Osamělý jezdec (2013)

Verbinski je majstrovský režisér. Akčné sekvencie majú švih aj nápady, škoda len, že akonáhle sa film dostane do pomalších pasáží naplno sa prejavujú nedostatky scenára, ktorý vážne nie je nič moc. Avšak, s lepším scenárom (a o hodne osekanou stopážou) a Verbinskim opäť v čele by som si s kľudným srdcom dal aj dvojku.

Kick-Ass 2 (2013)

Ten scenár je stále ,,libovej", na kolená to však zráža tuctová réžia a strašne lacný look celého filmu. O herecké výkony nešlo ani v jednotke, ale tak, všetci herci hrajú dostatočne dobre na to, aby neotravovali (Carreyho epizódna úloha potešila) a Mintz-Plasse je ako MotherFucker jednoznačne najlepšou postavou filmu. ,,Jsou to moji parťáci. Můžou poslouchat." ,,Nejsou to parťáci, jsou to prostitutky a svědci."

Turbo (2013)

Zaujímavý (čudný) nápad so slimákom-pretekárom mal celkom slušné trailery, takže som sa tešil dosť. A nedá sa povedať, že by som po pozretí filmu bol sklamaný. Má to silné chvíle, ale tých slabších (rozumej nudnejších) je viac. Preteky spracované veľmi dobre, dej síce nie je svetoborný ale ani neurazí a dabingové obsadenie (S. L. Jackson!) posúva celý film o level vyššie.

Já, padouch 2 (2013)

Lepšie ako jednotka v každom ohľade. Bavil som sa snáď celú stopáž. Čo viac chcete od animáku?

Columbo (1971) (seriál) odpad!

Nikdy som nemal rád tento seriál, ani hlavného herca. Vrcholne nesympatický, vrcholne nudný.

Nedotknutelní (2011) odpad!

Najpreceňovanejší film, ktorý som kedy videl. Bez kúska vtipu a plný zbytočného tlačenia na emócie.

Legenda o Mulan (1998)

Mushu robí Legendu o Mulan nazabudnuteľnou. ,,Dishonour! Dishonour on your whole family! Dishonour on you! Dishonour on your cow!"