Čo je u mňa najväčšnou nevýhodou Borata? To že existujú Aiii aj Bling Bling. Prečo je to nevýhodou? Pretože som videl ako má vyzerať nehraná prirodzenosť. Borat: The movie, aby som ten názov skrátil je to čo všetci čakajú, ale aj tak vo výsledku pôsobí dosť umelo a príliž dejovo.To, že je to príbeh kazachstanského reportéra B. Sagdijeva v USA je fajn, ale to, že dialógom chýba tá povestná Cohenova, zaskočená šťava je škoda. Môžeme len ďakovať za najimpozantnejšiu bitku v hoteli akú som videl, čo za Boratove plavky. Paradoxné je, že asi najvtipnejšie boli bonusové/vynechané scény na DVD.

Želvy Ninja (2007)

Hneď vidíte hodnotenie, hneď viete na čom sme. Za sklamanie, ktoré mi nové Ninja Korytnačky priniesli by si zaslúžili nulu. Hlavné zápory?; 1. ani len náznak tej starej geniálnej pesničky, ktorá ich symbolizovala, 2. April bola úplne o niečom inom, 3. vykrádanie. Neuveriteľne ma mrzí, že korytnačky so svojimi osobnosťami museli mať ako barličku aj osobnosti iných. Najokatejšie je to pri Michelangelovi, ktorý je totálne reznutý Ghost Riderom. Donatello mi pripomenul českých Expertov, ale pochybujem, že by tu z toho tvorcovia niečo čerpali :). Plus je, že máme nastolený nový príbeh, v ktorom sú korytnačky takpovediac na kraji záujmu, mínus, že ten príbeh je o ničom a ešte aj “vesmírny” podklad bol skôr v Tomb Raiderovi. Dokonca ani spracovanie nieje bez múch, pretože mi prišlo v bojových scénach trochu sekajúce, čiže to činí slabšie **.

23 (2007)

Žeby Carryho životná rola? Hneď ako som ho prví krát zhliadol, čakal som jeho crazy úsmev. Ja viem, že zbytočne, žáner mi je jasný. Walter Sparrow a jeho "osudové" stratnutie s knihou, ktorá mu úplne zmenila život... Alebo len otvorila oči? Kniha s názvom zlého čísla 23... Príbeh vznikol asi tak, že niekto dostal dokonalý nápad, ale hustil, hustil až praskol a vznikla kopa dier. Prečo vlastne Agatha dala Walterovi tú knihu, čo tým chcela dosiahnuť vzhľadom ku koncu? Celé je to krásne naefektové, s pár fajn myšlienkami, ale... ...ten americký koniec a hlavná myšlienka "podporená" vyšetrovaním vraždy... Ccc, ale aj tak tomu nedám menej ako 6/10.

Spláchnutej (2006)

Titul najsexi animovaná a zároveň zvieracia postava získava... Rita!!! Nooo, som milo prekvapený. Spláchnutý Roddy, ktorý sa zo zlatej klietky dostal rovno do hajzla. Doslova. Takto väčšinou v amerike končia akváriové rybičky, ale my nekončíme a užijeme si krásne dobrodrúžstvo so zlým žabiakom, s Tomom Jonesom, slimákmi a samozrejme Ritou. Dá sa povedať, že máme zase nejaké to obohrané klišé, ale chvalabohu zabalené originálne, vtipne, pekne a kvalitne. Odporúčam, skvele som sa pobavil, i keď bola dosť nočná hodina, keď som DVD dopozeral :).

Zlověstné ticho (2007)

Som úplne unavený vlnou horroru, ktorá sa preháňa svetom a nesie značku USA, ale predsa im dávam šancu, čo v prípade Dead Silence bola určite jedna z vecí, ktorú neľutujem. A to som si ani neuvedomil, že režisérom je James Wan, synonimum od filmu SAW. Horor zo starej školy, ktorý so sebou ťahá osvedčené prvky (cintoríny, patológiu...) a prináša ich v skvelej forme, zabalenej do príbehu o bábkarke Mary Shawn. Čo mi maximálne vykoplo mozog z hlavy bolo jednoznačne filnále, vďaka ktorému si film rezervuje miesto v mojom súkromnom zlatom rebríčku.

Chytrá holka (2000)

Heh, čakal som niečo v štýle Prci Prci Prcičky, alebo tak a čo prišlo? Nemôžem sa ubrániť pocitu, že sa jedná o niečo veľmi podobné, len o pár rokov staršie. Štyria kamoši Zek, Jonathan, Brad a Eric majú rozdielny štýl života, ale všetci rovnakú nedeľu; v obľúbenom bistre si vždy hovoria o svojich sexuálnych zážitkoch. Typický chlapi, čo chcú zasunúť a zmiznúť. No teraz prišla ona... Mia... Dievča, ktoré im to všetko vráti? Komédia podarená, hlášky skutočne nezabudnuteľné, !podarený slov. dabing!, ale... Zamýšľať sa nad dôvodom exitencie tohto filmu je trochu... ...nezmyselné, pretože mi pripadá veľmi zbytočný, taká pomsta chlapom, preto hodnotím priemerne.

Hory mají oči 2 (2007)

Viete ako si predstavujem moju prvú misiu v hre Ghost Recon Advanced Warfighter na najťahšej obtiažnosti? Asi ako "vyčíňanie" tejto americkej vojenskej jednotky, ktorá sa tu votrela, i keď jednotka mala relatívne otvorený záver. Áno, na začiatku nám je povedané, že je to banda tupcov, ale až taká blbá? Celé to vyzeralo, akoby sa nechávali zabíjať naschvál. Príbeh jednotky (filmu, nie tejto "jednotky" :)) mal akú-takú hĺbku a i keď som pri nej neskrýval sklamanie, dalo sa to pozrieť, ale toto? Toto je veľmi blbé, byť, ale čo som rád, príjemne čerievko-mozgové. Ešte škoda, že záver bol celý veľmi tmavý a ten "dobrý" mutant bol už totálna päsť na oko.

Motel smrti (2007)

Nový film s Katičkou, tak to sa nedá prehliadnuť.... ...ale o nej dosť lebo by som zas pridával veľa bodov :). Antalovi sa podarilo niečo dosiaľ nevýdané; natočil horor, v ktorom je dokopy vidno asi šálku krvi. Skrátka sa budeme báť. Samozjreme zase si necháme poradiť od vieryhodného, ako sa to nevyplatilo vo filmoch Pach Krvi, Hory majú oči..., ktorý nás pošle cez lesík na ďiaľnicu. Ibaže auto sa pokazí a tak sme nútený ísť Motelu, z ktorého sa ozývajú divné zvuky a budeme desený nevysvetlieľným búchaním, ktorého hrôzu doplní videokazeta s reálnymi, vřazedným pornom, ktoréko kulisy nápadne pripomýnajú izbu, v ktorej sme... ...útek, ale nieje práve najjednoduchšie riešenie. Podarené, atmosferické, ale David sa bál viac :).

Gauneři (1992)

Pochytila ma chuť na Tarantina, alebo na hocijakú kvalitnú krimi drámu. Tak som to spojil. O začiatku budeme vedieť tak z polovice a o konci tak 1/3. Škoda, škoda krátkosti celého snímku, určite by som chcel viac vaty. Parádne dialógy pri ktorých som zomieral od smiechu ("to čierne semeno sa ti privarilo na mozog a teraz ti tečie ustami" :)), alebo krvi viac ako hocjakom slasheri. Kriminálna zápletka o tom, že sa niečo posralo a niekto tomu dopomohol, prekvapivo nekončí prekvapivo, ale predsa budete prekvapený :). Fakt škoda tej krátkosti, ale Tarantino sa ukázal fakt dobre so svojími pánmi Hnedým, Modrým, Oranžovaným, Biely a Ružovým (lebo je buzna xD).

Nabít a zabít (2006)

Veľmi príjemné prekvapenie alá Pulp Fiction, to je Nabiť a zabiť. Príliž sa v týchto "premyslených" filmoch neorientujem, ale mám ich rád. A tento o Nickovi, ktorý ani nieje Nick, ale svojím menom zdedí dlhy, ktoré si musí vyrovnať. Dĺži totiž peniaze dvom susedom. A keďže peňazí nieje málo, nebudeme trocháriť a povieme, že susedia sú hlavy New Yorkskej mafie. Celé to sleduje tajomný Kat a zvedavá Lindsley, ktorú hrá Lucy Liu a je stráášne fajna. Dočkáme sa SKVELÝCH dialógoch a očakávaného skoro-geniálneho záveru. Som vrcholne spokojný, voľba na tohto koňa je proste tutovka :).