Skvělí chlapi (2000)

Bohužel ukázka toho, jak povrchní dokáže být film proti knižní předloze a to se v tomto případě ani nejednalo o nijak převratné dílo. Nemyslím jen okleštění o postavy, lokace a akci, ale i obrovské zjednodušení postav, které přepis do filmu přežily a jejich vzájemných vztahů.

Korunní svědek (2019) odpad!

Mít Willise a natočit takový odpad, to už chce pořádné neumětele. Výrazně mizerné herectví včetně hlavní (ženské) postavy, mizerný střih a až neskutečně legračně mizerná režie. Pro pobavení tohoto druhu vhodné. Mj. i na Willisovi je vidět, že ho režijně vede pitomec.

Bez vědomí (2019) (seriál)

Velmi dobrá výprava, příjemná kamera. Slabší příběh, mizerné postavy, mizerná dramaturgie. Poslední díl už hraničí s komedií. Asi nechtěnou.

Klaus (2019)

To jsem nečekal. Velmi dobrý, nápaditý scénář. Vynikající animace. Vymazlené na úroveň starýcy animáků, kdy byl vtip a nápad skoro v každém záběru. Trvalo mi 20 minut, než jsem se do toho dostal, ale stálo to za to :)

Toman (2018)

Nevykřesat rozumný film ani z tak zajímavého životního příběhu je doklad rozkladu řemeslné kvality současné české kíinematografie. Chvílemi to vypadalo na dílko financemi obdařených nadšených amatérů.

Lví král (2019)

Spousta krásné zvířecí animace, ale jinak tam nic nefunguje.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Angličané nikdy nezahrají nacisty stejně jako němečtí herci (viz např. Der Hauptmann, 2017), takže asi vůbec nevadí, že se nikdo z nich nepodobá svému historickému předobrazu :-/

Hledá se Yetti (2019)

Úžasný detail v animaci a bohatá produkce. Všechno kazí podprůměrný scénář a fádní režie, včetně fádních animací (fantastický detail ještě neznamená fantastickou animaci).

Aladin (2019)

Že chudák Guy Ritchie neumí režírovat, to už víme dlouho. Že Disney okrádá scénáristy, to jsme se dozvěděli teď, ale upřímně - koho to překvapilo? Jinak velmi pěkné efekty (snad alespoň některé zaplatili) a překvapivě naprosto příšerné herecké "výkony" na všech frontách. Parodie na význam slova "film".