• Krátkometrážní

Byl jsem mladistvým intelektuálem (1999)

Jo, v devadesátých letech u nás některé filmové počiny ještě stály za to! Má to šmrnc, je to správně švihlé a konec vás naprosto rozseká! :-D

Casper (1995)

Povedený rodinný film, který pobaví i dospělého. Jako dítě jsem ho zbožňovala, takže přiznávám, že jedna hvězdička je možná tak trochu navíc, ze sentimentu. Nicméně i dnes se na Caspera ráda podívám, a přestože mám dobrodružná dětská léta za sebou, stále si přeju koupit starý dům a objevit v něm tajnou chodbu za knihovnou, přes kterou se v pohodlném křeslem projedu až do vynálezcova doupěte plného tajných záhadných páček, tlačítek, vodiček a já nevím čeho ještě. :-) 75%

Castle na zabití (2009) (seriál)

Jak už tu bylo řečeno, tenhle seriál nepřináší nic nového. Krásná žena v roli detektiva, spisovatel, který pomáhá policii, klasické vraždy, sem tam nějaké to drámo s pronásledovatelem jednoho z hlavních hrdinů... ale to jiskření mezi Katic Fillionem! Huh, z toho se vám podlamují kolena i jako divákovi. ;-) A kvůli tomu ten seriál stojí za to. Stana Katic je dle mého názoru nedoceněná herečka (vlastně Herečka). Díky tomu odpustíte Castlovi jakékoliv klišé, dokonce i dcerku čistou jak padlý sníh, který samozřejmě v dnešní době nikdy bílý nevydrží, k čemuž měli tvůrci přece jen trochu přihlédnout. :-) 90%

Cesta do pravěku (1955)

Film mého mládí, ani nespočítám, kolikrát jsem do svých asi patnácti viděla. Jako každé dítě (skutečně jenom dítě? asi spíš jako každého člověka) mě fascinovali dinosauři a vzrušovala představa, že by bylo možné vrátit se do minulosti a vidět je zblízka. Triky jsou na svoji dobu zcela jedinečné a mně se vlastně i dnes líbí Zemanovi dinosauři víc než většina těch počítačově vytvořených! Doufám, že tenhle film osloví stejně i další generace dětí, protože bez něj by dětské sny a fantazie byly asi o něco chudší.

Cestující (2008)

Zmatené a plné logických lapsů... jeden z nejhorších mysteriózních thrillerů, které jsem kdy viděla... 40%, a i to je možná moc...

Cestující (2006)

Atmosféra super, animace taky, ale nějak mě to nevtáhlo. Nelekla jsem se ani jednou, ačkoliv přiznávám, že na konci jsem se s chutí zasmála. Zajímavý nápad, ale něco tomu zpracování chybí... 70%

Columbo (1971) (seriál)

Neskutečně sympatický Peter Falk v oddechových detektivkách, které by bez jeho šarmu asi nefungovaly. I takhle to zkrátka jde - žádné násilí, honičky, střílečky, jen prostá logika, chladný a elegentní klid a odzbrojující úsměv. Láska na celý život, řekla bych.

Čarodějův učeň (2010)

Krok vedle, zklamal i můj oblíbenec Cage. Mizerné efekty, děravý příběh, nepřesvědčiví herci... k tomu asi není zapotřebí nic dodávat... Filmové zklamání roku 2010, a to jsem za to utratila peníze v kině! :-/

Černá labuť (2010)

Poprvé mohu říci, že jsem s Aronofskym celkem spokojená. Pořád to tedy není na pět hvězdiček, ale už se jim to zatraceně blíží. Ještě stále mi jeho styl přijde na povrchu příliš afektovaný a uvnitř citově plochý, ale příběh je tady opravdu silný a výkon Natalie překvapivě povedený a já tak mohu s klidným svědomím všem doporučit ke zhlédnutí, i přes osobní lehkou averzi k jeho režisérovi.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

V půlce třetího dílu vzdávám. Nudnější seriál jsem už dlouho nezažila. Rádoby šokující, ale bez sebemenší jiskry. Třetinová minutáž by to možná zachránila, ale takhle... Nechápu zdejší hodnocení. Nuda nuda šeď.