Ruská panenka - Ze stanice do stanice (2022) (epizoda)

Alan is back. A ve velkým. Geschenke. Od Berlína v 60' letech až po nacistickou Budapešť za zvuků nojnundnojciš luftbalón.....to jinak než plná palba nerozdejchá.

Ruská panenka - Únik mozků (2022) (epizoda)

Nějak nám to stagnuje....ale snad se ve čtvrté epizodě objeví Alan a opět se to rozjede....kam, nebo spíš do jakého roku, se ještě uvidí.

Ruská panenka - Mimo čas (2022) (epizoda)

Zdá se, že tady se nevyhneme silné mindfuckům a do toho nám od začátku Nadja začíná tahat za kratší stranu vocasu.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 2 (2019) (série)

Zkurvenej másterpís. Strčte si True Detective do prdele. Silnější než první série. Osobní linky hlavních hrdinů jsou daleko intezivnější a opravdovější, než v jakémkoliv jiném kriminální seriálu ve srovnatelné úrovni. Teda Mindhunter je pro nedostižnou ikonou.

Odloučení - Série 1 (2022) (série)

Asi nejslabší "pětihvezda", kterou tu mám. Čekal jsem daleko větší mindfuck a přiznám se, že jsem většinu twistů odtušil. Chybí zásadní moment překvapení a nafukování atmosféry vede jen k vyšumění point.  Kompenzace v podobě hereckých výkonů a mysteriózna v kombinaci se střihem a práce s kamerou vše dozajista kompenzuje. Hudba je fantastická. Deklasivní monotónost vytrhli Motorhead. Jsem zvědavej jak dlouho jim bude trvat než pustí druhou řadu. Na pokráčo jsem vážně v hajpu.

Umbrella Academy - Majestic 12 (2020) (epizoda)

Snad né vrchol sezóny. Vanya je opět highlight a její linka s farmářkou je skvělá. Snad budeme pokračovat ve stejném tempu.

Po životě - Série 1 (2019) (série)

Já to tomu Rickovi nežeru, zbytku hereckého ansáblu ano, ale ten Rick je v mých očích takovej sakisticky nadřazenej píčus, že mu ta poloha "Umřela mi žena, nechci bez ní být ani vteřinu. To se radši zabiju. A při tom jsem se k ní choval jako děcko z diagnosťáku ke sým vychovatelům.", zkrátka není vůbec přirozená. Za mě si dejte třeba MOM, nebo klasickýho Loui. To mi přijde jako daleko silnější a realističtější.

Ruská panenka - Ariadna (2019) (epizoda)

Závěr jak se patří, ale co si budem, rozhodne až další série.