Zombies: Den-D přichází (2008)

Zombíkov máme radi aj po novom roku, tak im radi napíšeme pochvalný report :). Pochvalný? Zase nepreháňajme, nieje to úplne niečo úžastné, skôr priemerný horor, kde nám zombíci vedia rýchlo utekať ;). Ľudia si mysleli, že je to len chrípka, alebo niečo také, no v nemocnici to vypukne úplne... Armáda? Áno aj tá tu je, ale je úplne neschopná. Veď naši hrdinovia budú z väčšieho percenta práve z US army, no, že by im to nejako veľmi pomohlo :/. Oštepár je týpek to som si nemohol odpustiť ;). Nemôžem uprieť napínavosť a pocit bezmocnosti v niektorých častiach, ale inak nemôžem ani uprieť priemernosť a zabudnutiahodnosť snímku ako celku.

O život (2007)

Tak výnimočne reportujem toď snímok, ktorý má u mňa špeciálne (nad)hodnotenie. Odporúčil mi ho ujo s menom Ilegalos a myslím, že totálne vystihol všetko čo sa dá :D. Vzhľadom na okolnosti veľa konktrétností uvádzať nejdem, ale kto videl ako Koťa Vojtek (xD) robil sex a praskla mu istá gumená forma antikoncepcie a potom ich čakala šialená cesta za Postinorom, čiže núdzovou antikoncepcou (ja poznám aj Escapelle :)) je možná aj toď v naších reálnych životoch :). Ako film je kravina, ale pre mňa má úplne nový rozmer. Nielen kôli samozrejme prítomným vnadám, gore zložky s urvatou hlavou či trápnou ducharinou :). Dávam 8 bodov a hlavne teda ja viem prečo :D. Za uja Rosenberga ťažko :D.

Saw 5 (2008)

Ale jasné, že aj toto muselo prísť :). Nemohol som si to nechať újsť. Pokračujeme v nastolenom tempe, niekto povie, že klesajúcom, dobre no a čo? Aj tak bola a bude "Píla" mojím najočakavánejším filmom každého roku (i keď 6stka sa pýši titulom Game Over, tak neviem :)) a vždy si ju rád pozriem a vždy budem trochu sklamaný porovnaním so staršími kúskami, pretože je to každým razom o úroveň nižšie. Nové pasce, nové prepletance s minulosťou, nové šokujúce prekvapenia a podarený koniec. To bolestivé z tejto série preto neomrzí a nech nadávame koľko chceme, vždy si pokračovanie pozrieme :).

Mlha (2007)

Nieee, nesnažte sa ísť na mňa nejakou legendárnosťou, Kingovým menom, alebo iným blábolom... Snímok sme pozerali štyria ľudia (z minimálne pár sú Kingovi fanúšikovia) a jednohlasne sme sa zhodli, že je to blbosť... Proste snímok o tom ako stromy bijú domčeky v USA, potom pohľad na hmlu nad jazerom a potom to príde... Pár obyvateľov mestečka sa zavrie v obchode a bojí sa tam bubakov z hmly... A bubaci sú to pekný, cháladlový, hmyzový... Pár smrtí, všemocný oheň a snáď ten naj(škaredé slovo) koniec aký som zažil. Proste sme všetci pri pohľade naň radšej iba krútili hlavou... Och bože! Ako efektne pekné, ale za troma bodkami dodávam, že proste a jednoducho kravina.

Mamma Mia! (2008)

Prečo je mi smutno keď píšem krátky report o tak zlatej a veselej veci? Pretože mám na ňu krásne spomienky :(. Som rád, že hodnotenie som udelil hneď v deň ako som prišiel z kina, pretože teraz by bolo veľmi skreslené :(. Sedíte v kine s tou správnou osobou a vidíte ako sa jej páči to čo pozeráte, vidíte úsmev na jej tvári :(. Och, koľko bude ešte smutných smajlíkov? :(. Niečo som pokazil a musím to napraviť :(. Opäť chcem spomýnať ako za zvukou stále extrémne hitovej Abby vidím jej úsmev pri pohľade na tento miestami ujetý, ale stráášne milý muzikál o jednej svatbe, troch otcoch a trefne nahromadených pesníčkách :(. Prosím :(. Povec niečo... :(

Ratatouille (2007)

Zase si nachádzam čas na dakú tú lozplávošku :). A mierim vysoko, hlavne kvalitatívne. Pecka od PIXAR-u, chutná, potkania... Ale, ale... Nepredbiehajme :). Najskôr sa nájdeme na vidieku, kde žije parta potkaníkov, z ktorých radu vytŕča istý Remy. Čo je na ňom také zvláštne? Nuž, je to malý gurmán (nie v klasickom potkaňom zmysle, že zožerie všetko možné :)). Nuž a jeho chuť variť ho zavedie až do malej fchrancúskej chreštauchrácie, kde za pomoci ľudí dokáže aj to, kde jeho väčší spoluobyvatelia planéty pohoria :). No nie vždy sa to podľa očakávaní stretne s pochopením. Skvelé! Krásne! Citlivé a jednoznačne úžastne spracované a to si zaslúži aj hviezdne ohodnotenie. Deti sú nadšené a dospelý sa bavia zároveň, tak to má byť :).

40 let panic (2005)

Juj, tak teda komédia, americká... A môžem povedať, že... Nóóó, ako by som to; teenagersko-seriorská. Andy (ktorého si skvele zahral Steve Carell, proste pasoval presne na túto postavu :)) má 40 rokov. Zbiera figúrky komixových hrdinov, maľuje modely stredovekých vojačikov, býva sám, pracuje v predajni elektrospotrebičov a... ...je panic. Ťažkú hlavu si z toho nerobí až dokým nepôjde na pánsku jazdu, na ktorej výjde pravda najavo a preňho je hanba taká neprekúsateľná, že to ide zmeniť. Iste vieme, že takto neobjaví len sex, ale... ...ako to už býva, objaví aj pravú lásku. Netradičná a dlhá komédia, ktorá... Nebola zkrátka trápna, i keď som čakal des. Príjemné :).

Mlčení jehňátek (1991)

Čo povedať? Tešil som sa veľmi na skvelý filmový zážitok. Posteľ sa natočila aby bolo dobre vidno na DVDčko, pohodlne si sobotne ľahnúť, stisnúť moju krásnu malunku Lienku okolo bruška a tešiť ša... Na dosť veľkú kravinu... Mladá a vraj talentovaná študentka Clarice si dá na domácu úlohu nikoho menšieho ako známeho psychiatra a kanibala Hannibala Lectera. Dôvod? Istý vrah, ktorý sťahje svoje obete z kože. Čo s tým má spoločné zločinec uveznený na doživotie? Asi toľko, že je vraj génius. Podarí sa vraha vypátrať? Takto; originalitu môžu závidieť súčastné filmy a niektoré časti sa fakt páčia, ale... To že je to celé dosť dosť nudný film, tomu pocitu sa neubránim. V 1991 určite viac ako priemer, ale dnes :/.

VALL-I (2008)

Najprekrásnejšia, najúžastnejšia, najkrajšia vec akú PIXAR, či hocikto iný vytvoril! Včera v kine som prežil úplne prekrásny sen :). Nenormáne roztomilý a čarovný príbeh o robotovi menom Wall-E sa mne a Lienke zapísal do srdca tými najzlatšími písmenkami :). Zem, ktorú jej obyvatelia museli opustiť má teraz na starosti jeden robot... Jeden :(, ktorému síce robí spoločnosť malý hmyz, ale predsa po tom, čo uvidí ako sa správali ľudia, začne byť osamelý... Kým... Nepríde EVA aby si užili neuveriteľnú, sladkú jazdu naprieč vesmírom aby dokázali vrátiť život na správne miesto :D. Opäť prinútia ľudí prestovať pizzove rastliny :). Áno, aj ľudia sa tu objavia a skrytý posmech nenažranej spoločnosti filmík len okorení :). Jeden z naj filmových zážitkov roka, vlastne rokov posledných :D.

Patologie (2008)

Ospravedlňujem sa, že možno zase raz nebudem práve objektívny, ale tak Lienkyna pusa je vždy zaujímavejšia, než dej filmu :). Filmu s pekným názvom, kedysi môjho vysnívaného povolania. Skalpelíky, kostičky, pečene, to je moje :). Noo, ale predsa bude tento horor skoro vôbec nie o niečom inom. O tom ako istý Ted príde do super-bomba-špica inštitútu pitvať. Hneď si nájde kamarátov (no nepriateľov ešte skôr) a časom sa dostane do hry, ktorá... Si obete na pitevný stôl vyberá sama. Na začiatku by ste nepovedali, že tomu môže prísť niekto na chuť, ale tak... Asi to hrdinov baví. A tak máme trilero-horor, v ktorom si užijeme sadistický sex (ide hlavne o miesto, ale taký skalpel na jazyku, to už hej :)), pár vrážd a pitiev. Hotovo.