Správci osudu (2011)

Definitívne som podľahol očiam Emily Blunt.

Na hraně zítřka (2014)

Skvelý film. Výborný scenár, ktorý z časti zaobstaral Christopher McQuarrie (po Jackovi Reacherovi ďalší veľmi dobrý scenár) a bamf Emily Blunt, ktorá po Looperovi má druhú fakt badass úlohu za dosť krátky čas. Skvelo využitý koncept, často veľmi vtipný, ktorý v správnu chvíľu mení dianie a je dosť flexibilný. Je možné, že by film vyznel ešte silnejšie kebyže sa utne 5 minút pred koncom, na druhú stranu takto zostáva lepší pocit. Jednoznačným pozitívom je, že sa neodohráva v Amerike a zasadenie Gleesona a Paxtona ako generála a poručíka. Žmurknutia smerom k dvom svetovým vojnám vnímam veľmi pozitívne, poukazujú na hravosť a schopnosť scenáristov prísť s neotrelým a inteligentným scenárom.

Pád Bílého domu (2013)

Oba snímky o páde bieleho domu majú niečo do seba, tento hlavne grafickejšie násilie a krv, lepšie spracovaný útok a Butler je lepší hlavný hrdina ako Tatum. Eckhartov prezident je však slabý, tam vyhráva Foxx jedoznačne.

Legenda o Mulan (1998)

Pri takto spätnom pozretí, akčnejšie Tangled zasadené do Číny + Murphyho Mushu je úplne geniálny.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Zaujímavé scenáristické kľučky, ktoré dokázali spojiť dve série, ktoré sa, minimálne z môjho pohľadu odohrávali v paralelných "universe". Trochu zmätené, ale pri spätnom pohľade kvalitne prepojené. Potrebujem ešte jednu projekciu, ale momentálne slabšie ako First Class.

Enderova hra (2013)

Šiel som do filmu s tým, že to bude scifi, pri ktorom si oddýchnem... vôbec netušiac do čoho sa vrhám. Ten chalan bol naprosto uveriteľný v každej situácii čo nastala, emocionálny záver priam zdrvujúci, normálne človek cítil bolesť a pochopenie čo sa stalo, pričom je vcelku veľký problém opísať pocity bez spoilerov. Napriek tomu ku koncu vzbĺkla iskierka nádeje, hoci neskutočne malá. Musím si prečítať knižnú predlohu čo najskôr, ak je toto podľa mnohých užívateľov len slabý čajík oproti nej. Neskutočný film pre mňa, jedna z najlepších vecí čo som kedy videl.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Adriana Palicki mala byť Wonder Woman na veľkom plátne, nie v nevydarenom seriály. Tento film to len potvrdil. Miesto toho ju bude hrať vychudnutá izraelská(!!) modelka. Hollywood casting v najlepšom. /facepalm

Superman/Shazam!: Návrat černého Adama (2010)

Priemerný krátkometrážny film, ktorý by sa hodil do starého Justice League seriálu, nie však ako standalone vec. Captain Marvel nie je príliš zaujímavou postavou, ktorá nemá prakticky žiadny zmysel, kým Superman ako klasický boy-scout. 50%

Batman - Gothamský rytíř (2008)

P.1 Slabota, animácia otrasná, avšak pohľady deti zaujímavé. 30% P.2 Silná časť, Allen je fajn postava. 85% P.3 Anime looook ?!?! Avšak pointa fajn. 60% P.4 Divná animácia, dobrý príbeh, 2 of rogue gallery. 80% P.5 Skvelý, psychológia postavy v plnej paráde. 100% P.6 Floyd Lawton, to je niečo pre mňa. Arrow fans sa môžu chytiť :) Skvelý diel. 100% Vo všeobecnosti celkom dobrý animák, s dvoma slabými kúskami skladačky. Dohromady asi za 75%.

Liga spravedlivých: Zánik (2012)

Starý, prevarený príbeh, ktorý bol v komiksoch použitý už príliš veľa krát nemôže v žiadnom prípade bodovať v rámci filmu. Príliš slabé, zatiaľ najslabšie z mnou videných justice league filmov. Of to Flashpoint Paradox.