Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Craiga nemám rád, ale tady fungoval. Rooney Mara je rozhodně lepší Wasp než Noomi Rapace. Fincherova režie velmi dobrá. Několik trapných zjednodušení oproti knize. Závěr je naprostý zmatek.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Naprosto neuvěřitelné kvantum náhod, nelogičností a zdlouhavé nudy. Zajímalo by mne srovnání s knihou, ale tohle číst nebudu. Mj. je to tak "dobře" natočené, že v závěru, u dramatické scény, kde figuruje srnka, jsem se řechtal smíchy. Na úrovni "Odpadu", jednu * za sympatického hlavního goriláka Micke Spreitza. Jelikož nový režisér natočil i třetí díl, nemám velká očekávání.

Jupiter vychází (2015)

Obrovská výprava, kde z každého záběru prýští peníze a kde naprosto nic nefunguje. Nestojí za zhlédnutí ani pro svou vizuální stránku.

Sedmý syn (2014)

Výprava, na které jsou vidět peníze. Spousta vizuálních efektů. Pár herců. Scénář neskutečně špatný. Režie zcela mimo jakákoliv měřítka. (vzdech)

Velká sýrová loupež (1986)

Přes obrovský respekt k panu Bedřichovi, tohle má velmi slabý scénář, výtvarnou stránku (např. noční záběry v animáku pomocí americké noci????) a jen průměrnou animaci. Za celý film jsem nezaznamenal jediný alespoň průměrný nápad. Příběh je pomalý, pořád se na něco čeká nebo na něco kouká. Zrychlení hlasů myší je pro mě neposlouchatelné. Velké zklamání před mnoha lety, když jsem byl dítě a stejné zklamání i dnes. Akorát dnes vím, proč. Mj. autorem předlohy (kterého převzala i imdb) je v titulcích uveden jakýsi Jean Van Leeuwen Gavril. Nikdo takový neexistuje. Jean Van Leeuwen je autorkou knižní předlohy a David Gavril je jejím ilustrátorem. (vzdech)

Příšerka v Paříži (2011)

Značně nekoukatelné. Zmatený příběh, průměrná výtvarná stránka. Jediným kladem pro mne byly uličky Paříže zpracované ve 3D.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Slušně natočené, slušné herecké výkony, kamera, efekty, ale celé to je jako špatně dramaturgovaná epizoda TV seriálu.

Ginga tecudó no joru (1985)

Fantastická atmosféra, hudba. Výborný anglický dabing. Chybělo mi uzavření dějové linky s otcem, které se vysloveně nabízelo.