• Krátkometrážní

Spolubydlící (2011)

Tenhle film mě upřímně příjemně překvapil. A všechno by bylo ještě lepší, kdyby to nebylo tak rádoby dokonalé, protože všechna ta nastrojenost ubrala filmu na reálnosti (i když se nedá odepřít půvab všech interiérů) . Leighton Meester byla skvělá (a já jí znala jenom ze Super drbny) a stejně tak i její postava, jen mě trochu mrzelo, že se o ní člověk dozvěděl jen málo věcí a vůbec by mi nevadilo, kdyby se postavě Rebeccy věnovalo více času, nebo alespoň většina toho, který tam měla postava Sary - která je v porovnání s Rebeccou bezcharakterní a dutá. Na začátku chvilku trvá než se film rozjede ale v druhé půlce už je to rozjeté vážně hezky - jen ten konec - ten mi prostě nesedl. A abych nezapomněla- hudba není vůbec špatná.

Spoušť (2005)

Tenhle film jsem dlouho odkládala hlavně kvůli Anne, kterou moc nemusim. Nakonec jsou přece jenom sebrala odvahu a podívala se na to. A musim říct, že právě Anne celý film zvedá o level výš společně s JG- Levittem, který ale hraje jenom vedlejší roli. V tomhle filmu mi Anne poprve dokázala, že umí hrát- takže by si možná místo princezen a podobných měla vybírat trochu jiný žánr. Tenhle film mě nakonec mile překvapil a i když to nebyla žádná skvostná podívaná- mělo to příběh, zajímavé zápletky a nečekaný konec. Slabší 3 hvězdy.

Spring Breakers (2012)

Hodně dlouho jsem se na tenhle snímek těšila. O to větším pro mě byl zklamáním. Začátek byl pozvolný, ale to jsem ještě pořád čekala, že se začne něco dít, což sice začalo, ale změna k lepšímu to o moc nebyla. Film je plný barev, hudby,světýlek, drog a zprostředkovaně nakonec i luxusu. Snaží se pravděpodobně poukázat ...na co vlastně ? Že je lehké nechat se strhnout zazobaným dealerem, ale že to většinou nekončí dobře? Nebo, že na sebe máte být opatrní, jinak skončíte s prostřelenou rukou? Že se máte držet dál od pokušení, které přináší luxus? Nebo, že máte sedět doma na zadku a nedělat nic ?? Ať byl záměr tvůrců jakýkoli, podle mě to jednoduše nevyšlo. "Hlubokomyslné" monology Aliena, se naprosto minuly s účinkem a na mě navozovaly spíš jen dojem, že ta postava je naprosto mimo...To co stojí za zmínku je James Franco. Tahle role mu bezesporu skvěle sedla a více méně táhne celý film, bez něj bych asi nebyla schopná to dokoukat. V konečném výsledku je to taková svítící neonová slátanina, které se hodlám do budoucna už vyhnout. Dávám jednu a půl hvězdičky za Franca a za všudypřítomná neonová světýlka.

Stanfordský vězeňský experiment (2015)

Možná jsem úplně zbytečně čekala nějaké veledílo a potom mě to zklamalo. Ano vím, že je vše založeno na skutečném experimentu, ano věřím, že takhle to asi vážně nějak vypadalo (oproti verzi z roku 2005, která byla řekněme připepřená) a ano souhlasím, že herci byli perfektní. Ani jedna z těhle věcí ale nezabránila tomu, abych se u první poloviny filmu lehce nudila...V žádném případě to neberte tak, že se snažím znehodnocovat Zimbardovu práci, nebo že ji neumím ocenit, jen prostě tenhle film není něco, co bych si při sledování "užila" (možná špatný termín vzhledem k okolnostem, ale snad je zřejmá pointa) a něco k čemu bych se vrátila i když je tam bezesporu spousta podnětů k zamyšlení.

Starcrossed (2005)

Hezky natočené a zahrané s hezkou hudbou. Přes to, že jde o zajímavý příběh, tak mi to nepřipadá jako nic extra vyjímečného.

Starlet (2012)

Pokud nic jiného, tak to bylo originální a zajímavé.

Stmívání (2008)

Musím říct, že tenhle film mě hodně zklamal- rozhodně jsem čekala něco, co se bude víc podobat knize a méně tomu co z toho nakonec vzešlo. Zajímavá je kamera a "mlhavé" tajuplné prostředí- které naprosto vystihuje mojí představu z knihy, další dobrá věc je hudba, která se jim vážně povedla a baseballová scéna, která je dokonalá. Ale tím tak asi pozitiva končí. A přichází velký problém- herci. vím, že Kristen tady hodně lidem vadí, ale jí bych ještě překousla i když si myslím, že tenhle film pro ni nebyl dobrá volba- ale jednoznačně trnem v oku tu pro mě byl Pattison- který byl tak umělohmotný až hanba a myslím, že mi tenhle film( a i celou sérii) celkem znechutil.

Stockholm (2013)

Ouu. To bylo. Nápadité, zábavné, hezky „vystylované“- jak vizuálně tak zvukově. (Scéna s výtahem a hudbou byla hodně povedená.) Skvělý scénář, dialogy i herci. Snímek měl spád Jediná věc mi malinko vadí, že je tak málo vysvětlivek okolo všeho toho co se stalo. Chtěla bych prostě vědět víc. Ale možná i v tom má tenhle film to kouzlo, člověk se vlastně nedoví nic. Nic o tom co bylo, co bude a když se nad tím zamyslím, tak i to, co bylo ve filmu je vlastně možné pochopit z několika úhlů pohledu. Každý se vlastně asi udělá trochu jinou představu, dospěje k trochu jinému závěru, ale najde si v tom prostě „ to svoje“. Já nejsem člověk co si rád věci domýšlí, co hádá jak by něco mohlo být, takže teď trochu váhám jestli dát pět hvězdiček, ke kterým to směřovalo (zejména pak někdy od poloviny filmu), nebo jen čtyři. Rozhodně ale doporučuji ke shlédnutí. Docela by mě zajímalo jakými všemi možnými způsoby si různí lidi tenhle film vyložili, jak ho pochopili… myslím že bych se i já pak mohla dívat na to co ve snímku bylo trochu jinak….a konečně možná ne jen na to co bylo ve filmu, ale na mezilidské vztahy vůbec. (A teď nemyslím, jen tenhle konkrétní „typ vztahu/situaci“.) Kdybyste měl někdo náladu, čas a chuť, tak bych byla otevřená debatě, nebo prostě jen výměně názorů a náhledů na tenhle film :) Slabších pět.

Stoker (2013)

Tajemný, možná trochu děsivý, zvrácený a svým vlastním způsobem bezesporu "podivný snímek". To co mě zaujalo hned ze začátku je atmosféra spolu se všemi dalšími audio-vizuálními stránkami snímku. Příroda v kontrastu s luxusem, dá-li se to tak nazvat. A obyčejný život se kterým není tak složité se ztotožňovat v kontrastu s...(nechci psát spoilery ;)).... tím co se odehrává dál. Kamera je zaměřená na detaily, což mi naprosto vyhovovalo a ještě více to dokreslovalo tajemnost celého filmu. Atmosféra je mystická, ale přitom všechno působí celkem reálně a v určitých momentech až poeticky. Dalším obrovským přínosem je hudba...prostě to všechno spolu dohromady utváří opravdu působivý dojem na který určitě hodnou chvíli nezapomenu. (A ještě musím z tohoto hledicka vyzdvihnout poslední scénu.) Děj filmu není nijak složitý, když se nad tím zamyslím, ale je podán hodně propracovaně, pro někoho to může být celkem zdlouhavé a nedivím se tomu....Mě ale prostě celkové vzezření snímku učarovalo tolik, že mi mírná rozvláčnost a lpění na detailech nevadily. Snímek jsem viděla i s dabingem z čehož jsem měla ze začátku velkou hrůzu, ale k mému milému překvapení se žádná katastrofa nekonala, nevím jestli český dabing pokročil kupředu, nebo jestli jsem měla zrovna štěstí, ale rozhodně mě to potěšilo. Nicméně po druhém shlédnutí v originále se můj celkový dojem posouvá ještě o něco výš. A v neposlední řadě musím vyzdvihnout herecké výkony, protože všichni byli skvělí. ----"He used to say, sometimes you need to do something bad to stop you from doing something worse."----" You know, I've often wondered why it is we have children in the first place. And the conclusion I've come to is... At some point in our lives we realize things are screwed up beyond repair. So we decide to start again. Wipe the slate clean. Start fresh. And then we have children."----

Stopy (2013)

Povedený film, který prostě a jednoduše odvypráví příběh Robyn. Nic víc, nic míň. Nečekejte žádné scénaristické zápletky a napětí zvyšující pasáže. Trochu mě mrzí způsob, jakým je film pojatý, samotná cesta je vyobrazena záběry stereotypních úkonů, což jistě musela být ale bylo by zajímavé se dozvědět více o praktické stránce věcí. Myslím, že kdyby bylo ukázané co vlastně všechno musela mít na cestě, jak si rozdělávala oheň, jak to bylo s vodou a jídlem, bylo by to celkově o dost zajímavější než opakující se záběry na u ohně sedící Robyn, probouzející se Robyn a Robyn která opouští tábořiště a vyráží na cestu. Ale jinak nemám filmu co vytknout. Mia Wasikowska byla skvělá.----"Some nomads are at home everywhere. Others are at home nowhere, and I was one of those." - Robyn Davidson----