• Krátkometrážní

Třináctá komnata (2004)

Film je to dobrý o tom žádná. První polovina mě hodně bavila, jenže potom už toho bylo trochu moc. Už to na mě nepůsobilo uvěřitelně. Ale to je asi jen vedlejší aspekt. Jednoduše si myslím, že pro tenhle film nejsem součástí cílové skupiny, když se vezme v potaz věk a proto že celá ta hlavní zápletka, která se během filmu rozběhla na mě neměla tak silný dopad, jako by třeba měla, kdybych se na film někdy podívala znovu, až mi bude o pár let víc. Jinak obsazení hlavních rolí je povedené a atmosféra není špatná i když to šlo, jak už jsem říkala celé trochu mimo mě.

Třináctka (2003)

Dlouho jsem nevěděla co k tomuhle filmu napsat. Jako mladší jsem ho zbožňovala. Teď jen dodávám, že Traycyina máma, je jak se říká "máma za všechny prachy". A konec filmu, je vážně krásně optimisticky smutný, jestli se to tak dá říct. ----"I love you and your brother more than anything in the world. I would die for you, but I won't leave you alone right now."----

Třináctky (2012)

Náhled do života několika mladých lidí, kteří hledají své místo i sami sebe. Nevím pořádně, co si o tomhle snímku myslet. Na začátku se vše tváří jako další mravoučná podívaná, která má odradit od sexu s neznámými lidmi a od drog. Potom se tam ale připlete zdánlivě filozofická myšlenka, že je vše konáno pro vyšší dobro, tedy pro nalezení "opravdové lásky, nebo spřízněné duše". Ať už v případě Sarah, nebo její (v odhadu o 13 let starší) matky, a u té asi ještě více, mi přišlo celé ono počínání absurdní a celý snímek na mě působil hodně povrchně. Myslím, že jsem pochopila to zoufalství a bezmoc, kterou se tvůrci snažili prostřednictvím děje předat divákovi, ale nějak jsem ničemu z toho nebyla schopná uvěřit. Nikdo z postav zkrátka pořádně neví co chce, všichni to hledají jak jen nejlépe dovedou a to že mi celá situace připadá umělohmotně vytvořená může být jen čistě můj subjektivní pocit. Na druhou stranu netvrdím, že je celý tenhle film naprosto nereálný, nebo že by neměl realistický námět, to právě naopak. Ale o tom, co si jednotlivé postavy myslí, se divák dozví jen pramálo a další souvislosti s příběhem (třeba jak se postavy vůbec do té situace dostaly) si člověk může jen domýšlet. Jednoduše mi to úplně nesedlo, ale tím nechci nikoho odrazovat od shlédnutí. Za mě to jsou ale slabé dvě hvězdičky.

Tudorovci (2007) (seriál)

Přes všechny nedostatky včetně místy až trapných dialogů mi tenhle seriál dal asi tak o 80% víc než veškeré snahy mých dějepisářů na škole, alespoň tedy ohledně Tudorovské doby. A přestože nejsem velký history- fanda- tak jsem se bavila. Slabší 4 hvězdičky.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Poslední díl se vydařil v porovnání s tím jak vypadaly díly předchozí. Hudba je jako vždycky skvělá a to co mě vážně dostalo v tomhle dílu byla vizualizace a celé prostředí. Je pravda, že to místy působilo celkem uměle, ale to mi vzhledem k ději ani nevadilo.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Podle mě asi nejlepší film z celé série. Kamera je skvělá ( ale to byla i v New Moonu) a soundtracky jsou taky dobré- což už pro mě ale není takové překvapení jako u prvního dílu. Nicméně film ani zdaleka nedosahuje kvality knihy, což mě mrzí- protože z té předlohy by se dal natočit opravdu dobrý film.

Tygří oči (2012)

Docela povedený snímek s "into the wild" motivem. Vím že existuje i kniha, ale nečetla jsem ji, což je možná chyba a možná by mi to objasnilo pozadí příběhu a další okolnosti. Takhle bez kontextu na mě film působil místy lehce chaoticky, ale nebylo to nic kvůli čemu by jsem to nemohla dokoukat. Atmosféra je poklidná přes to co se děje a celý snímek působí příjemně realisticky a obyčejně. To co mi vadilo byly postavy, které mi s menšími vyjímkami lezly všechny na nervy a ani poklidná příroda okolo to nevylepšila. Nečekejte od tohoto filmu žádné brutální, nebo psychologické drama, je to spíš takový jednodušší dojemný snímek (lehce nafouknutý) v hezkém prostředí, který sem tam obsahuje nějaký ten dramatičtější moment. Za mě to jsou tři slabé hvězdičky.

Umění zapadnout (2011)

To co je na tomhle filmu nejlepší, ale bohužel asi také to jediné co člověka zaujme je postava George. Dokonale promyšlená a do detailů popsaná osobnost a ještě celkem dobře zahraná (což bylo od Freddieho Highmora příjemné překvapení). Pak možná ještě hudba by stála za zmínku, ale to je asi tak všechno. Naprosto v rozporu s postavou George je postava Sally- tak jednoduchá stupidní a předvídatelná- jako na konec celý děj- i přes to jak skvěle se jevil na začátku. To co mě ale úplně znechutilo (...možná trochu silné slovo) byl konec, který ačkoli je hřejivý naprosto ničí začátek filmu a i jeho atmosféru. Za George - 3 trochu silnější hvězdičky. ----"I read a quote once when I was a kid "We live alone, We die alone. Everything else is just an illusion." it used to keep me up at night."----

Un giorno questo dolore ti sarà utile (2011)

Hlavní postava mi možná trochu nevysvětlitelně připomínala Holdena Caufielda (Catecher in the Rye-Salibger) a to mnohem více než film Igby goes down, který měl být knihou inspirovaný. Škoda že hudba občas působila lacině,stejně jako některé motivy co se tam objevovaly. Řekla bych že tvůrci tady promarnili hrozně moc potenciálu, který tenhle film měl a to mě hodně mrzí. Na druhou stranu někde ta hudba seděla fajnově a scénu s klubem ve Washingtonu jsem ještě chvíli rozdýchávala, jak moc mi to dávalo smysl. 3 hvězdičky, ale spíš za to čím film mohl být, než za to čím byl.

Útěk do divočiny (2007)

Silný příběh. Skvělá kamera. Nádherné prostředí. Velmi vydařené herecké výkony a každých pár minut několik perel v podobě mouder, citátů... a výsledný dojem, který se mi zavrtal hluboko do hlavy. Drobné logické nejasnosti v příběhu a rozvláčnost zcela jistě odpouštím. ----"I read somewhere... how important it is in life not necessarily to be strong... but to feel strong."----You are really good. I mean, you're like, a hundred thousand times better than like any apple I've ever had. I'm not Superman, I'm Supertramp and you're super apple. You're so tasty, you're so organic, so natural. You are the apple of my eye, ha!"----