O vodníku Česílkovi (1968) (seriál)

Pochopitelně se nejedná o kreslenou, jak je uvedeno v popisu, ale o reliéfní (poloplastickou) animaci, ačkoliv plošky jsou použité taky. Dnes zajímavé jen jako retro. Špatně režírované i animované.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Příběh je jedno velké klišé. Na scénáři jsou asi nejlepší původní texty písní. Ovšem animace a výtvarná stránka jsou prostě úžasné.

Lichožrouti (2016)

Naprostá neúcta ke slušně kvalitní knižní předloze si zaslouží nejhlubší opovržení. Děsivá "režie". Jakákoliv práce grafiků a animátorů už nic nezachrání.

Anča a Pepík (2017) (seriál)

Po prvním díle nejsem ohromen. Výtvarně bezva, postavy fajn, animace ujde, ale režie a scénář habrují, kde mohou. Uvidíme v dalších dílech.

Pasažéři (2016)

Předvídatelné. Nic moc se neděje. Zbytečně růžový happy-end.

Assassin’s Creed (2016)

Tak mizerně poslepovaný film jsem už dlouho neviděl.

Červená želva (2016)

Dílko zajímavé svou pozvolností, neuspěchaností a malým množstvím nápadu, které zmíněnému vyhovují. Výtvarný styl je očividně levný, stylově strohý, známe ho z comicsů a magičnost některých pasáží filmu nijak nepodtrhuje. Celkově příjemné dílko, které ale vysloveně neohromí.

Beowulf (2007)

Po deseti letech vizuálně stále dobré (i když slabá místa se najdou). Bohužel nudný scénáře a jen průměrná režie.

Ben Hur (2016) odpad!

Televizní hra s trochu větším rozpočtem. Trapná režie, ubohé "herectví", unavená dramaturgie, nekoukatelné efekty. Timur a jeho parta zase předvedli co "umí".