Strážce pořádku (2010) (seriál)

Zaujímavý seriál, točiaci sa takmer výhradne okolo postavy Raylana Givensa (Timothy Olyphant), ktorý ho tiahne bez výhrad. Príbehy sú takmer vždy zaujímavé, hlavný príbeh podobne. Avšak akonáhle sa stratí z obrazovky a seriál sa sústredí na kriminálnikov, stráca určité tempo. Napriek tomuto je to však kvalitný kriminálka, 80%.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Dobrá geek comedy od Pegga s Frostom, avšak... vzhľadom na pomalší začiatok, ktorý si treba prakticky pretrpieť sčasti musím znížiť svoje hodnotenie. Hoci by som rád 4, musím siahnuť po 3. Pochváliť však treba najmä Rogena ako Paula, sympaťák na pohľadanie :P 70%

X-Men: První třída (2011)

Skvelý prídavok do rodinu komiksových adaptácií. Viac po príchode z kina zrejme nenapíšem. 95%. P.S Cameo roka, Hugh Jackman to všetkým natrel :)

Expendables: Postradatelní (2010)

Skvelá pocta akčným filmom, pričom rozhodne najzaujímavejšou postavou je Jason Statham. Ako ďalší zaujme Steve Austin !spoiler!, ktorý to natrel Stallonemu!spoiler!. Partička toľkých akčných hviezd, to sa len tak nevidí. P.S Schwarzenegger, Willis a Stallone v jednej scéne ? Geniálne.

Země ztracených (2009)

Neskutočne trápny pokus o vykradnutie všetkého, sparodovanie všetkého... vyšlo nakoniec ako zničenie všetkého. Takto neskutočne hlúpy film som nevidel už dosť dávno. Od odpadu to zachraňuje skutočnosť, že tam hrá Will Ferrel. Zahodiť a spálit.

Jsem číslo čtyři (2011)

Film, ktorý som so záujmom sledoval od trailerov sa v hodnotení zabáral do šediny priemeru a to dosť hlbokej. Nakoniec som si však povedal, že prečo neskúsiť... a neoľutoval som. Čakal som neskutočnú hlúposť, ale dostal som dobrý popcorn s fakt vydareným finále. I cez niektoré logické lapsusy to bola celkom dobrá dvojhodinka piatkovej noci. P.S Dianna Agron aj Teresa Palmer sú fakt pekné :) 75%

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Zaujímavá komédia, avšak porovnávať koniec filmu s akčnými filmami od Michaela Baya je tak trochu odvážne. 85% však tomuto dieľku patrí, Simon Pegg je skvelý a z môjho pohľadu je zaujímavý Jim Broadbent.

Na tuhle nemám (2010)

Nerd čo našiel skutočnú lásku v krásnej blondíne. Celkom vtipná, ľahká vec :)

Travička zelená (2008)

Na hrane 3/4 hviezd. Seth Rogen aj James Franco hrajú dobre, ale aby ma komédia rozosmiala len asi 4x až 5x za film je proste príliš málo. Omnoho viac som sa zabavil pri Zelenom sršňovi.

Souboj Titánů (2010)

Z môjho pohľadu zďaleka nie tak zlé, ako tvorí väčšina komentárov, ale možno to bude predsa trocha skreslené záľubou v gréckych bájach. Vzhľadom na to, že je to remake jedného z mojich najobľúbenejších filmov som sa naň tešil, avšak sklamané ohlasy ma prinútili neísť na do kina a celkom na neho zabudnúť. Dostal som sa tak k nemu asi až o rok neskôr ako som pôvodne plánoval a musím povedať, že som sa zabavil slušne. Síce tomu chýba atmosféra originálu a celé je to natočené ako blockbuster, už len kvôli !spoiler! cameu Buba !koniec spoilera! sa ten film oplatí vidieť. Worthington síce ako Perzeus absolútne nevyniká, ale Mads Mikkelsen svoju postavu hrá perfektné (po Casino Royal ďalšia) a celkovo sa ten film nezosúva nijak extrémne nízko. 70% a 4* za cameo Buba.