Rebeka (2020)

Predchodcu som nevidela. Očakávala som síce slušnú ducharinu, namiesto toho som dostala skôr romantiku. Už dávno sa mi nestalo, že by film vo mne zanechal akúsi nezmazatelnu stopu, a nad filmom som rozmýšľala ešte dlho a to sa mi fakt nestáva. Z tohoto dôvodu nechápem také nízke hodnotenie. Mne sa veľmi páčil, nenechám sa predsa ovplyvniť....

Krtkova dobrodružství (1957) (seriál)

Znovu nájdený zabudnutý seriál, ku ktorému som sa dostala až po narodení toho môjho uskriekanca. A má u nás veľký úspech. Staré poctivé rozprávky z ktorých sa rodiča vytesuju viac ako deti.

Zlatá lýra (2016) (seriál)

Srdcová záležitosť. Nepotrebuje komentár

Julie a Julia (2009)

Pre mňa filmová lahôdka number 1. Pri pozeraní som mala ísť chuť niečo navariť. aj keď neznášam varenie.

Jako zabít ptáčka (1962)

Nádhera. Prvá polovicu filmu zobrazuje krásne detstvo dvoch súrodencov a ich kamaráta so všetkým čo k tomu patrí. Vtipné, svieže. Druhá polovica je o niečo vážnejšia zo súdneho prostredia. Horké, smutné, na zamyslenie. Pri odchode právnika zo súdnej siene, kedy sa mu na počesť všetci "čierni" postavili aby mu vzdali úctu, tak z toho som mala až husiu kožu. Nemám námietky. Vrelo odporúčam.

Samotáři (2000)

"Kluci z kapely mi řekli že už jednu holku mám, ja jsem na to fakt zapoměl". No skoro som sa počúrala....... Fakt pecka

Doktor Živago (1965)

Nádhera, nádhera, nádhera.....nemám ani viac slov. Skutočne náherná, čarovná a nezabudnuteľná vec.

Pojedeme k moři (2014)

Skutočne kvalitne odvedená práca. Mádl ma neuveriteľne prekvapil. Ponúkol mi všetko čo som očakávala. Film ma rozosmial, aj rozplakal, miestami šokovane zarazil ale i prekvapil. Klobúk dole. Chlapec má asi naozaj veľký talent. A ani k tomu nepotreboval školu. Herci takisto na jedničku. Nemám nič, čo by som tomuto filmu vytkla. Celkom nič.

Nejvyšší nabídka (2013)

Keby si staručký neskúsený Geoffrey, nechal poradiť od svojho ostrieľanejšieho a skúsenejšieho kámoša Donalda, nemuselo to tak dopadnúť. Tak vidíš starouši, dobre ti povedal. "Tak jako v umění i v lásce se dělají padelky." Skutočne vynikajúci film. Jednoducho povedané, za všetkým hľadaj ženu.

Ona (2013)

Majstrovské dielo. Ja len dúfam, že náš svet k dačomu podobnému nedospeje. Po dopozeraní tohoto filmu som mala chuť dakoho reálneho a hmotného objať a byť rada za to čo mám.