Souboj Titánů (1981)

Legenda medzi filmami o gréckych legendách :) Srdcovka, ktorú som ako dieťa neuveriteľne miloval a i keď teraz pôsobí naozaj zastaralé (porovnanie s o 5 rokov staršími Star Wars dopadá nepekne), ale stále je to úžasný film, ktorý som videl nespočetnekrát. 90% a z nostalgie 5*.

Iron Man (2008)

Herecký koncert Roberta Downey jr., na ktorom stojí a padá celý film. Výborný záporák Jeff Bridges, slušný Terence Howard... ale narozdiel od mnohých sa mi absolútne nepáčil výkon Gwyneth Paltrow. Takto pobehujúce a nezaujímavé stvárnenie asistentky sa často nevidí. 85% a druhý najlepší film z marvelovskej línie vedúcej k the Avengers...

Thor (2011)

Ďalší film z Marvel Cinematic Universe pridáva nového hrdinu. Po Incredible Hulk a dvoch Iron Manoch prichádza Thor a treba uznať, že celkom podarene. Až na kiksy so špeciálnymi efektami zo začiatku filmu (toto sa nestávalo ani pred 10 rokmi, nie ešte teraz) je to vcelku vydarená komiksová adaptácia, ktorá dláždi cestu k The Avengers. Tento rok ešte Captain America a sú za vodou :) 85% P.S Chris Hemsworth to zahral dobre, ale Tom Hiddleston je boh. Doslovne.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Iné fantasy, temné plné intríg a predsa neskutočne dobre sa čítajúce i pre človeka čo nie je zvyknutý na ten typ konverzačnej stredovekej "fantasy" avšak bež množstva prvkov, ktoré sa bežne vo fantasy vyskytujú. Také mi prišlo Song of Ice and Fire v knižnej podobe a... príde mi podobne skvelé i v podobe seriálovej. Hoci musím podotknúť, že s niektorými zmenami nesúhlasím, ale inak je seriál verný knihe, dobre spracovaný, dokonca repliky a rozhovory z knihu sú priamo od slova do slova i v seriálu. Na zaujímavosti pridáva seriálu fakt, že veľká väčšina postáv je dosť nepredvídateľná a prakticky hociktorá postava môže umrieť. Osobné preferencie sa mi menia od dielu k dielu, najviac sa mi však páči zrejme Mr. Imp a Jon Snow. Takže zostávam na 5*, i keď si myslím, že niečo sa mohlo vynechať a niečo pridať, 90% seriálu patrí.

Rango (2011)

Netradičný animák, ktorého cieľovou skupinou rozhodne nie sú tí najmenší... skôr by sa dal nazvať westernom, so zvieratami v hlavnej roli, pričom sa vtipné scénky striedajú veľkou rýchlosťou. Gore Verbinski si týmto u mňa fakt polepšil, po posledných Pirátoch z Karibiku to mal u mňa fakt nahnuté. P.S Cameo v podaní legendy westernového žánru si vychutnajú takmer všetci! :)

Parfém: Příběh vraha (2006)

Nesmierne zaujímavý film... Alan Rickman pre mňa v jeho najlepšej role a výborný Whishaw, ktorý vynikajúco zobrazil svoju postavu. Niektoré scény sú vyložene silné, pričom absolútne finále len poukazuje na to, že film je skvelo natočený.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Extrémne nezaujímavý film, ktorý je omnoho horší ako prvý diel... tmavá štylizácia, ktorá mala zrejme dodať efekt, ktorý mal asi u divákov vyvolať strach absolútne zlyháva. Ohromne tmavý obraz, ktorý spôsobuje, že nevidno takmer nič, iba doplňuje "vynikajúci" dej. Je naozaj škoda, na základe dvoch legendárnych ság mohla vzniknúť fakt kvalitná rezba.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Kvalitatívny vzostup oproti pôvodnému SG- 1, ktoré sa postupom času stávalo nudnejším a nudnejším... Niektoré diely SGA sú zábavne, iné naopak vážne a neprehrávajú... Je to vlastne zrejme najpodarenejší seriál zo série Stargate,.. + Radek Zelenka v pôvodnom dabingu je zrejme najvtipnejšou postavou pre ČR a SR, jednoznačne skvost v každom diely, v ktorom sa objaví.

Liga spravedlivých (2001) (seriál)

Kvalitný animovaný seriál , ktorý stavia na charakteroch DC comics. Osobne považujem za kvalitnejšie diely Justice League - Unlimited, kde je DC Universe spracované vo väčšom množstve postáv a seriál už nestavia len na základe 7 povôdných hrdinov. Pre fanúšikov jednoznačná záležitosť.