• Krátkometrážní

Nokturno (2009) (studentský film)

Kromě výtvarných dovedností hlavního hrdiny je třeba vyzdvihnout i jeho schopnosti v pravdě mičurinské. Komukoli jinému by ze zkřížení motorky a vážky vyšlo maximálně nějaké přízemní vozidlo se sosákem. Které by navíc mělo daleko větší spotřebu, neb by sosalo benzín rychlejc!

Notting Hill (1999) odpad!

Už dlouho mám pocit, že slova "romantický" a "dementní" jsou absolutní synonyma, a tenhle film to jen potvrzuje. Já osobně bych se na to nikdy nedíval, ale byl jsem v podstatě donucen. No a z toho vyplývá další problém, páč žena - divačka se při podobných filmech většinou rozvášní, zatímco muži z těch upatlaných dialogů spolehlivě vadnou, takže večer doopravdy neskončil dobře. Já bych tenhle žánr nazval "antithriller".

Nová píseň (1935)

Koukám, že boty Baťa způsobily větší průmyslovou revoluci než parní stroj, produktivita práce díky nim letěla nahoru o stovky procent. Schválně si nějaké odpoledne koupím a zejtra v práci, to budou vejkony, budu ťukat do počítače minimálně dvakrát rychlejc! Z reklamy je také vidět, jakou chybu udělal car Mikuláš II., že trochu nepustil chlup a nezakoupil pro své burlaky pořádnou obuv. Nejenže mohl (možná) dodnes žít, ale hlavně, Lenin by neměl šanci dostat se k moci, protože nikdo nikdy nepřinutí spokojené poddané v pohodlných papučích k revoluci. PS: Burian se ve snímku skutečně vyskytuje. Koho jiného by totiž v první části nemohli nevolníci utáhnout, než tohohle sportovce v baťovkách se speciální protiskluzovou podrážkou!

Novoty (1997) (pořad)

Ať Novotný řekne cokoli, zatváří se jakkoli a převleče se za cokoli, jeden člověk se tomu bude vždycky na celé kolo řehtat - totiž sám Novotný.

Nový příběh staré řeky (1962)

Na jednu stranu typická soc-fi ("obyvatelé z budoucích zaplavených oblastí se nechali sami zaměstnat na stavbě přehrady a patřili k nejlepším pracovníkům, neboť chtěli, aby dílo bylo co nejdříve hotovo!"), na druhou stranu odvážné hodně smutné záběry vylidněných rozbitých baráků a stromů pomalu mizejících pod vodou. To jsem nečekal.

Nuda v Brně (2003)

Ze svého hodnocení mám kapku výčitky svědomí, režisér přeci hrál s divákem fér hru, název filmu zcela odpovídal obsahu a je jen mou hloupostí, že jsem očekával něco jiného. Navíc mně chování mentálně postižených lidí srandovní nepřijde, spíš nepříjemný nebo smutný. A Budař, narozdíl od jeho partnerky, předvedl ve své roli příšerný výkon, to my, podobní týpkové, jaké měl on hrát, dokážeme erudovaně posoudit.

Nude Caboose (2006)

Zamáčkl jsem slzu, skvělá připomínka na mou práci ve VZP, tam to takhle vypadalo každý den! A zároveň perfektní klip k úžasné muzice. Zajímavost: Shlédnuto na CS Film dne 16.5.2013 v rámci pořadu pro děti "CS Mini" s tématem "Vlaky", kde toto dílko dávali spolu s animovaným krátkým filmem "Had je mašinka".

Nula (2010)

Moc hapijend to nemělo, jednou ta čísla stejně zjistí, že se nenarodilo nekonečno, ale mouka dvounulka v lepším případě, v horším pak wc. Pokud chce nula stvořit něco nekonečného, nemá se multiplikovat, ale má se spíš pokusit něco dělit - nejlíp ty, co se mu posmívali nejvíc.

Nymphomania (1993) odpad!

Podle té známé říkačky o malých pionýrkách a dírkách lze dovodit, že Zvonilka ještě rozhodně nevyrostla v ženu míru. Zato satyra by mezi sebe okamžitě vzali minimálně svazáci, a dost možná i praví komunisté. Ovšem jen jestli byl ten jeho nástroj pravý, vypadal spíš jak dřevěný... v tom případě by se dal satyr zařadit spíš mezi jiskřičky. No a závěr s konečnou platností odhalil chybějící dílek puzzle ve vetřelcově rozmnožovacím cyklu, totiž co to vlastně strkal do riplejové a dalších. Ano, přátelé, a vždy se mu to zlomilo, podobně jako u některých brouků, a začalo v těle oběti žít vlastním životem.

Obávaná kačena (1972)

Bílá myška v zahradě, ježek nesoucí a žeroucí jablka, kačeny žeroucí jablka.. děcka z toho moc přírodních reálií nenačerpají.