pytlik...

pytlik...

Vatikán

13 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
  • 27.12.2017  19:21
  Nejlepší přítel (TV film) (2017)
  ***

  Nás příznivce Kamarádů do deště nejvíc potěšilo to, že Vaculík a Tofi maj víc než zdatný následovníky. A narozdíl od dalších veleděl, co jsem letos na vánoce zhlédl, oči nebolely ani z ženských hereček, ba přímo naopak.

  • 28.10.2017  22:17

  By mě tak nějak zajímalo, co se jako na tomhle může z hlediska csfd hodnotit, proto taky žádné hvězdičky neuděluju. Dalo by se protestovat proti výběru hlavního herce, za á by to chtělo někoho výrazně fotogeničtějšího a taky někoho, kdo umí hrát, páč ten jeho úsměv, když kráčel ke kecalpultu, působil hodně strojeně. Projev mi připomínal legendární Smoljakovu řeč ve Švestce, jako o čem vlastně prezident mluvil? Místo prázdného plácání mohl vysvětlit svou definici umění, která musí být velice neortodoxní, když mohl Troška dostat vyznamenání právě za přínos v oblasti umění.

  • 13.1.2018  16:28

  Ze začátku film vypadal na odpad, páč mně ta neustálá smršť zbytečných vulgarit fakt směšná nepřišla. Jenom jsem dospíval k rozhodnutí, že ten párek a kečup, co mám v lednici, pošlu na Špačkův kurz etikety, neboť my, co máme nějakou úroveň, nebudeme přece konzumovat takové sprosté jídlo. No ale pak jsem se s postupem děje začal čím dál tím víc identifikovat s tím párkem (filmovým, né mým lednicovým). Neb já jsem také přišel na všelijaké hluboké a né příliš veselé pravdy o světě a o životě, a taky je mé rozjuchané okolí nechápe či nechce chápat.

  • 22.11.2016  21:44

  Další film, který prokazuje, že akční scény jsou většinou to nejnudnější, co divák může v širém světě zhlédnout. Je teda pravda, že mi při všech těch vlnících se chodnících, rozpadajících se budov a bourajících aut srdce bušilo jako zběsilé, ale to jen proto, že jsem ráno snědl 360 gramovou bonboniéru a k obědu si dal směs suchých nepukavých jednosemenných plodů obalenejch v čokoládě, z čehož se dá poznat, jakej jsem chlapák a tvrdej muž, slabší povahy by z takového přívalu cukru dostaly infarkt. Ani souboje mezi padouchy a hrdiny film nijak nezachraňovaly, tak maximálně zachraňovaly image našeho pana prezidenta, páč ukazovaly, že o hůlku je skutečně velkej zájem i v zahraničí, kouzelníci se o něj přetahujou. A ani výběr hlavních hrdinů se moc nepovedl, Redmayne se tvářil celou dobu jak retard, s výjimkou oněch vzácných chvil, kdy se tvářil jak kretén. Jediným mně silně sympatickým charakterem tak zůstává zvířátko hrabák, v podstatě takovej kapesní oslíčku otřes se ve fázi tankování náplně. Toho chci, zejtra si pro něj jdu do zverimexu. Ale abych jen nepomlouval, film má i perfektní výchovné poselství, to se Roulingové povedlo. Učí nás, že se máme chovat dobře nejen k lidem a zvířatům, ale i k věcem, nemáme jim ubližovat, páč pak takovou rozčílenou kredenc zvládne jen málokdo. A taky je od ní hezký, že když se dozvěděla, že Depp výrazně změnil imič, hned mu do filmu napsala desetisekundovej štěk, jen aby se jeho vzhledem vodbarvenýho hipstera mohli pokochat i diváci. Ách jo, vobčas je i deset sekund taak nekonečně dlouhejch...

  • 8.10.2017  13:10
  Můžu dál? (TV pořad) (2016)

  Fakt nevím, jak mohli z Barrandova vyhodit Cibulku, tahouna a tvář téhle televize. To aby teď nasadili Zemana na obrazovku každý den, aby aspoň trochu zalátali tu díru v kvalitě. Mám ale bohužel pocit, že i tak by to pan prezident sám neutáhl. A co my ostatní, kterým už teď chybí kvalitní Alešův humor? My se můžeme tak maximálně utěšovat podobně kvalitními anekdotami...

  • 27.2.2018  11:51
  Trpaslík (TV seriál) (2016)
  ****

  Výborný seriál, který trochu srážejí některé herecké výkony – třeba Suchánkův nebo toho kluka – příležitostného černocha. Jaká škoda, že má jen šest dílů, kdyby byl nekonečný jako třeba Ordinace, a kdyby zachoval tempo jedno přání na díl, by myslím už takový 20. díl byl maximálně zajímavý, o 2000. ani nemluvě. Kromě hereckých výkonů seriál trochu sráží i ten podivný konec. Když vynechám to „morální poučení“, minimálně ten právník by z té nově objevené trpaslíkovy vlastnosti určitě dokázal vytřískat víc. Já třeba právník nejsem a stejně mě napadá milión altruistických přání, které bych chtěl, aby se mému okolí splnily. Tak třeba přítelkyni bych přál, aby měla toho nejbohatšího přítele na světě; mým rodičům, ať maj toho nejkrásnějšího a nejchytřejšího syna na světě; mým sestrám, ať maj toho nejzdravějšího bratra na světě; mému zaměstnavateli, ať se dostane do Gínesovky jako firma, která svému jistému zaměstnanci vyplatila největší odstupné na světě, atd..

  • 23.8.2016  22:40

  Mám rád, když film obsahuje poučení. Tenhle mě třeba poučil, že čínský náboje se nesmí přebalovat, i kdyby byly podělanější sebevíc.

  • 12.6.2016  21:22

  Jsem moc rád, že Asad byl i po těch dvou letech od posledního příběhu ve formě, měl jsem o něj celkem strach. Přeci jenom, coby praktikující muslim má v severskejch zemích o ramadánu celkem problém, když je polární den a on nesmí jíst a pít od úsvitu do západu slunce. Ale možná, že o to víc je pak zocelenější a nějací změkčilí padouši nemaj šanci se mu dostat na kobylku. Ale dost možná se u něho ten hlad a žíža projevila v duchovní oblasti, páč ty řeči o flašce coby známce boží prozřetelnosti se mu moc nepovedly (páč je sice hezký, že se možná díky ní podaří zachránit některý děti, když ty předtím se podařit nezachránilo, holt si asi prozřetelnost vzala dovolenou). Doufám, že Morck se v dalších dílech nedá zviklat a na víru nepřestoupí, je tak zádumčivý a o životě nepřemýšlející, že to u něj celkem hrozí. Jinak film až do scén v nemocnici napínavý a vcelku i logický, ovšem pak člověk jen kroutí hlavou, skřípe to, skřípe až do konce. Proto taky strhávám hvězdičku.

  • 2.7.2016  17:01

  Tak za á by mě zajímalo, kam dali mužové oči, páč Baarová žádná kráska nebyla. Možná, kdyby se na ní změnilo pár maličkostí, např. zaoblil její hranatý obličej, vyměnily oči a pusa, tak by byla holka k světu. Jediné, co na ní doopravdy stálo zato, byl její hlas plný tragiky. Báječně by se hodila do šejkspírových her, popř. do nějakého dokumentu o veganovi, vyprávějícím svůj nejhorší životní zážitek, když v salátu překousl žížalu. Za bé, Baarová by mohla dávat kurzy rétoriky. Sice mluvila pomalu, ale snad ani jednou se nezapletla, vždy dokončila větu, nepoužívala pomocná slůvka jako "jako", "jakoby", "eeee", "éch" a "tak podívejte se, pane redaktore". Používala dlouhá souvětí, žádné holé věty. A to ještě vezmeme v úvahu, jak by její projev vypadal, kdyby v sobě neměla flašku bechera. Je k nevíře, že jí to v jednaosmdesáti tak pálilo, když pálila jednu cigaretu za druhou a mohutně se konzervovala alkoholem. Třeba ten její monolog na konci, o nesmyslnosti života, tomu nezbývá než tleskat.

  • 13.1.2018  16:27
  Babovřesky 3 (2015)
  odpad!

  Vondráčková hraje stejně, jako zpívá... Takže člověk lituje, že není hluchoslepý. Jinak o filmu těžko něco hezkého říct. Si představuju, jak asi tak probíhá natáčení: Troška neustále opakuje záběry, neboť pořád není coby známý perfekcionista spokojený: Pořádně přehrávej a přidej na hlase, tohle působilo ještě moc přirozeně! A podobně s vtipy, když mu někdo nějaký přinese: Tenhle ne, tomu by se smálo pětiletý děcko. Copak točím pro intelektuály? Zdebilni ten vtip tak, aby se mu smálo maximálně děcko dvouleté!

  • 28.9.2015  20:14
  Cibulkova zábavná tajenka (TV pořad) (2015)

  Nedávno se jsem prováděl svůj oblíbený sport, tzv. fantociádu s televizním ovladačem, a během té sekundy, co se na obrazovce mihla TV Barrandov, jsem uviděl, že Cibulka má nový pořad. Teda tomuto tvoru se vyhýbám od doby, co jsem se na něj pět minut díval a poslouchal a pak jsem celý zbytek dne odklízel sliz, co se z televize vyhrnul a na koberci nahromadil. Přesto mi nedá, abych se nad ním nezamyslel. Fascinuje mě jeho skromnost, s jakou připojuje k názvům pořadů svoje jméno, jako kdyby to byla nějaká značka kvality. To máme Cibulkova zábavná tajenka, Volejte Cibulkovi, Sejdeme se na Cibulce, v Levných knihách jsem pak viděl cosi jako Cibulkův kalendář a Cibulkovy večerníčky. Neznalý divák by řekl, že tenhle člověk musí být extraslavný a zcela výjimečný, když se po něm jmenuje všechno, v čem se objeví. I takový bavič Novotný to dotáhl maximálně k Novotám, a dokonce i rozhlasový pořad Karla Gotta, ve kterém mistr mluví zásadně jen o sobě, nese neutrální název "Znovu si dám ten song". Myslím, že máme velké štěstí, že to v České republice zabalila většina cirkusů a tak se nedostává cvičeného zvířectva, jinak bychom se bezesporu dočkali remaku jistého slavného filmu, samozřejmě pod změněným názvem např. Cibulka a jeho šest medvědů, protože nepřipadá v úvahu, aby jméno našeho génia bylo až na druhém místě po nějaké zvěři!

  • 15.6.2016  18:22

  Tak jako uznávám, že vaření jídel je asi zodpovědnější prací než řekněme patlání nějakých tabulek v excelu, ale ten hlavní hrdina u toho fakt nemusel permanentně vypadat vážně a stresovaně jak barvoslepej pyrotechnik se štípačkama u modrýho a červenýho drátku. Čímž mi byl celkem nesympatický. Pravda, nějaké ty kladné vlastnosti bychom u něj našli, páč propadat hysterickým záchvatům a hrubě nadávat podřízeným v prostředí, kde stačí natáhnout ruku a jebaný člověk si může vybrat nůž libovolné velikosti, o sekáčcích a paličkách ani nemluvě, svědčí o velké odvaze, popř. o nedostatku rozumu. Spíš bych si u něho tipl ten nedostatek rozumu, páč mi není jasný, proč tolik toužil po třetí mišelinský gumě, když už je měl, dvě podle průvodce a jednoho Michela v kuchyni, toho, jak měl rád pepř. Jinak teda jako téma filmu mě moc neoslovilo, spíš naopak, páč bych zrovna neřekl, že se svým heslem "není důležitý, aby mi to chutnalo, hlavně ať je toho hodně" se můžu považovat za nějakého velkého gurmána.

  • 30.1.2018  19:18

  To jsem nevěděl, že to umí Alena Zárybnická tak roztočit. Pokud by to někoho zajímalo, její rozlučka se svobodou sice dopadla dobře, ale zato manželství né, o svých zážitcích z něj pravidelně vykládá na českém rozhlase v pořadu příhodně nazvaném Zálety. Hlavní hrdinka měla taky štěstí, že nejela místo na Kanáry do České republiky, třeba do takového Rohatce. Pak by taky místo víceméně neškodného staříka se sekačkou mohla dva prsty pod svým pupíkem nevěřícně koukat na Škromacha s bazénkem.

  • 2.5.2015  08:18
  Kmeny - Punk (E01) (epizoda) (2015)

  26 minut a ani slovo o tom, že punk podobně jako bicykl, žárovka, automobil, betonová loď či šavlový tanec má původ v Sovětském svazu, resp. v Rusku, kde vznikl již před staletími. Dá se říct, že Johny Rotten byl vlastně takový anglický Rebroff.

  • 9.6.2016  22:05
  Mládí (2015)
  odpad!

  Pokud jako film měl bejt cvičení na téma "nuda", tak to režisérovi tleskám, rozhodně se tématu držel, nikam neuhybal. A sám sobě si jdu přišít na rukáv bobříka výdrže, páč jsem to dokoukal až do konce. Si myslím, že v Americe si můžou přestat dělat starosti, že jim selhávaj smrtící injekce a elektrická křesla, a jednoduše pustit odsouzenci k trestu smrti tenhle film, to nemá šanci přežit. Popř. jim můžu doporučit zlepšováček šetřící spoustu peněz, stačí dát dva odsouzence do jedný místnosti a pustit jim to, ukoušou se nudou navzájem. Tak jako neříkám, že ve filmu nezazněly nějaký ty myšlenky, ale bohužel takový, co už každej ví... třeba že takový přísloví "to, co umíš a víš, ti nikdo nevezme" je nesmysl, samozřejmě je to právě naopak, stáří si smlsne na obojím a ještě na mnoha dalších věcech ("Pamatuješ jsi, jak jsi mi říkal, že už si nepamatuješ tváře svých rodičů?.. Ne, nepamatuju.") Jinak původně jsem ve svým hodnocení nechtěl bejt tak příkrej a jednu hvězdu někde vydolovat, třeba za to, že by se jednalo o životopisnej film. Jsa velký filmový odborník, myslel jsem si, že tomu režisérovi je tak těch osmdesát, páč jsem ho vůbec neznal, a říkal jsem si, ok, ta slova tý herečky ("jsi starej a už nikdy nic pořádnýho nenatočíš, poslední tři tvoje filmy byly naprostá sračka a tohle, co točíš, je další!") se jako vztahujou na tenhle film, a považoval to za vzácnej případ sebereflexe. No jo, ale jak koukám, pan režisér je čtyřicátník. Tak to u něj ten uměleckej propad začal sakra brzo. Nebo vlastně já nevím, jsem od něho nic jinýho neviděl.

  • 12.6.2016  08:21

  Páč podobný věci jako rodeo vůbec neznám, představoval jsem si něco na způsob býčích zápasů, a řekl jsem si, že film vypínám v okamžiku, kdy tam budou týrat zvířata, páč to fakt nesnáším. Lidi ať si mezi sebou dělaj, co chtěj, to mě nějak netrápí, ale tohle mi vadí. No a vypnout jsem ho nemusel, tohle rodeo je spíš zábavná záležitost, dá se přirovnat k podrážení nohou mezi klukama ve škole, takže se při něm i samotnej býk celkem nachechtá, pokud má smysl pro humor. Jinak se jedná spíš o sociologickou sondu, divák sleduje pár dní života několika postav. Během kterých se nic zvláštního nestane - jako ostatně ve většině normálních životů normálních lidí, že. Čímž teda nechci říct, že by filmu chybělo na konci vyvrcholení, to zas né, dva lidi tam celkem hezky vyvrcholili. Snímek točil poněkud línej kameraman, kterej si chtěl usnadnit práci, prostě většinou někam zapíchnul kameru a postavy se před ní všelijak producírovaly. Takže sledujeme dlouhými nehybnými záběry, jak holčička nese vodu, jak se kovbojové probouzí, co dělají hned po probuzení - bohužel s naprosto všemi detaily, takže ženy se mohou pokochat pohledem na "full frontal" mužské čůrání, ach jo.

  • 25.3.2016  08:46

  Klady: Člověk chtíc nechtíc musí obdivovat povedený produktplacement Necyklopedie, které se podařilo do filmu propašovat svůj neslavnější symbol, prasopsa (viz třetí obrázek v galerii). Zápory: Tvůrci si bohužel neuvědomili, že akční scény pronásledování od padoucha diváka jen otravují, já bych všechny tyhle záporný postavy a přitroublý dějový linky zakázala. Místo nich bych do filmu dala nějakej ten humor.

  • 5.11.2016  10:30
  Padesátka (2015)
  *****

  Jedna z nejlepších, nejvtipnějších polistopadových komedií. Nízké hodnocení mě hodně překvapuje, na druhou stranu, co čekat od sérvru, kde veleřídký stolice typu Forresta Gumpa mají přes devadesát procent. Že já sem mezi vás vůbec ještě chodím, holoto, vždyť vy mě vůbec nejste hodni! Jinak tedy Prachařovi zcela rozumím, jsme na tom stejně, oba dva máme rádi padesátky. S tím drobným rozdílem, že já je preferuju ve formě dvou pětadvacítek, popř. tří sedmnáctek.

  • 2.9.2015  09:46
  Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho (divadelní záznam) (2015)
  *

  Tak jako chápu, že v divadle se musí přehrávat, nicméně vše má mít hranice, a né aby Vetchý a Chýlková působili jako kdyby se zrovna vrátili z kástingu na Teletubbies a nestihli se mentálně přepnout. Bolek Polívka sice hrál přirozenějc, ale ač ho mám rád, už v jeho relativním mládí jsem měl občas problém rozumět, co říká, a s přibývajícím věkem (Bolkovým!) a ubývajícími zuby (rovněž Bolkovými!) se jeho výslovnost rozhodně nezlepšila. Zkrátka, vydržel jsem do první přestávky, kterážto byla navíc vyplněna rozhovorem s režisérem Smočkem, který se ukázal coby zdatný spojlerista, a pak znechucen vypnul.

  • 5.12.2015  14:46
  Vychytávky Ládi Hrušky (TV pořad) (2015)
  *****

  Jeden z mála zábavných pořadů, které dnes dokážou naše televize nabídnout. Plný počet hvězdiček dávám i přesto, že mě v posledním díle Láďa pěkně naštval. Vyráběl totiž vkusný adventní kalendář z 24 ruliček od toaletního papíru, který tak navíc hezky voněl po heřmánku! No jo, ale kde má člověk sehnat najednou tolik materiálu? To měl říct na jaře, to by si pak člověk dělal ruličkové zásoby. No, nakonec jsem to vyřešil, neboť jsem hlava otevřená. Uvařil jsem si pár chuťovek od Ládi a najednou mám materiálu až až, dokonce jsem zásobil prázdnýma ruličkama i sousedy. PS: Když tak Láďu poslouchám, říkám si, jaká to renesanční osobnost, mohl by dělat i dabing. Hodil by se na namluvení nějaké ženské v Machovi a Šebestové, má totiž stejnej hlas jako Nárožný - mluví nosem, jenomže Nárožný ho má moc hlubokej, ne ten pravej pištivej ječák.

  • 24.12.2014  07:56
  Barakamon (TV seriál) (2014)
  ****

  Barakamon Obamamon... chňá chňá, to jsem zase jednou vstal z postele vtipnou nohou. Jedná se o typické japonské anime - velice slibný začátek, který se postupem dílů rozplizne v stereotypní, nikam se nevyvíjící děj. Samozřejmě obsahuje jemné erotické narážky, které Evropanovi připadají zvrácené, ale Japonci nejspíš ani nemrknou. Hlavnímu hrdinovi musím zatleskat za jeho vytříbenou reakci na hanění svého díla, byť tomu postaršímu pánovi nemusel hned jednu vrážet pěstí, stačilo mu přeci jen zlomit hůl, vzít brýle, předběhnout ho ve frontě v krámě nebo se vydávat před pošťačkou nesoucí mu důchod za jeho vnuka. Jinak škoda, že nepochopil pravou příčinu své deprese, ze které se jel léčit na venkov... kaligrafie, totiž trávit celé dny tím, že se snažím načmárat novým způsobem něco, co jiný napsal, přece nemůže nikoho uspokojovat.

  • 25.1.2014  21:21

  Tak teď už vím, že hulík, hulík, hulík není jenom slovo do křížovky.

  • 23.8.2015  09:13

  Jak vidím, v žádném z těch stovek komentářů k tomuto filmu se nenalézá velmi vtipný a nápaditý postřeh, tak ho holt musím udělat já, totiž že: Na rozdíl od chlapů je tenhle film pouze na jednu věc! Kterou ale nelze ve slušné společnosti vyslovit. No, na druhou stranu, kde by se vzala na csfd slušná společnost? Takže ano, tenhle film je doslova a do písmene na hovno. Proti těmhle dvěma ženatým kamarádům jsou i ty největší hrdinové proslulých českých chcípáckých filmů zcela bezproblémové veselé povahy. Pozorování jich a jejich snad ještě horších manželek působí divákovi doslova fyzickou bolest, člověk se modlí, ať jim to v sexuální oblasti i nadále neklape, ať se tohle nerozmnožuje! Když k tomu přičteme, že věta "miluju tě" zní ve filmu tak dvakrát za minutu, za to humorná scéna se tam nevyskytne snad ani jednou, ani nevím, proč jsem tomu nedal odpad.

  • 4.6.2016  18:12

  Od nereálných, bůhví odkud vycucaných a proto celkem nudných povídek se film postupně propracoval k příhodám jak ze života. No každopádně, člověk si opět uvědomí výhody nebetyčné flegmatičnosti, protože pak se do podobných vyhrocených situací zkrátka nemůže dostat. Jediná nepříjemnost, která ho pak může potkat, je svícení do očí, popř. píchání jehlou, to když se jeho okolí chce přesvědčit, jestli je pořád pouze flegmatický, nebo jestli už není mrtvý. Ovšem tahle nevýhoda se rázem může změnit v opak, stačí poučit okolí o základech akupunktury a navést je, aby píchali jen do určitých bodů. PS: Jak vidím, patří ke zdejšímu dobrému bontonu v komentáři zmínit buď bakaláře, nebo kameňák. Já, protože jsem jednička, jsem právě zmínil oba dva, chá.

  • 30.1.2015  12:24
  Interstellar (2014)
  *****

  Můj druhý zhlédnutý snímek od tohoto režiséra a musím říct, že Nolan udělal od svých zmatených a nudných filmových Počátků velký krok kupředu. I kásting se mu podařil líp, né že by tedy McConěco působil ve všech situacích zcela přesvědčivě, ale ani nechci vědět, co by v jeho roli předvedl herecký hujer diCaprio. Film dokázal v podstatě v každém okamžiku poutat mojí pozornost, a dokonce sem tam jsem se i dojal, což se mi stává tak maximálně dvakrát za deset let. Pravda, některé věci mi přišly ne moc logické, ale nevím, jestli je chyba ve mně nebo v autorovi (planety v okolí černé díry se asi pro život, jak ho známe, kvůli tvrdému záření moc nehodí; nevím, jak by mohlo vyřešení gravitační rovnice pomoci Zemi, kde byl hlavním problémem nedostatek potravin; lidstvo v tísni by nejspíš neškrtilo výdaje na vědu, ale naopak je co nejvíce zvýšilo, protože jedině v technickém pokroku vězí jakás takás naděje na nalezení východiska; no a co se týče konce celé detektivky, který mám v úmyslu nyní prozradit… jako že Zemi nakonec spasí láska, tak ta idea mi teda přijde hodně vykloubená, protože když ten počítač dokázal hejbat ručičkou na hodinkách po tatínkovi, proč by nedokázal rovnou hejbat ručičkou tý dcerušky, popř. sám vést pero a všechno na papír napsat. Anebo mohl sbalit nějakou tiskárnu a přesvědčit ji, ať to nějak vytlačí, třeba i s pěkným grafem, ale to už bysme do toho vlastně znova zamotali lásku, tak to né.) No ale stejně mně při sledování filmu pořád přicházelo na mysl, že Nolan ještě stále nedospěl k onomu vrcholnému poznání, k osvícení, nad které už nic lepšího není… že totiž, pokud by se naskytla ta krásná příležitost, že by mohl být celý život z povrchu zemského vymazán, je nutno po ní skočit a okamžitě ji využít… neboť jen zničením veškerého života se zničí i veškeré utrpení. A né se ho snažit zachraňovat, to je úplný nesmysl.

  • 24.5.2015  08:52
  Kašlete na předsudky (studentský film) (2014)
  ***

  Koukám, že Erben a Němcová dostali těžkou konkurenci... Oberfalcer by se měl přihlásit do konkurzu do ČT, ať konečně ta štědrovečerní pohádka za něco stojí.

  • 3.4.2015  08:47

  Juchů, přesně něco takového jsem ve své současné přetěžké životní situaci potřeboval. Měl jsem totiž obavy, že už začínám blbnout, když jsem nedávno při hledání něčeho, co by uspokojilo masochistickou stránku mé osobnosti, narazil na Cézarův velehit a cca po stém puštění jsem se této písni přestal vysmívat a začala se mi i líbit! Naštěstí, po zhlédnutí Magnuskova filmu s potěšením zjišťuji, že jsem zatím ještě v pořádku. Nepovažuji ho totiž za geniální, ale za hrozný, od děje až po zpracování. Je sice hezké, že si Magnusek konečně dodělal ten řidičák na kameru, gratuluju, ale mohl krotit svoji radost a nejezdit s ní furt sem a tam. Aspoň jedna scéna mohla zůstat bez pohybu, sakra. Dále pořád nemůžu pochopit, proč mu tam tolik známých herců hraje? Kvůli penězům to být nemůže, těch pan režisér moc mít nebude, takže buď je něčím vydírá, nebo jim míchá do kafe drogy. Zato proč ve svém díle hraje Magnusek, je jasné na první pohled: v porovnání s jeho výkonem totiž i ten nejhorší herec působí jak Hrušínský nejst. No a aby si někdo nemyslel, že umím jen kritizovat, já umím i radit, a dobře. Vždy, když vidím něco od Magnuska (nebo i od Trošky), vytanou mi na mysli slova jednoho staršího a zkušeného kolegy, který radil: Kucí, když jedete do zahraničí, chovejte se tam jak chcete, ale když tam děláte nějakej bordel, hlavně přitom nemluvte česky! Ať neděláte naší vlasti ostudu. Řvěte na sebe třeba německy, skopčákům to patří! Noo a z téhle lidové moudrosti by se měl Magnusek poučit a začít tvořit v cizím jazyce, ať se za něj my Češi nemusíme stydět. Podle jeho příjmení soudím, že by nejlépe zapadl někam do severských zemí, tak šup šup, švihej do levných knih pro učebnici švédštiny pro samouky!

  • 30.11.2014  11:16
  Phineas a Ferb: Star Wars (TV film) (2014)
  *****

  Člověk se parádně pobaví a navíc, i když nikdy předtím hvězdné války neviděl, pochopí v pohodě během jedné hodiny jejich děj, takže nemusí strávit tisíce a tisíce hodin čučením na originál. A to se vyplatí. Ferbovi lze doporučit, až se zase někdy bude snažit o Vanesu, aby se přidal na stranu zla, neboť to z něho udělá takového frajera, že bych se do něj zabouch i já, a to jsem heterosexuál a on nakreslenej. Za jedinou chybku filmu lze považovat neangažování Erwinga, pro kterého byl přitom námět jako dělaný, své kvality při řízení vesmírného leteckého provozu už v minulosti prokázal.

  • 27.9.2014  08:40
  Poslední cyklista (TV film) (2014)
  **

  Doslova a do písmene příběh, jak kdyby ho autoři zamýšleli zařadit do čítanky pro základní školy, se všemi několika málo klady a mnoha zápory, co takové pojetí přináší. Tedy: a) řemeslně hodně dobře zpracováno b) hrůzy války nejsou vyjádřeny moc sugestivně, takže nehrozí, že by děti utrpěly nějaký šok c) Němci jsou zobrazeni v drtivé většině zlí, což je ok, Češi tak na půl dobří a na půl zlí, což dejme tomu je taky ok, i když v určitých momentech to zavání zbytečným sebemrskačstvím... zato Židi jsou naprosto a bez výjimky dobří, což moc ok není. Jakoby se autoři báli přisoudit některému z nich jakkoli malou špatnou vlastnost, aby si nějaký myslitel neřekl, hele, on se rád dloubal v nose, tak to si ten holocaust tak trochu zaslouží. Jakýto rozdíl třeba oproti takovému Artu Spiegelmanovi, který své souputníky nešetří a Židé v jeho komiksu velmi realističtí, i když vypadají jako myši. No a zejména ve druhém díle se k záplavě méně uvěřitelných postav přidává i hlavní hrdinka, která vůbec nevyspěla přes všechny hrůzy, které sice ve filmu zobrazeny nejsou, ale které prožít musela, a stále se chová jak malá bezstarostná holka. PS: Zklamáním je pro mě i název filmu. Čekal bych cyklistu v každém druhém záběru, a on se tam mihne jen jednou v podobě doktora, který navíc jezdí na kole jen proto, že mu Němci zabavili auto.

  • 17.12.2017  09:12
  Princezna a písař (TV film) (2014)
  ***

  Ta princezna by mohla hrát v Cimrmanově pohádce Dlouhý Široký a Krátkozraký Zlatovlásku před závěrečnou proměnou.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace