• Krátkometrážní

Zločin (2011) (seriál)

Po zhlédnutí obou sérií nemůžu dát nic jiného než 5 hvězdiček. Po velmi slibných úvodních dílech sice přichází trochu útlum, pár dílů bylo tak na 4 hvězdičky a vypadalo to, že se seriál zvrhne do další konspirační slátaniny, ale opak je pravdou! Konec mě naprosto ohromil. Celkové zpracování je vynikající - atmosférické, propracované prostředí, skvěle vykreslené charaktery postav. Jeden z nejlepších seriálů poslední doby. Klobouk dolů před tvůrci, někdy v budoucnu si určitě dám i původní dánskou předlohu.

Alenka v říši divů (2010)

A co jste všichni čekali, když Burton dostane do rukou tenhle film? Uznávám, že v jeho filmografii se jedná o trošku slabší kus, ale i tak. Barvičky barvičky barvičky, to mi vlastně k téhle fantasy pohádce stačí. Příběh přece stejně všichni známe nazpaměť, tak proč si s ním trochu nepohrát? :-)

Alfa a Omega (2010)

Ačkoliv jsem velký příznivce animovaných filmů, tohle jsem nezvládla ani dokoukat. Příšerná animace, nesympatičtí hrdinové, hrozné dialogy a nudný děj. Zkousnutelné by to bylo s rokem vzniku 1990, v roce 2010 to ode mě ale více než 10% nezíská.

Čarodějův učeň (2010)

Krok vedle, zklamal i můj oblíbenec Cage. Mizerné efekty, děravý příběh, nepřesvědčiví herci... k tomu asi není zapotřebí nic dodávat... Filmové zklamání roku 2010, a to jsem za to utratila peníze v kině! :-/

Černá labuť (2010)

Poprvé mohu říci, že jsem s Aronofskym celkem spokojená. Pořád to tedy není na pět hvězdiček, ale už se jim to zatraceně blíží. Ještě stále mi jeho styl přijde na povrchu příliš afektovaný a uvnitř citově plochý, ale příběh je tady opravdu silný a výkon Natalie překvapivě povedený a já tak mohu s klidným svědomím všem doporučit ke zhlédnutí, i přes osobní lehkou averzi k jeho režisérovi.

Famílie (2010) (seriál)

Rozhodně nečekejte další Gilmorky. Parenthood je seriál o skutečném životě jedné poměrně rozvětvené rodiny, která se navzájem podporuje, ale občas si i (vědomě nebo nevědomě) hází klacky pod nohy. Lauren je samozřejmě stále skvělá, ale na mě tady mluví trochu pomalu. :-D Kouká se na to příjemně a hlavně je to konečně seriál, který vypovídá něco o skutečném světě. 80%

Five Daughters (2010) (seriál)

Jo, věděla jsem, do čeho jdu, ale stejně mě mrzí, že to nebylo trošku víc krimi. Připadá mi, že potenciálu na slušnou detektivní až thrillerovou minisérii tam bylo víc než dost. Dramatické zpracování to celé trochu zplošťuje a ubírá tomu jeden podstatný rozměr. Ne že bych se vyloženě nudila, ale být to delší, asi by mě nic nenutilo koukat až do konce. 60%

Haló, tady Indie (2010) (seriál)

Seriál o střetu odlišných kultur zasazený do neokoukaného prostředí a plný nových vtipných situací. Mám jednu jedinou výtku - proč je to sakra tak krátké?! 80%

Insidious (2010)

James Wan se nedokázal rozhodnout, jestli chce točit drama, horor nebo parodii na Krotitele duchů, a tak to všechno smíchal dohromady a okořenil špetkou burtnovsky laděných scén. Bohužel opravdu jen špetkou, což je neskutečná škoda - scéna s broušením drápů je jednoduše lahůdka a přidala filmu minimálně půl hvězdičky. Jinak je ale děj v první polovině příliš rozvleklý, kamera tak trochu ve stylu Paranormal Activity či REC mě moc neuchvátila a celá hororová atmosféra plná napětí je příšerně narušovaná tou dvojicí krotitelů nevím čeho. Škoda, potenciál byl obrovský, snad se příště Wan rozhodne pro jeden jediný žánr a předloží nám nikoliv jen pár lahůdkových scén v obyčejném, nudném až kýčovitém obalu, ale dokonale propracované menu!

Já jsem Harry Potter (2010)

První část mě docela pobavila a donutila k zamyšlení nad tím, jaké to asi je, hrát tolik let v tolika filmech jednu a tu samou postavu, navíc postavu s čarodějnou mocí. Ale ten konec to všechno zkazil a zanechal ve mně pocit neskutečné trapnosti.