Země zítřka (2015)

Velmi pozitivní "message", krásné vizuální efekty (i když jich bylo méně, než jsem čekal), velmi dobré dětské herecké výkony, mizerný příběh, mizerná struktura scénáře, plytké postavy.

Kuřata na cestách (1962)

Příběh nesmírně agitační. Filmařsky velmi dobré! Doslova nabité vizuálními a režijními nápady. Klobouk dolů. Děti hrají slušně. Film netrpí nažehleností pozdějších dílek pro malé diváky. Mj. "Kniha o drůbeži" skutečně existuje a byla vydána roku 1956.

Kocour v botách (1969)

Geniální. Naštěstí se zachoval i starý český dabing.

Česká mše vánoční (2007)

Navázat na Josefa Kluge je náročné. Toto dílko se mu nepřiblížilo ani na dohled.

Léto s Marnie (2014)

Úžasná podívaná. Příběh slabší, v závěru silně účelově vykonstruovaný.

Pošťák Pat (2014)

Už první dlouhý záběr nám prozradí, že tohle dělal skutečný filmový blb*c. Následuje totální absence filmařského řemesla i nápadů ve scénáři, vystavěném na mizerné zápletce. Za zmínku stojí neskutečně příšerná kamera. Levná produkce také nepomůže. Jediný klad jsou hezké barvy a pozitivní vyznění pro hodně malá děcka. Mj. "režisér" Mike Disa je zodpovědný i za Karkoolku 2.

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Ne dokonalé, ale velmi zdařilé. Příběh nemá takový "tah na branku" jako Králíkodlak. Zajímavý "dabing" formou textů v lokálním jazyku, jinak bez "srozumitelných" dialogů.

Zločin v Posázavském Pacifiku (2013) (divadelní záznam)

Lze polemizovat o kvalitách jednotlivých atributů, ale osobně mi to velmi sedlo, proto tak vysoké hodnocení.