• Krátkometrážní

Enter Nowhere (2011)

Velmi silné tři hvězdy. Enter Nowhere je rozhodně originální snímek s poněkud závadějícím žánrovým zařazením, protože o horor se nejedná ani náhodou, je to spíše atmosférické mysteriózní drama. Nápad na scénář je skvělý, bohužel zpracování trochu pokulhává, především v první půlce filmu. Kýčovitý konec se od odhalení celé zápletky nechal očekávat, snad to ani jinak udělat nešlo; ten dětský kolotoč to ale trochu pozvedl. Celkově jsem spokojená - dostala jsem víc, než jsem od snímku dle zdejšího hodnocení a obsahu čekala. :-) //// Po dvou dnech měním hodnocení na čtyři hvězdičky, protože si to film v porovnání s jinými opravdu zaslouží...

Erotománie (2002) (TV film)

Průměrný thriller vhodný pro sobotní odpoledne. Film si na nic nehraje a právě to je na něm sympatické. Dějová linie je jednoduchá, pro ty, kdo už nějaký takový film viděli, se žádné velké zvraty nekonají, ale i tak má snímek slušnou atmosféru a chvílemi vás nechává na pochybách. Jedna hvězdička navíc za vynikající Jennu Elfman, kterou jsem si díky Dharmě a Gregovi opravu oblíbila a její úsměv prostě žeru. :-)

Famílie (2010) (seriál)

Rozhodně nečekejte další Gilmorky. Parenthood je seriál o skutečném životě jedné poměrně rozvětvené rodiny, která se navzájem podporuje, ale občas si i (vědomě nebo nevědomě) hází klacky pod nohy. Lauren je samozřejmě stále skvělá, ale na mě tady mluví trochu pomalu. :-D Kouká se na to příjemně a hlavně je to konečně seriál, který vypovídá něco o skutečném světě. 80%

Far Far Away Idol (2004)

Já se tedy skvěle pobavila! Ano, Shrek má skoro všechny krátkometráže hudební, až to jednomu pomalu leze krkem, ale parodie na American Idol byla podle mě skvělý nápad, Simon je parádní a některá čísla mě opravdu rozesmála. A od toho to přeci je, ne?

Five Daughters (2010) (seriál)

Jo, věděla jsem, do čeho jdu, ale stejně mě mrzí, že to nebylo trošku víc krimi. Připadá mi, že potenciálu na slušnou detektivní až thrillerovou minisérii tam bylo víc než dost. Dramatické zpracování to celé trochu zplošťuje a ubírá tomu jeden podstatný rozměr. Ne že bych se vyloženě nudila, ale být to delší, asi by mě nic nenutilo koukat až do konce. 60%

Fontána (2006)

Aronofsky sází ve svých filmech především na dokonalý vizuál a minimalistickou hudbu, která nepřestává hrát od začátku do konce. Hraje na citlivou divákovu strnu, vybírá si témata, která nás přímo zasahují, dotýkají se nás a často je sami řešíme, a tváří se, že nám nabízí jejich řešení, které ve skutečnosti neexistuje. Jeho filmy objevují Ameriku, ukazují nám to, co sami už moc dobře víme. Pod tím všímaudiovizuálním pozlátkem je to ale citově ploché, nereálné a překombinované, až z toho bolí oči a vlastně i celé tělo. Podobně jako Requiem za sen, ani Fontána mě zkrátka nepřesvědčila o tom, že to Aronofsky myslí doopravdy, že to z něho opravdu samo tryská a není to jen póza oproti dnešním konzumním filmům.

Frankenweenie (1984)

Krátkometrážní snímek, který vyloudí úsměv, nechá přeběhnout mrát po zádech i skoro vymáčkne slzičku. Zdá se to téměř nemožné, ale Burton mi opět dokázal, že je mistrem mistrů filmové oblasti. Jsem velice zvědavá, jak dopadne celovečerní snímek Frankenweenie, plánovaný na příští rok. Ale u NĚHO jsem si téměř jistá, že nám bude předložený další lahodný pokrm, který nás zasytí tak, že popcornu v kině nebude zapotřebí.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Ano, skvělá animace, úžasná hudba, příjemná strašidelná atmosféra... Všechno to bylo krásně burtonovské, ale něco mi tam prostě chybělo. Původní krátkometrážní film se mi líbil mnohem víc, tady mi to občas přišlo trochu uměle nastavované, aby z toho tedy byla ta celovečerní podívaná - a to námětu spíš uškodilo. Velmi nekonvenční animák, který rozhodně patří mezi ty kvalitnější, ale do mého výběru The Best of Tim Burton se asi nikdy nedostane. 70%

Frankie a Johnny (1991)

Pšt, je mi šestatřicet... Neboj, Michelle, Al Tě ukonejší. :-) Synonyma pro tento film? Pohlazení, plynutí, věrohodnost, romantika, koncert... 80%!

Frasier (1993) (seriál)

Příjemný sit-com, který působí trochu britsky, čímž je hned sympatický. Některé nápady jsou super, díl s "moučnými dětmi" mě naplno rozesmíval ještě týden po zhlédnutí, baví mě i neviditelný přízrak Nilesovy manželky, který se vznáší každým dílem, lechtá vás pod bradou, ale přesto nikdy není spatřen. 80%, jsem velmi příjemně překvapena.