.

Odpojit (2012)

Osudy několika lidí, které se postupně proplétají dohromady a všechny ke spojuje motiv internetu. Vlastně všechny "typy" internetových úskalí (nebo alespoň většina z nich) by se v tomhle snímku daly najít. Ať už jde o šikanu, hazard, krádež identity, nebo anonymní chatovací místnosti, kde nikdo pořádně netuší, s kým má tu čest. Je pravda, že je všechno vyhnané na maximum a je snaha z toho i maximum vytěžit, nicméně se to ale daří. To co už pro mě bylo trochu jako "pěst na oko" byl obrazně i fakticky závěr. Je pravda, že to k němu vše postupně směřuje a celkem vychytaně graduje, ale na mě to působilo už trochu uměle. Nicméně to bylo nepochybně působivé...S hodnocením jsem kdesi na hraně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

Offender (2012)

Joe Cole z toho vytěžil co se dalo a zahrál to vážně skvěle, nevím, jak by snímek dopadl bez něj...Motiv pomsty je sice fajn a všechno, ale vezmeme-li v úvahu, že se má celý příběh odehrávat ve Velké Británii, tak mi to připadá všechno lehce nadsazené (místy i víc). Chápu, že bylo bylo cílem vytěžit z motivu co se dalo a způsobit divákovi co největší šok, když to řeknu takhle. To se nepochybně perfektně povedlo. Atmosféra je vygradovaná na maximum, zoufalství a vztek se dají krájet. Místy se mi dělalo lehce špatně a to se přiznávám, že jsem většinou při takovýhle filmech v pohodě. Ale na druhou stranu, celé té agrese bylo už trochu moc, kdyby se přidalo trochu na dějové složce na úkor hrozivých výrazů (teď to myslím ve smyslu grimas), kouření trávy, nebo postávání na mrazu, bylo by to celé o moc lepší. To co posouvá celý snímek ještě dál je hudba. Nevím kdy naposled se mi tolik líbila všechna hudba v nějakém filmu. A nemyslím jen, že se mi líbila, ale prostě se tam dobře hodila. Ještě jednou klobouk dolu před výkonem který předvedl Joe Cole, ale s hodnocením výš jít nemůžu. Slabší 3 hvězdy.