donvitoso

Joker (2019)

cinema paradiso!

• 23.2.2019  19:12
    Žena (2017)

Výborná studie vztahu, obětování se pro druhého a postavení žen ve společnosti. Film, u kterého je druhá projekce zcela na místě - všechny ty pohledy, rozhodnutí a řešení situací, které se napoprvé mohly zdát zcela mimo mísu - všechno to najednou dává smysl a na člověka dopadá s o to větší silou. Glenn Close famózní.

• 4.2.2019  15:45

očima dospělého za 4*, očima dítěte za 2*

• 6.8.2018  23:16

Bond rizlej Temnym rytirem s atmosferou Inceptionu, Imax zazitek numero uno

• 21.5.2018  22:10
    Deadpool 2 (2018)

Brechtův zcizovací efekt v praxi, pár nadprůměrných komediálních scén (základní instinkt top), spousta “násilí “ a stylovej soundtrack, ale nic co bychom už v trochu jiné podobě neviděli v jedničce. Jen těch kultovních filmových referencí bylo víc, což velice potěšilo.

• 1.5.2018  17:29

“sedmnáctka” se vážně povedla, po dlouhé době rok napěchovanej tím nejlepšim. A hned u dvou snímků máte na konci pocit, jak kdybyste do žil dostali injekci štěstí, vedle Wonder je to právě Jackmanův tyjátr s parádním soundtrackem.

• 3.4.2018  17:44

film roku, nádherně vystižená dobová atmosféra, ani se nechce věřit, že je to z roku 2017. Rozhovor otce se synem - jedna z myšlenkově nejsilnějších scén vůbec.

• 18.3.2018  20:14
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

nejlepší seriál všech dob!

• 22.2.2018  20:17

skvělá Vicky Krieps a důstojné rozloučení pro Day-Lewise. Jeho a Andersonovým nedostižným vrcholem ale stále zůstává There will be blood.

• 11.2.2018  19:44

nejpozitivnejsi film roku 🙏

• 10.2.2017  09:52
    La La Land (2016)

Jo!

• 10.4.2016  20:42
    Letec (2004)

...the way of the future

• 6.4.2016  19:49

Velkej bizár...

• 27.2.2016  19:08
    Room (2015)

První polovina, i přes svůj minimalismus (nebo právě díky němu), je filmařsky perfektně zvládnutá originální, velmi napínavá a místy depresivní. Druhá už ničím nepřekvapí, je i celkem předvídatelná, ale vůbec ne špatná. Celkově velmi silně emotivní příběh.

• 28.1.2016  00:07
    Creed (2015)

Že "sedmej Rocky" bude jedním z těch nejlepších a Sly si půjde pro Oscara... Kdo by to byl kdy řekl?

• 27.8.2015  16:26

De Niro mě opravdu překvapil a to mile. Svojí prvotinou se zařadil po bok Gibsona a Costnera k těm nejlepším. Ohromně se mu povedl především casting... upřímně jsem si až do závěrečných titulků myslel, že Lillo Brancato je opravdu jeho syn - neuvěřitelná podoba! Chazz Palminteri výborný, hlavně při scéně s gangem v hospodě (jedna z mých nejoblíbenějších napříč celou filmovou historií). De Niro nijak netlačí na pilu a nechává příběh pomalu plynout, aby v nás mohl v klidu zrát a na konci krásně vygradovat. Potěšila minirole Joe Pesci. Když to shrnu, na Copollu a jeho Kmotra to nemá, ale na Scorseseho opěvované Mafiány určitě (alespoň u mě).

• 27.8.2015  16:14

Výborný thriller... Travolta skvělý, Cage dostačující. V podstatě nemám větších výtek. Možná jsem moc velkej hnidopich, ale co mě děsně iritovalo, tak byli průhledně jiní kaskadéři - jednou dlouhé vlasy, jednou krátké, jednou mokrý, hned na to suchý, atd. Co ale srazilo celkové hodnocení na 4 hvězdy byl závěr, tam šlápl Woo celému filmu na koule. Škoda, nemuselo to při tom svižném tempu a zajímavém ději na konci tak "bolet".

• 19.8.2015  14:05
    Amy (2015)

Kapadia mě před pár lety naprosto oslnil dokonalým Sennou. Amy jeho kvalit sice nedosahuje, ale i tak je to výborný snímek. Cesta do hlubin duše jedné z nejlepších a také nejzatracovanějších zpěvaček moderní doby.

• 20.5.2015  20:53

Na počtu nominací filmu na Českého Lva (a kategoriích) je patrné, jak byl loňský rok v české kinematografii bídný. Veškerý vtip těží z vulgarismů a vyloženě vtipné pasáže budete hledat marně. Krobot má na víc!

• 18.3.2015  17:38

Jeden z těch průměrnějších výtvorů Coenovců. I přes celkem nudný úvod docela vtipná a oddechová záležitost. Kvalit Lebowskiho zdaleka nedosahuje, ale odřený 4 hvězdičky si zaslouží (tu čtvrtou za Hochy od Syslí řeky a Georgeovu pomádu :))

• 9.3.2015  15:40

Tak přece jen jde v současné době natočit něco vskutku originálního a nepředvídatelného. Sci-Fi, které se tváří tak uvěřitelně, že mu vpodstatě žerete, že by se to klidně mohlo stát. Snímek s obrovským existenciálním přesahem, který je ještě mnohokrát znásobený potitulkovým epilogem!

• 9.3.2015  12:05

Komediálnější a odlehčenější Gran Torino. Naomi je tam z mého pohledu tak trochu navíc a ještě jí to ani moc nejde. Bill je výborný, ostatně jako téměř vždy.

• 8.3.2015  17:02

Dobře, sladký to možná je, ale určitě ne přeslazený, jak tu mnozí hořekují. Filmy by se přece také měly točit, aby dělaly radost, ne aby jenom způsobovaly údiv a nutily k zamyšlení. Nádherný snímek, který dokáže ohromně zvednout náladu a ke konci i dojmout (přiznávám se). Nálepka *rodinný film* nemůže být jinde výstižnější! A proč že jsem dal plný hodnocení? ...Proč ne?

• 28.2.2015  20:39

Nostalgické pohlazení po duši pro každého kinofila. Kde jinde se vám sejde pohromadě tolik oblíbených postav, hrdinů, herců, hereček, platonických lásek? :)

• 27.2.2015  18:33
    Soudce (2014)

Ani tak soudní, jako spíše rodinné drama, které se ve finálních fázích lehce (dost možná zbytečně) utápí v sentimentu. Oba Robertové výborní.

• 28.11.2014  17:49

"Nobody's perfect" A bohužel ani tenhle film ne... Nedivím se, že je to taková klasika a skoro kult. Na druhou stranu jsem čekal, že se budu bavit o něco víc. Na dobu vzniku skvělý a hlavně originální počin... a Marilyn, já vám nevím.. ve scéně na jachtě je k sežrání, ale jinak jsem z ní tak odvařenej nebyl :) Na plnej počet to prostě neni. Není to Wilderova nejlepší práce, ta přišla na svět až o rok později a byl u toho i Lemmon.

• 21.11.2014  22:22
    Byt (1960)

Nádherný snímek, takový, který už v dnešní době nikdo nenatočí a vlastně ani nemůže. To kouzlo starých filmů, ať už ze 40., 50., 60. let je tak typické a podmanivé, že se mu máloco vyrovná. Jack Lemmon podává výborný výkon, ale hlavní hvězdou je pro mě Shirley MacLaine, tak živá i zoufalá, šťástná i smutná, nedostupná, ale neskutečně přitažlivá. Zhruba 10 minut před koncem jsem si říkal, že by ten film zde mohl skončit a byl bych ohromě spokojen, bál jsem se totiž, aby se slibně rozjetý příběh neutopil v nějakém laciném patosu. Byla to však teprve ona závěrečná desetiminutovka, která učinila film dokonalým. Jeden z vrcholů v daném žánru! "SHUT UP AND DEAL!"

• 17.11.2014  22:11

Výrazně slabší než předchozí snímek. Průhledná a celkem, ať už v různých obměnách či podobách, omletá kostra. Nic originálního, bohužel. Jaksi vůbec nebyl prostor se sžít s postavami, snad kromě Caesara, s kterým jsem se ale na druhou stranu sžil už v prvním dílu. Akce byla místy výborná. Vizuálně mě to dostalo, emocionálně minulo.

• 11.10.2014  23:35

Bóže, to bylo krásný! Ačkoli český název trochu svádí k tomu, že to bude tuctová slaďárna, musím uznat, že jsem se šeredně mýlil. Je to inteligentní, výborně napsaná záežitost. Hartnett dokáže hrát jen posunky obličeje a Diane je opravdu nádherná. Druhá polovina byla doslova nadupaná pocity a emocemi. Nádhera.

• 20.4.2014  09:54
    Záskok (divadelní záznam) (1997)

Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat.

<< předchozí 1 2 3 4