Margerie

Margerie

okres Praha

4 body

• 18.8.2012  01:28

Parodie na všechna filmová klišé, která neskutečně dobře funguje a drží pohromadě, ačkoliv se ve své podstatě nejedná o nic víc než o scény nalepené na sebe. Ne že by to nemělo děj, ale přiznejme si, že zrovna na něm tenhle film postavený není. Možná proto, že Gaiman sám ho přepracovával z původní komiksové podoby. Už dlouho jsem se takhle nezasmála. Film i přes dlouhou stopáž velmi rychle utekl a já se teď marně snažím najít něco, co by mi tuhle jedinečnou podívanou a nadmíru příjemné překvapení alespoň trochu připomínalo.

• 19.8.2012  21:27

Špatně napsaný film s nic moc hereckými výkony (nechci ukazovat jen na Jeniffer :-)), který ale nějakým záhadným způsobem dodnes těží z toho, jak byl v době svého vzniku originální, a samozřejmě z nezapomenutelné hudby. A já se přiznám, že jsem tomuhle kultu taky propadla. :-)

• 7.9.2012  22:23

Původní Hříšný tanec byl první svého druhu, s úžasným Swayzem a líbivou hudbou, která oslovuje lidi i dnes. Díky tomu se stal klasikou, kterou viděli snad všichni včetně přísných odpůrcu romantických amerických filmů. Bohužel dvojka slavnému jmenovci nedostála. Vyznívá to jako parodie, ovšem nepříliš povedená. Samozřejmě, díky skvělým tanečním číslům by si film vysloužil o něco lepší hodnocení a i já jsem až do posledních minut byla rozhodnutá dát tři hvězdičky. Ale přehnané drama (pro film tohoto typu) kolem kubánské revoluce a loučení obou hlavních hrdinů to všechno zkazilo. Hudba je zpočátku skvělá, latinské rytmy vás chytnou a nepustí, pak ale tvůrcům asi došla inspirace. Největší hrůzou je krátká skladba na hlavní motiv původního Hříšného tance, která zazní v poslední třetině filmu, závěrečná skladba z klubu, která dohrává už k titulkům, je už pak jenom pomyslným hřebíčkem do rakve. Garai ani Luna bohužel kromě tanečních scén žádné úchvatné herecké výkony nepředvedli a nasazení Patricka Swayzeho do role tanečního mistra vyznívá jako hodně špatný vtip (naštěstí se tam mihne jen párkrát). Přičtěme ještě snahu o zasazení děje opět do cca poloviny 20. století, kdy byla společnost rozkastována podle přísných pravidel původu, a vyjde nám z toho smutný obrázek snahy napodobit kult, která se nevydařila. 40%

• 17.8.2012  23:28
    Igor (2008)

Příjemný animák, který má zajímavou tmavou atmosféru, ale na mistrovské kousky z dílny Burtona nebo Selicka zkrátka nemá. Škoda, námět je poměrně originální. Bohužel i v rámci krátké stopáže se člověk občas začne nudit, na druhou stranu některé vtípky a scény jsou skutečně podařené. Hvězdičku navíc za zajímavou hudby a texty k písním. The bigger the figure the better I like her The better I like her the better I feed her The better I feed her the bigger the figure The bigger the figure the more I can love :-D

• 9.1.2013  00:55
    Insidious (2010)

James Wan se nedokázal rozhodnout, jestli chce točit drama, horor nebo parodii na Krotitele duchů, a tak to všechno smíchal dohromady a okořenil špetkou burtnovsky laděných scén. Bohužel opravdu jen špetkou, což je neskutečná škoda - scéna s broušením drápů je jednoduše lahůdka a přidala filmu minimálně půl hvězdičky. Jinak je ale děj v první polovině příliš rozvleklý, kamera tak trochu ve stylu Paranormal Activity či REC mě moc neuchvátila a celá hororová atmosféra plná napětí je příšerně narušovaná tou dvojicí krotitelů nevím čeho. Škoda, potenciál byl obrovský, snad se příště Wan rozhodne pro jeden jediný žánr a předloží nám nikoliv jen pár lahůdkových scén v obyčejném, nudném až kýčovitém obalu, ale dokonale propracované menu!

• 28.6.2013  23:55
    Insomnie (2002)

Tenhle film je nezapomenutelný. Originální prostředí Aljašky s úžasnými výkony Al Pacina a roztomilé Hilary Swank tomu dodává ten pravý šmrnc. Od začátku do konce jsem byla napjatá a u scén jako je ta v mlze jsem ani nedýchala. Ano, takhle nějak si představuju kvalitní mysteriózní krimi.

• 11.9.2012  14:55
    Jak nežít svůj život (TV seriál) (2007)

No, tak na tohle asi nemám moc žaludek. Dan Clark je maximálně nesympatický, odporný a oslizlý, fuj, na to se fakt nedá dívat. Ale některé vtípky a scény se tvůrcům opravdu povedli, a po druhé sérii musím říct, že jsem se přes nesympatie ke Clarkovi občas i přenesla a ležela smíchy. Hlavně díl s návštěvou bohatých rodičů jeho milenky je prostě bomba. 75%

• 11.9.2012  15:52
    Jak to chodí u hrochů (TV seriál) (2000)

Jo, žádný zázrak, spíš takový horší průměr... takže dvě hvězdičky, ta třetí je tam spíš kvůli mé lásce k hrochům :-)

• 20.8.2012  04:09

Namlsaná Koralínou, rozhodla jsem se zhlédnout další film, na kterém Selick pracoval sám. Ne že by to bylo špatné, zajímavý nápad i zpracování, ale chybí tomu to něco, co má v sobě Selick (doufám) až nyní, podezřívám ho, že díky spolupráci s Burtonem...

• 3.4.2014  23:44
    Jana Eyrová (2011)

Film je to krásně natočený, což o to. Při srovnání s famózní knižní předlohou vás ovšem zarazí, jak moc tvůrci obě hlavní postavy nepochopili. V případě Jany to trochu narovnává skvělý výkon Wasikowsky, která se očividně i přes úskalí scénáře snažila se svojí postavou co nejvíce ztotožnit. S Rochesterem je to však horší, jeho povaha nebyla vykreslena ani z poloviny tak dobře, jako se to podařilo Charlotte Bronteové. I tak by to ovšem byla čtyřhvězdičková podívána - nebýt toho zpackaného, osekaného konce, v němž se úplně ztratil smysl knižní předlohy a zbyla pouhopouhá sladkobolná viktoriánská romance, nad jejíž dojemností možná uroníte slzu, ale víc to s vámi nehne. Škoda, možná by stačilo přečíst si knihu ještě jednou a měli bychom před sebou jednu z nejpovedenějších adaptací kanonického díla.

• 26.4.2014  21:50

Nic víc jsem ani nečekala. 700 stran prostě do 137 minut nenarvete a s béčkovými herci moc parády nenaděláte, ať už si má Reese Witherspoon roztomilej ksichtík jak chce. A ta interpretace románu mě štve úplně nejvíc. Bylo to nutné? Nemohli to režisér a scénárista po Thackerayově vzoru nechat na divákovi? Takhle si o Becky každý, kdo knihu nečetl, bude myslet, jaká to vlastně byla krásná chudinka. Ne, ne a stokrát ne! Jedna hvězdička je za kulisy a kostýmy, film jako takový si zaslouží odpad.

• 8.9.2012  01:04

:-D Jo, aspoň že to má na prvním místě uvedenou komedii. Ovšem mám pocit, že jsem se smála spíš tvůrcům, než filmu samotnému. Film, který láká na svůj eroticky laděný název a plakáty slibující podívanou na pár vychytrlých holek. Nic víc taky nečekejte.

• 8.4.2014  23:53

Sprostá citová vydíračka s naprosto brilantními hereckými výkony. Září především Sean Penn, ale ani Michelle Pfeiffer a Dakota Fanning nezůstávají pozadu. Film ve vás vyvolá řadu rozporuplných pocitů - já sama vlastně ani po zhlédnutí nevím, na čí straně bych v procesu stála (ale obávám, se že Samova by to bohužel nebyla) - a rozhodně za váš čas stojí, a to nejen pro krásný Dakotin ksichtík a excelentního Seana, který dokáže zahrát snad cokoliv. Námět 55%, za herce celkem 70%.

• 7.4.2014  12:44
    Jméno (2012)

Francouzi jsou prostě mistři konverzačních komedií. První polovina filmu je naprosto skvělá, nemám co vytknout. Pak ale přichází řada hluchých míst, které celkový dojem trochu kazí. Snímku by slušela kratší stopáž a trochu méně dramatických scén. I tak jsem ale velmi spokojená, herecké výkony jsou parádní, nápad se jménem skvělý. P.S. Pokud neumíte francouzsky a máte film v originálním znění, nečekejte žádnou oddechovku - jako každá konverzační komedie je i Jméno na čtení titulků dost náročné. Zábava je ovšem zaručena. Pepito! :-)

• 11.9.2012  15:23
    Joey (TV seriál) (2004)

Je to vtipné, milé, zábavné... ale něco tomu chybí. Nebo naopak přebývá? Lámu si hlavu tím, jestli by seriál nedopadl lépe, kdyby hlavní roli hrál někdo jiný než LeBlanc a nehrálo si to na volné pokračování přátel. Třeba by pak mohlo být víc dílů a seriál by byl známější. Pro ty, kdo do toho ale mají chuť, se jedná o příjemně strávený čas. Za mě 80%.

• 17.6.2013  14:45

Na můj vkus až příliš komorní drama. Divadelní kulisové zpracování mě místy vysloveně rušilo, ani jednoho z herců nepovažuji za dobře zvoleného, typově mi tam neseděli, ačkoliv jejich výkonům se nenechá upřít kus dobře odvedené práce. Konec je ovšem parádní. 3,5*

• 22.8.2012  19:58

První část mě docela pobavila a donutila k zamyšlení nad tím, jaké to asi je, hrát tolik let v tolika filmech jednu a tu samou postavu, navíc postavu s čarodějnou mocí. Ale ten konec to všechno zkazil a zanechal ve mně pocit neskutečné trapnosti.

• 11.9.2012  14:50
    Kancl (TV seriál) (2005)

Trapný seriál, který je bohužel málokdy vtipný. Chystám se na originál, doufám, že britský humor tomu dodá ten správný šmrnc. Nicméně tohle se prostě nepovedlo, a handycam tomu jenom ubližuje. 60%

• 27.8.2011  14:38

Tenhle film se spolu se Střihorukým Edwardem postaral o to, abych se do Burton naprosto zbláznila. Karlík a továrna na čokoládu je jeden z mála filmů, které jsem viděla, aniž bych předtím četla knižní předlohu. Přesto mám pocit, že její atmosféru ztvárnil Burton dokonale a snad ji ještě umocnil. Vynikající požitek pro všechny smysly, jakoby si to užívaly dokonce i mé chuťové buňky... ;-) Co ve mně zůstává, je trvalý pocit vypadnout ze šedi velkoměsta a dostat se do tohoto barevného ráje.

• 13.6.2013  20:34
    Katedrála (2002)

Vynikající krátkometrážní animák, o jehož skrytém poselství se asi můžeme jen dohadovat. Správná odpověď stejně neexistuje, každý z nás si to vyloží jinak. Důležité ale je, že se takovéhle kraťasy vůbec dělají - má to hloubku, skvělou grafiku a perfektní hudbu. A o to tady jde...

• 23.1.2012  14:49
    Keith (2008)

Ne každý film v nás musí vyvolávat spoustu otázek nebo se na ně snažit najít řešení. Ano, sama takové filmy vyhledávám, ale občas prostě potřebuju něco, co mě jen příjemně pohladí. A přesně to jsem našla v Keithovi! Téma možná je stokrát ohrané, ovšem podat ho s takovou lehkostí nebylo snadné a zaslouží si to náš potlesk!

• 7.9.2012  01:13
    Khoda (2008)

Tak tohle opravdu není můj šálek čaje. Kdyby to bylo pouze kafkovské, dokázala bych do toho ještě proniknout. Ale tenhle snímek jde ještě dál, někam za hranice, do naprosté temnoty, kam mi (naštěstí?) byl odepřen přístup. Animace zajímavé, ale pro mně často matoucí a přehnaně stylizované, výběr hudby nic moc, když už bylo tolik práce s animací, mohlo být také trochu času věnováno vytvoření originální hudby, nikoliv nudné až nervy drásající smyčky. 40%.

• 13.6.2013  20:39
    Kluk na kole (2011)

No, přiznávám, že jsem od toho čekala trochu víc. Lehce mě zklamalo herecké obsazení, přišlo mi takové nemastné neslané, na druhou stranu jsem si u filmu opravdu odpočinula a zanechal ve mě příjemný pocit, takže proč ne. I takové filmy jsou občas potřeba. Jen řadit je do škatulky drama je pak opravdu přehnané.

• 18.8.2012  00:05

Francouzské filmy si pomalu, ale jistě získávají mé srdce. Jak je možné, že jsem o tomhle filmu nikdy nic neslyšela a narazila na něj pouze náhodou?! Témata, která jsou mi velmi blízká, tedy prolínání minulosti s přítomností a osudy Židů za 2. světové války v geniálně natočeném dramatu, spojení dětského i dospěláckého vnímání válečných hrůz, snad životní role Kristin Scott Thomas, propracovaný scénář bez logických lapsů... Děkuji, že takové filmy existují! A za slzy se tentokrát opravdu nestydím!

• 19.8.2012  02:22

Opravdu originální kraťas, který je sice zábavný, ale zároveň vás trošku vyděsí tím, jak s nadhledem zpracovává téma obtížných životních rozhodnutí. Ta totiž mohou být v každém věku chápána jinak, a ačkoliv čas nám většinou ukáže, jak malicherné problémy jsme řešili, ta hrůza v nás zůstává... Když se k tomu přidá ještě otázka toho, co jsou lidé ochotní udělat pro výhru i v té nejhloupější situaci, jde vám z toho hlava kolem. Ježiš, já vlastně vůbec nechápu, jak dokázali tvůrci tohle všechno nacpat do ČTYŘ minut?!

• 30.10.2013  10:04
    Kopačky (2008)

První polovina filmu je nudná a zbytečně natahovaná, v druhé půlce se to ale slušně rozjíždí a já se opravdu bavila. Mila Kunis je jako vždy rozkošná, Jason Segel překvapivě snesitelný. A naučila jsem se nové slovo! Humuhumunukunukuapuaʻa je prostě nejlepší ryba! :-D

• 19.8.2012  21:19

A máme tu další z hrstky filmů, které se vyrovnají své knižní předloze. Dokonce mi tentokrát ani nevadí, že si tvůrci trochu pohráli a děj knihy sem tam pozměnili. Coraline je nejlepší Gaimanova kniha a v pohyblivé podobě také předzvěst toho, že Selick může dobře fungovat i sám o sobě, nejen ve dvojici s Burtonem. Krásně temný animák, který má do filmu pro děti hodně daleko (nebo se pletu a děti by ho s úsměvem přijaly? - možná že je to na stejné úrovni jako Alenka v říši divů... posuď te sami). Nicméně je to film, ke kterému se ráda občas vrátím. Už jsem ho viděla tolikrát, že mě ty knoflíkové oči skoro neděsí. :-)

• 25.4.2014  23:58

Čekala jsem trochu více muziky, vyloženě zklamaná ale nejsem. Párkrát ukápla slzižka, párkrát jsem se od srdce zasmála, troška té romantiky, troška dramatu, nádherná zvířata a rozkošná Maggie, co víc si přát. :-) Matt Damon a Scarlett Johansson byli podle očekávání skvělí. Jen by to chtělo trošku dovypilovat, možná prokrátit scénář a dokonalý oddechový film by byl na světě. 70%

• 28.7.2012  20:01
    Kouzelný most (studentský film) (2008)

Černobílá kamera tomu pomáhá, jak může. Přesto nejsem nijak unešena, výkony "herců" raději komentovat nebudu, začátek ze svého hodnocení pro jistotu vynechám. Zkrátka na české studentské poměry nadprůměr, v širším kontextu se opět začínám plácat v tom, jak malej je ČR rybník a jak se ty ryby v něm snaží dělat věci jenom pro sebe a jejich hejno, jakoby se výměnné pobyty s obyvatelstvem dalších vodních ploch nikdy nekonaly...

• 11.9.2012  15:35
    Kriminálka Anděl (TV seriál) (2008)

Asi nejpovedenější moderní český seriál. Ne že by to byl nějaký zázrak, ale vzhledem k současné úrovni naší televizní tvorby je to pořád silný nadprůměr, i se svými cca 50%.