Hulk (2003)

Úvod tohto filmu nesie jeden veľmi záporný prvok starších amerických filmov, kedy boli efekty snáď až príliž drahé a tak je dosť tmavý, čo doslova neznášam, ale potom... Asi prídeme všetci na to, kôli čomu sme šetrili, pretože druhá polovica je famózna až kým opäť nepríde záver... Je zaujímavé ako sa ázijský režisér postavil k americkému klasickému komixu. Nič nenechal len tak a tak tu máme krásne komixové závery kamery, kedy sa v jednej sekunde ukáže hneď niekoľko okienok a dokonca aj záverečné titulky, ktoré som s radosťou pozeral dokonca. Príbeh Brucea Bannera ako Hulka sa určite podaril, len by ma zaujímalo koho vo filme stvárnil Stan Lee :).

Donggabnaegi kwaoihagi (2003)

Je to možné? Filmový priemysel mimo Ázie už fakt nevie vyvolať žiadne pocity? A ak tak, je to náhoda, ale keď si pozriem niečo, napríklad často z Južnej Kórei, tak mám vždy nejakú náladu. A dnes skvelú! Konečne som nemusel trpieť (v dobrom slova zmysle) nejakú melodamatickú vložku a užil som si skvelú komédiu o tom ako sa Ji-hoon, prachatý mladík, chce opäť zbaviť ďalšej učiteľky, ale to netuší, že so Su-wan to nakoniec také ľahké nebude a určite si to spolu užijú. Krvavo, sladko, alkoholicky, smutne, ale predsa úplne úžastne úsmev čarujúco. Plus musím spomenúť ten najsexi nesexi tanec na svete. Opäť to raz tak musí byť a hodnotím s pluskom, ktoré nech Vám je znakom, že to za to fakt stojí ;).

X-Men 2 (2003)

Mojžiš bol mutant! Dnes si na jeden snímok čas nájdem a budú to ďalší X-Meni. Netuším prečo robia z tejto sérky tak epickú záležitosť, čo sa týka minutáže. Preto, lebo Men v názve symbolizuje väčší počet? Možno, ale v prvom rade zbytočne. A začínalo sa to dobre. Vidno, že efekty za 3 roky nabrali na krásne, čo som rád, lebo Marvel a efekty to je skrátka nutnosť. Prekvapivo sa príbehovo neotočíme o sto-stopädesiat stupňou, ale ideme pokračovať so zažitými (samozrejme i pár novými postavami, napr. Nightcrawler). Medzitým, že mutanti sa opäť stanú štvanou zverou sa pokúsime zistiť viac o ich ikone; Wolverinovi (konečne nie Rosomákovi, že prekladatelia :)). Som v pomykove, lebo dvojka sa mi páčila viac, ale zároveň som pri nej miestami zýval...

Keulraesik (2003)

Tak tu si na záverečný bosk teda počkáte :). Predsa toto nieje jeden film. Síce viac sa mi zdalo byť línie v minulom čase, ale to vôbec neprekáža. Dvojitá úloha Ye-jin Son aj ako Ji-hae a aj ako jej dcéry Ju-hie (dúfam, že som to nepoplietol :)) Vás myslím dostane. Raz vidíme vidiecku minulosť a hroziace vojenské konflikty medzi južnou a severnou Kóreou a potom prítomnosť, ktorá ukazuje ako dcéra číta memoáre svojej mami a pritom prežíva svoj vlastný boj o lásky, ktorý sa v mnohom podobá tomu čo sa už stalo. Raz budete úplne vo vytržení s úsmevom (po obede chcem vzorku stolice každého z Vás a dobre zabalenú :)) a inokedy budete šokovane priklincovaný v rohu gauča/stoličky. Proste Classic :).

X-Men (2000)

Dnes som sa rozhodol, že si spravím menší filmový maratón, pretože som trošku imobilný, času mám dosť :). A tak začínam reveržovať svoje hriechy minulosti a to napríklad nikdy nevidenou sérkou X-men, ktorého prví diel ma celkom navnadil do čítania nejakého toho komixu, pretože sa mi tu kopia a ešte som nenabral odvahu sa do nich pustiť. Tak teda, vítam Vás aj seba vo svete mutantov, ktorý niesú v očiach ľudí až taký super. Skôr vyvolávajú strach, čo chce zmeniť istý Magneto, tým, že nám to dá všetko ochutnať. Ale prečo tomu nezabrániť? Máme tu celú školu na čele v Wolverinom (Rosomákom, lool), Profesorom X-om, Storm, Cyclops... Teda ten správny tým v žial trošku šedivom, ale predsa veľmi dobrom a pozerateľnom snímku

Závan smrti (2007)

Pán režisér Vám už svojím menom napovie, čo budete k tomuto filmu potrebovať, aby ste nezaspali od nudy. Dostaneme dva charaktery, ku ktorým vytvoriť si citový vzťah je o to ťažšie, lebo ani len nevieme ako sa volajú. Dáme im mená podľa hercov; takže Emily čakajú ďalšie nepríjemné Vianoce s rodičmi, a i keď to zpočiatku vizerá ako náhoda, naskytne sa jej odvoz. A tak sa vydáva na cestu, kde nesmie chýbať benzínka! No a potom... Havarujú... Madness! To je originality a to, že stretnú mutantov, zombíkov, kňazov, nadržaných policajtov... Jáj tak toto milujeme! Čo to hovorím, ježiši je to totálna, nudná kravina, ktorá k horroru ani nepričuchla, ja neviem, prečo to stále baví ľudí točiť?

Čas (2006)

Hmm, prečo Čas? Lebo sa dostal do slučky, z ktorej niet úniku. Ešte stále nechápem ako sa filmu podarilo skončiť opäť na začiatku a tým úplne jednoducho a nechásilne začať znova... Ji-woo a Seh-hee majú menšiu krízu. Seh-hee si myslí, že už Ji-wooa nezaujíma a tak sa rozhodne urobiť vec kritickú. Zmiznúť... Úplne... Statiť svoju tvár pod skalpelom a už nebyť tým čím bola. Ji-woo čaká... Čaká kým nenatrafí na See-hee v dobe, keď urobí hocičo, len aby získal akúkoľvek ženu. Začiatok bol celkom roztomilý, kým sa nezačal kolotoč, ktorý vrcholí v totálnom psychickom rútení a vždy nájdený niekoho úplne nepravého, aby zas film mohol zastaviť a... ...začať znova.

Cheongchoonmanhwa (2006)

Ako ja len tieto filmy NENÁVIDÍM!!! Konečne vidím, že juho-kórejská komédia, ktorá "nesklamala" a v tej najneočakávanejšej chvíli Vám bez milosti vykopne mozog, čím zaútočí na slzné kanáliky. Celý čas som síce niečo tušil, ale... Safra... Ja opäť nemám slov... Ji-hwan a Dal-rae sú kamaráti už od ranného detstva. On je veľký fanúšik Jackieho Chana a strašne rád svoju kamarátku buzeruje a doberá si ju, ona je rada, že je tu niekto, kto ju dokáže vždy rozosmiať a raz chce byť herečkou, ibaže je pred divákmi veľmi nervózna. Má síce svojho chlapca, ale Ji-hwan bude jej kamarát navždy... Skutočne? 70 minút som sa bavil, zbytok som sa "bavil" snáď ešte viac. Myslíte, že to s tým hodnoteniami pre Juhokórejské filmy preháňam? No a čo :).

Blade 2 (2002)

Blade je späť aby sa postavil novému nepriateľovi, pričom sa najskôr musí spojiť s tými, s ktorými doteraz bojoval... Uch, toľko klišé na úvod... Hodnotenie, ale vizerá dobre nie? Áno, hneď jedným dychom dodávam, že Blade 2 sa podaril. Guillermo del Toro nám prichystal skoro dvojhodinovú jazdu, plnú kovu a kože (i keď s metalom to teda moc spoločné nemá :)). Wesley Snipes je ten správny hero, ktorému krv a iskry nevadia v príbehu, ktorý je priehľadný ako igelit. Páčia sa mi charaktery, ktoré sú dokonalo iné, i keď trośku nerozvynuté, páčia sa mi efekty, i keď stavať na nich inak tupý záverečný boj je na dnešnú dobu trošku blbé... Čo povedať na záver? Solídne pokračovanie, ktoré ale jednotku u mňa neprekonalo.

Elektra (2005) odpad!

Zakrývam si oči... Čo je MARVEL? Miesto, kde nachádzame hrdinov, miesto, kde sú osoby, na ktoré sa chceme podobať, za ktoré sa deti prezliekajú na karneval... A čo teraz prišlo? Elektra. Dosiaľ som mal Jennifer Garner veľmi rád, no tu u mňa klesla. Veľmi klesla. Kto by chcel byť ako urevaná, nerozhodná osoba, na ktorú sa nedá spoľahnúť? No neviem. Keď niečo sľúbite, tak sa to snažíte dodržať a u povolania; vrah to platí stonásobne a nie sa nechať uniesť citom a tým vytvoriť príbeh o "poklade", ktorý treba uchrániť a tak na nás pošľú "originálne", nekrvácajúce osoby, po ktorých samozrejme aj v dobe totálneho konca musí ostať len zelený smrad. Skutočná hanba pre hrdinov :(.